--------------------------------------------------------------------


--------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------

YILMAZ"HOMOSEKSÜELLİK NEDİR?"

İlçe Vaizimiz Osman Yılmaz'ın köşe yazılarını her hafta düzenli olarak sitemizde bulabilirsiniz..

YILMAZ
LİVATA (HOMOSEKSÜELLİK)
Merhaba kirkagac.net okuyucuları! Yüce Allah’ın selamı, rahmeti ve bereketi üzerinize olsun. Hayırlı Cumalar efendim. Rabbimden cümlemiz için dünya ve ahiret saadeti temenni ediyorum. Yine bir Cuma sohbetleri yazımızla beraberiz.
Sevgili dostlar! Bu haftaki Cuma sohbetimiz, ‘ Eş Cinselliğin Sebepleri ve Çözüm Önerileri’ hakkında olacaktır. Faydalı olması temennilerimle…
Lütfen dikkat!
İnsan, mükerrem bir varlık olarak yaratılmıştır. Allah, insanı en güzel şekilde yaratmış ve ona çok büyük değer vermiştir. Dolayısıyla en güzel şekilde yaratılmış olan insanoğlunun, cinsel ihtiyaçlarını da insan onuruna yakışır şekilde gidermesi gerekmektedir.
LİVATA: (Homoseksüellik) Nedir?
Erkek erkeğe ilişkiye girmek demektir. Bu ilişki türüne ’Lutilik’ de denir. Çünkü Lut aleyhisselam’ın kavmi böyle sapık ilişkileri sebebiyle olmuştur. Yine aynı şekilde kişinin kendi hanımıyla dahi olsa ters ilişkiye girmesi bu yanlış ilişki türüne girmektedir.
Livata, ruhi bir hastalıktır. Cinsel ihtiyaçları fıtrata aykırı yollarla tatmin etme hadisesidir. İnsanın helal ve meşru yolları bırakarak edebe aykırı ilişkilerde bulunmasıdır.
Bu tür ilişki içerisinde olan kimseler yüce yaratıcı tarafından yüce kitabımız kur’an-ı kerimde önemle uyarılmışlardır.
Kur’ân-ı Kerim’de Lut Kavminin Helaki:
"Lut kavmi de peygamberleri yalandı. Hani kardeşleri Lut, onlara demişti ki: "Hâlâ mı çekinmezsiniz? Şüphe yok ki, ben size gönderilen emin bir peygamberim. Gelin artık, Allah'tan çekinin ve bana itaat edin. Ve ben tebliğime karşılık sizden bir ücret istemiyorum, benim mükâfatım, ancak âlemlerin Rabbine ait. Sizler, insanlardan Rabbinizin sizin için yarattığı eşlerinizi bırakıp erkeklerle mi ilişkiye giriyorsunuz? Hayır, doğrusu siz, haddi aşmış, insanlıktan çıkmış bir topluluksunuz." "Ey Lut! " dediler "Bu işten vazgeçmezsen seni mutlaka şehrimizden çıkarırız"
Hz. Lut (a.s.):"Ben sizin yaptığınız bu çirkin işten(Homoseksüellik)nefret ediyorum ve size kızgınım."Şuara süresi,60-68)
"Âlemlerde,sizden önce hiç kimsenin yapmadığı hayâsızlığı mı yapıyorsunuz?
Gerçekten siz,kadınları bırakıp,şehvetle erkeklere mi yaklaşıyorsunuz?Doğrusu siz, haddi aşan bir kavimsiniz." 

