--------------------------------------------------------------------


--------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------

Kırkağaçlılar THK Üniversitesini Bekliyor

Önümüzdeki dönemde hizmete başlayacak olan THK Üniversitesini tüm TÜrkiye'de olduğu gibi Kırkağaçlı gençlerde merakla bekliyor.

Kırkağaçlılar THK Üniversitesini Bekliyor
Kırkağaçlılar, THK Üniversitesini Bekliyor   
 
Türkiye’de ilk ve tek havacılık ve uzay ihtisas üniversitesi olan Türk Hava Kurumu Üniversitesi 2011-2012 akademik yılında eğitim - öğretim faaliyetlerine Ankara Türkkuşu Kampüsünde başlama hazırlığı yaparken, Kırkağaçlılar bilgi almak için THK Kırkağaç Şubesine akın ediyor. THK Genel Saymanı Muharrem Sezen’den aldığımız bilgiye göre, 2011-2012 akademik yılı için Hava Ulaştırma Fakültesi Pilotaj Bölümü’ne MF-4 puan türüyle 12 burslu, 48 ücretli olmak üzere 60 ve İşletme Fakültesi Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Bölümü’ne TM-1 puan türüyle 12 burslu, 48 ücretli olmak üzere 60, toplamda 120 öğrenci alınacak. Her iki programda da eğitim dili İngilizce olacak. Pilotaj bölümünde Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı ICAO, Avrupa Havacılık Standardı JAR-FCL ve ulusal gereklilikler doğrultusunda sürdürülen eğitimin sonunda öğrenciler ATP(A)-Havayolu Nakliye Pilotu kredisinde CPL(A)-Ticari Pilot lisansına ve IR(A)-Aletli Uçuş Yetkisi lisansına sahip pilotlar olarak mezun olacak.
Türk Hava Kurumu Üniversitesi Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği öğrencileri, diğer üniversitelerin işletme öğrencilerinin aldığı tüm dersleri almakla birlikte sivil havacılık alanındaki uzmanlık derslerini de alarak, mezun olduğu durumda önde gelen havacılık şirketlerinde kendilerine yer bulabilecek. THK Üniversitesi yaptığı uluslararası anlaşmalar ile "çift diploma" imkanı da sunuyor. Türk Hava Kurumu Üniversitesi Türkiye'de bir ilki daha gerçekleştirerek 2011-2012 Akademik yılına uluslararası arenada da hızlı bir başlangıç yapıyor. Türk Hava Kurumu Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri konusunda tercih yapacak öğrencilere yeni ufuklar açarak çift diploma alabilme olanağı sunuyor.
Türk Hava Kurumu Üniversitesi tarafından alınan prensip kararı doğrultusunda şehitlerimizin emaneti olan “çocuklarımıza” THK Üniversitesi bünyesinde ücretsiz eğitim görme olanağı sağlanacak.

HABER-FOTOĞRAF: HAKAN DEMİR(HABERTÜRK)


*********

**********

********

********
Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2011, 00:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
-------
------- - 8 yıl Önce

sayın g.i. sivil pilot sivil ne yazdığını bilmiyorsun laf olsun diye yorum yapıyorsun

g.i
g.i - 8 yıl Önce

bir sürü şehit veriyoruz.herhalde asker sayımız azaldı ondan bu okullar açılıyor.bence düzgün eğitim verilmeli.tarlada çalışan kırkağaçlı genç nasıl pilot olacak

aynur
aynur - 8 yıl Önce

kırkağaçlılar için iyi olmus bir sürü genç ser sefil oluyor.bu okulları tercih etsinler pilot yada ara eleman mutlaka lazım

mehmet can
mehmet can - 8 yıl Önce

pilotmu yetiştiricek bu üniversiteler.yani sadece pilotmu baska bi dal yokmu

ersen
ersen - 8 yıl Önce

gerçekten süper bir olay.insallah tutar bu okul
ersen-soma

SIRADAKİ HABER


         Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net


Kirkagac.net

Kirkagac.Net --------------------------------

Kirkagac.Net

banner55


Kirkagac.Net
Kirkagac.Net

Kirkagac.Net
Kirkagac.Net

Kirkagac.Net Kirkagac.Net<