Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net


banner55Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


banner36

KIRKAĞAÇ METEM’DE İNGİLİZCE COŞKUSU(VİDEO)

25 Mart 2015 Çarşamba 07:58
Bu haber 2046 kez okundu

Manisa Valisi Erdoğan Bektaş’ın üzerinde önemle durduğu DynEd Projesine, Kırkağaçlı öğrenciler büyük ilgi gösteriyor. İşte video.

KIRKAĞAÇ METEM'DE İNGİLİZCE COŞKUSU(VİDEO)


KIRKAĞAÇ METEM’DE İNGİLİZCE COŞKUSU(VİDEO)

Manisa Valisi Erdoğan Bektaş’ın üzerinde önemle durduğu DynEd Projesine, Kırkağaçlı öğrenciler büyük ilgi gösteriyor.

Kırkağaç’ta ilk olarak, İngilizcelerini geliştirmek üzere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan DynEd programına, öğrencilerin ulaşmasına yardımcı olmak üzere takip edilecek olan yeni yöntemler üzerine İngilizce öğretmenlerine yönelik DynEd toplantısı yapıldı. Yapılan bu toplantıda 200 adet kulaklık dağıtıldı.

Bu projeye Kırkağaç Mesleki Teknik Eğitim Merkezi(METEM)’de öğrenciler büyük ilgi gösterdi.

Bu proje sonrası kurulan iki özel sınıfta eğitim gören öğrenciler, İngilizceyi öğrenme yolunda çok kısa sürede büyük mesafe kat ettiler.

Kırkağaç Kaymakamı Ali Sırmalı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Yalçınkaya’nın özel olarak ilgilenip destek verdiği projenin, İlçe Koordinatörlüğünü İngilizce öğretmeni Fatih Demiröz yapıyor.

METEM’de ki çalışmaları yakından inceleyen İlçe Mili Eğitim Müdürü Adem Yalçınkaya, Kirkagac.NET’e yaptığı özel açıklamada "Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından hazırlanan DynEd projesine, valimizin ve kaymakamımızın büyük destekleri var. Bu projeye özelikle Metem’de ki öğrencilerimizin gösterdikleri ilgi bizleri mutlu etti. Ben bu nedenle okul müdürümüz Özcan Uysal’a ve İlçe Koordinatörümüz Fatih Demiröz’e ve yine okulumuzdaki İngilizce öğretmenlerine teşekkür ediyorum. Bizler Türk vatandaşları olarak yabancı dili maalesef bilmiyoruz. Bu programla öğrencilerimizin İngilizce öğrendiklerini görüyoruz. Bir dil bir insan iki dil iki insan. Yabancı dil bilen öğrenciler kesinlikle işsiz kalmaz. Bu çalışmaları çok olumlu buluyorum. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Bu projeye büyük ilgi gösteren öğrenciler ise DynEd programının kendileri için güzel bir uygulama olduğunu, burada gördükleri dersleri tekrar ederek İngilizcelerini daha da geliştirdiklerini söylediler ve bu imkanı sundukları için yetkililere teşekkür ettiler.

METEM’de hazırladıkları panoda, öğrencilere DynEd projesi hakkında bilgileri sergilediklerini ve İngilizceyi öğrenme aşamasında öğrencilerin başarılarını ve son durumlarını gösterdiklerini söyleyen İngilizce öğretmeni Mustafa Atlı, öğrencilerin bu program sayesinde aralarında artık İngilizce konuşmaya başladıklarını belirtti.

Öğrencilere program hakkında bilgi veren DynEd Kırkağaç İlçe Koordinatörü Fatih Demiröz ise“Amacın, resmi örgün ilköğretim ve orta öğretim kurumlarının 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ve 12. sınıflarında çoklu ortamda etkileşimli İngilizce dil eğitiminin gerçekleştirilmesi için DynEd İngilizce Dil Eğitim Sistemi uygulanmasıdır.

DynEd Avantajı DynEd Eğitim Çözümü en etkin İngilizce Dil Eğitimi sistemidir. DynEd Sistemi, öğrenme verimini arttırarak, çalışma zamanını klasik yöntemlerle karşılaştırıldığında en az 3 misli, diğer bilgisayar destekli dil öğrenme programları ile karşılaştırıldığında en az 2 misli azaltır. DynEd, Beceri Sınavları ve Düzey Belirleme Sınavları ile eksiksiz ve güvenilir bir sınama sistemine sahiptir.

Yürütülen proje kapsamında verilen şifreler sayesinde öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz istediği yerden internete girecek ve bu dil sistemi sayesinde İngilizce sınavlarına girip İngilizcesini ilerletebilecekler. Ayrıca evinde bilgisayarı olan öğrencilerimize, okul öğretmenimiz İngilizce dersi sözlü notunu bu sistem üzerinden verebileceği gibi, sistem öğrencinin bu sisteme giriş ve çıkış saatlerini, ne kadar süre ders çalıştığını kaydedecek ve öğretmenimiz öğrencilerinin çalışmasını takip edebilecek" diye konuştu.

İşte Kirkagac.NET farkıyla haberin video görüntüleri.


ÖZEL HABER-FOTOĞRAF-KAMERA: HAKAN DEMİR(İHA)
DESTEK: AKIN YAKIT(Kirkagac.NET)


Anahtar Kelimeler kırkağaçmetemdyned

Yorum Gönder