Lut Kavmi'nin cevabı:
"Bunları, yurdunuzdan sürüp çıkarın, muhakkak bunlar, çokça temizlenen insanlardır." demekten başkası olmadı. Bunun üzerine biz karısı dışında, (Lut'u) ve ailesini kurtardık; (karısı) ise, helake uğrayanlardan oldu. Ve onların üzerine, bir sağanak bir azap yağmuru yağdırdık.Bak! Günahkârların akıbeti nasılmış? ‘’ ( Şuara süresi,170-171)
Hadis-i şeriflerde Livata:
"Lût kavminin işini (cinsî sapıklık/homoseksüellik) yapana Allah lânet etsin!”(Ahmed bin Hanbel,I-309; Tirmizî, 5-21)“Ümmetim için korktuğum şeylerin en korkunç olanı, Lût kavminin ameli olan çirkin ilişkidir.”Tirmizî,5-23) Kim karısına arka tarafından(ters ilişki)varırsa lanetlenmiştir!” (Ebû Dâvud, 2-249)
Eş Cinselliğin Zararları: Dünyada,Aids başta olmak üzere pek çok ölümcül hastalıklara sebep olur. Ahirette ise İlahi cezaya çarptırılma vesilesidir.
Cinsi Sapıklığın Sebepleri Nelerdir?
1) Evlenmenin geciktirilmesi,
2) Kötü arkadaş çevresi,
3) Dini ve ahlaki terbiye eksikliği,
4) Ailelerin, çocuklarını başıboş bırakması,
5) Müstehcen yayın ve mecmualar,
6) Kirli televizyon kanallarının cinsel sapıklığı teşvik etmesi,
7) İman Zayıflığı,
8) Denetimden uzak internet ortamları,
9) Şeytanın ve dostlarının gençlerimizi zina ve fuhuş bataklığına düşürme gayret ve çabaları,
10) Psikolojik problemler,       
11) Günah işlemenin aldatıcı cazibesi olarak sıralayabilirim.
Çözüm Nedir?
1) Din Kültürü ve ahlak bilgisi dersi müfredatı, günümüz gençlerinin problemlerini çözecek yeterlilikte hazırlanmalıdır.
2) Nikâh, teşvik edilmelidir. Gençlerimizin evlenip yuva kurmalarının önündeki engeller kaldırılmalıdır.
3) Çocuğumuzun arkadaş çevresi ve takıldığı ortamlar gözden geçirilmelidir.
4) Çocuklarımıza helal - haram bilincini yerleştirmeliyiz.
5) Din ve vicdan duygusu, Allah korkusu, topluma yerleştirilmelidir.
6) Böyle suçları işleyenlere verilecek olan cezalar caydırıcı olmalıdır: Örneğin, 7-8 yaşındaki körpecik kızımızı veya zihinsel engelli bir kadını tecavüz eden yoldan çıkmış bir sapığın, yaptığı bu çirkeflik yanına kar olarak kalmamalıdır. Elini kolunu sallaya sallaya toplum içerisinde gezmemesi gerekir.
7) Böyle rahatsızlığı olan kimselerin tespit edilerek rehabilite edilmesi ve topluma kazandırılması gerekmektedir.
8) İnternet ve TV'lerdeki müstehcen görüntüler filtrelenmeli ve çocukların bu tür yayınlara kolayca ulaşabilmesinin önüne geçilmelidir.
9) İnternet Kafe gibi çocuklarımızın çok sık takıldığı mekânlar düzenli olarak denetimden geçirilmelidir.
10) Yaz kur’an kurslarında çocuklarımız için getirilen yaş sınırı derhal kaldırılmalıdır. Ergenlik çağına girmeden, çocuklarımız ergenlik hakkında doyurucu bilgiye sahip olması gerekir.
11) On yaşına geldiğinde çocuklarımızın yataklarının ayrılması gerekmektedir: Bu aynı zamanda peygamber efendimizin de bir emridir.
SONUÇ: Evlatlarımız, bizim geleceğimizin teminatıdır. Onları, kötü emelli kimselere kurban etmemek, aile reisleri olarak bizim en önemli görevimizdir. Rabbim, evlatlarımızı doğruluktan ayırmasın. Allaha emanet olun efendim. Hoşça kalın… Sevgi ve saygılarımla!
Osman YILMAZ
İLÇE VAİZİ

    
*******

**********

**********

**********
Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2011, 09:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
VAİZ
VAİZ - 8 yıl Önce

Teşekkür ederim kıymetli önerileriniz için. Eleştirmenlerimizin eleştirileri ve önerileri bizleri ziyadesiyle memnun etmektedir. İlgili şahsı araştıracağım. Allah razı olsun.

ali veli
ali veli - 8 yıl Önce

hatta ısparta merkez vaizi dr. ahmet emin seyhan bey ile paylaştım ben bu bilgileri. onla temas kurarsanız faydalı olur. çalışmalarınızda başarılar dilerim.

ali  veli
ali veli - 8 yıl Önce

çok güzel bir yazı fakat eksik.osman hocam, eşcinselliğin sebepleri ve çözüm yollarıyla ilgili dr. joseph nicolosi'yi araştırmanızı tavsiye ederim.bu işin en büyük tetikleyicisi aile ve eğitim. cahilce eğitim metodlarından dolayı çocuklar gay oluyor genelde. diğer başka sebepleri de yok değil tabii bunun yanında. sizle uzun uzun konuşmak isterim bunu. www.benotesi.com adresinden dr joseph nicolosinin eşcinseller için onarım terapisi kitabını indirip okumanızı tavsiye ederim. din ve haram olgusu mahfuz tabiiki ama yeterli değil. psikolojik bir yönelim bozukluğu söz konusu çünkü (genel için). o yüzden doğru metodlarla tedavi edilmeli.hatta şunu diyorum ben: keşke dr. joseph nicolosinin yaptığı çalışmayı bizden biri yapsaydı. yıllarca sadece ayet hadis ve haram günah üzerinden gidildi ve birçok kişi heba oldu malesef.dediğimi yanlış anşlamayın; ben de 5 vakit namazında biriyim ve din herşeydir benim için. fakat psikolojik temelli bir hastalığın tedavisi usulüne uygun yapılmalı. kib

VAİZ
VAİZ - 8 yıl Önce

LÜTFEN, EDEP SINIRLARINI AŞAN VE İNSANLARI RENCİDE EDEN YORUMLARDAN KAÇINALIM. ÜSLUBUMUZUN AHLAKİ OLMASINA ÖZEN GÖSTERELİM.
İLGİLERİNDEN DOLAYI KIYMETLİ OKUYUCULARIMA ŞÜKRANLARIMI SUNARIM. ALLAH HEPİNİZDEN RAZI OLSUN

Erdem
Erdem - 8 yıl Önce

niye rahatsız oldun bu yazıdan, niye rahatsız etti seni niye alındın anlamadım kuran ayetlerinden mi,peygamber sözlerinden mi rahatsız oldun

Erdem
Erdem - 8 yıl Önce

pek anlaşılmamış söylediklerin,sen kendin de anlamışsındır zaten de sanki kırkağaçta senin başına birşeyler gelmiş gibi,geçmiş olsun

kırkağaç'lı
kırkağaç'lı - 8 yıl Önce

hocam iyi yazmışsın da bak demedi deme kırkağaçı sen tanımamışsın daha.öğrenirsin bu yazıdan sonra.ama kendine dikkat et lütfen.hatta mesai arkadaşlarının görüşlerini sor, dinle derim.ama güvenme bu konuda kimseye.--------YORUMUN BU KISMI KURALLARA UYGUN BULUNMAMIŞTIR..

manisalı
manisalı - 8 yıl Önce

yorumlrı okuyorumda bazı arkadaslar rahatsız olmus gıbı duruyo yok yadırgamıs yok dın adamına bu konular yakısmaz mıs .ulan kım anlatacak baska bu konuları boyle acıklıkla guzellıkle kım anlatacak baska aılen mı baban mı dayın mı arkadasın mı kım cesaretını toplayıpta cocuguna bu kadar acıkca konusuyo konussa zaten bukadar yaygın olmaz konusmuyur degılız bırısı senın oglun su kızla sunu yapmıs yada suna lat atmıs dendıgınde daha boburlenıyoruz erkek olmus dıyoruz hıc kımse rahatsız olmasın dahada acıkca anlatılmalı hergun yayınlanmalı ALLAHIN GAZABI HATIRLATILMALI VEDE BAGISLAYICI OLGUGUNU HER KIMSE YAPANLAR TOVBE ETMELI COK GEC OLMADAN .... SAYGILAR HOCAM AGZINIZA ELLERINIZE SAGLIK DEVAMINI BEKLIYORUZ .         Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net


Kirkagac.net

Kirkagac.Net --------------------------------

Kirkagac.Net

banner55


Kirkagac.Net
Kirkagac.Net

Kirkagac.Net
Kirkagac.Net

Kirkagac.Net Kirkagac.Net<