Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net


banner55Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


banner36

KIRKAĞAÇ’TA DynEd İNGİLİZCE EĞİTİM PROGRAMI TOPLANTISI YAPILDI

19 Mart 2015 Perşembe 07:17
Bu haber 1745 kez okundu

DynEd Projesi kapsamında, Kırkağaç Anadolu Lisesi toplantı salonunda İngilizce öğretmenlerine yönelik DynEd toplantısı yapıldı.

KIRKAĞAÇ'TA DynEd İNGİLİZCE EĞİTİM PROGRAMI TOPLANTISI YAPILDI


KIRKAĞAÇ’TA DynEd İNGİLİZCE EĞİTİM PROGRAMI TOPLANTISI YAPILDI 

Manisa Valisi Erdoğan Bektaş’ın üzerinde önemle durduğu DynEd Projesi kapsamında, Kırkağaç Anadolu Lisesi toplantı salonunda İngilizce öğretmenlerine yönelik DynEd toplantısı yapıldı.

Manisa’nın Kırkağaç ilçesinde öğrencilerin İngilizcelerini geliştirmek üzere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan DynEd programına öğrencilerin ulaşmasına yardımcı olmak üzere takip edilecek olan yeni yöntemler üzerine  yapılan toplantı büyük ilgi gördü.

Toplantıda DynEd İngilizce Dil Eğitimi Sistemi için Kırkağaç'ta yapılacak çalışmalar ile ilgili bilgilendirme yapıldı.
Toplantıya Kırkağaç İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Yalçınkaya, DynEd Kırkağaç İlçe Koordinatörü Şube Müdürü Abdurrahman Topçuoğlu, DynEd İlçe Koordinatör Yardımcısı Fatih Demiröz, DynEd Manisa İl Koordinatörleri Deniz Akın, Ali Vurman ve İngilizce öğretmenleri katıldı.

Kirkagac.NET’e bir açıklama yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Yalçınkaya, " Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından hazırlanan bu program, öğrencilerimizin İngilizceyi öğrenmelerine büyük destek verecektir. Öğrencilerimizin birçoğunun evinde bilgisayar ve İnternet yok. Bu durum bu programın uygulanmasındaki zayıf yönümüz. Fakat okullarımızda yeteri kadar bilgisayar vardır. Bir plan dahilin de öğrencilerimizin sisteme kaydını yaparak, programdan yararlanmalarını sağlayalım. Mart ayı içerisinde öğrencilerimizin tamamının sisteme gireceğini umut ediyorum. Yine sistemdeki sıkıntıların da en kısa zamanda ortadan kalkacağı bilgisini aldık. Başarılar diliyorum" diye konuştu.

Şube Müdürü Abdurrahman Topçuoğlu başkanlığında, DynEd Manisa İl Koordinatörü Deniz Akın’ın da katılımı ile katılımcılara programın işleyişi ile ilgili uygulamalı ayrıntılı bilgiler verildi.

Toplantıda sunum yapan Manisa İl Koordinatörü Deniz Akın, amacın, "Resmi örgün ilköğretim ve orta öğretim kurumlarının 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ve 12. sınıflarında çoklu ortamda etkileşimli İngilizce dil eğitiminin gerçekleştirilmesi için DynEd İngilizce Dil Eğitim Sistemi uygulanmasıdır" dedi. Eğitim Çözümü olarak DynEd, geleneksel eğitim yöntemlerinin en iyi özellikleriyle çağdaş çoklu ortam teknolojisini uyumlu bir şekilde birleştiren karma bir dil eğitimi sistemidir. Eğitim sürecini etkili kılmak ve mükemmelleştirmek amacı ile öğrencilerin - çevrim içi veya çevrim dışı- bilgisayar üzerinde kendi kendilerine çalışmalarına ve bunun yanı sıra sınıfta da eğitmen destekli çalışma yapmalarına olanak sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

DynEd'in İngilizce öğrenirken kullanıcının davranışlarını ölçen yapay zeka kontrollü yazılımı, öğrencileri uygun düzeye yerleştirir, dersleri otomatik olarak kilitler veya açar ve her öğrencinin verilen kavramı öğrenme ve anlama hızına göre programın zorluk derecesini otomatik olarak arttırır veya azaltır. Bu yazılım aynı zamanda, çevrimdışı çalışsalar bile öğrencilerin öğrenme davranışlarını 100'den fazla kritere göre değerlendirerek takip eder, öğrencilerin gelişimini otomatik yazılı bir geribildirim sistemi ile anında değerlendirir ve her öğrenci, sınıf, okul ve grup için ayrı ayrı çalışma verim notu (Study Score) belirler" dedi.

Deniz Akın konuşmasını şöyle devam ettirdi: "DynEd Avantajı DynEd Eğitim Çözümü en etkin İngilizce Dil Eğitimi sistemidir. DynEd Sistemi, öğrenme verimini arttırarak, çalışma zamanını klasik yöntemlerle karşılaştırıldığında en az 3 misli, diğer bilgisayar destekli dil öğrenme programları ile karşılaştırıldığında en az 2 misli azaltır. DynEd, Beceri Sınavları ve Düzey Belirleme Sınavları ile eksiksiz ve güvenilir bir sınama sistemine sahiptir. Birbirinden farklı uzunlukta olan bu sınavlar bilgisayar kontrollüdür. DynEd tüm öğrenciler için bedelsiz teknik destek ve otomatik güncellemeler sağlar. Bunların yanı sıra, öğretmen eğitimi yazılımı, destek yazılımları, kullanım kılavuzları ve yazılı sınavlar içeren öğretmen kılavuzları içerir. DynEd'in bilimsel araştırmalara dayalı ve teknoloji destekli çözümleri, dört dil becerisini dengeli olarak birlikte geliştirmesi özelliği ile İngilizce Dil Eğitiminde önemli bir ilerleme sağlamıştır".

Şube Müdürü Abdurrahman Topçuoğlu, “Yürütülen proje kapsamında verilen şifreler sayesinde öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz istediği yerden internete girecek ve bu dil sistemi sayesinde İngilizce sınavlarına girip İngilizcesini ilerletebilecek. Ayrıca evinde bilgisayarı olan öğrencilerimize, okul öğretmenimiz İngilizce dersi sözlü notunu bu sistem üzerinden verebileceği gibi, sistem öğrencinin bu sisteme giriş ve çıkış saatlerini, ne kadar süre ders çalıştığını kaydedecek ve öğretmenimiz öğrencilerinin çalışmasını takip edebilecek" diye konuştu.

DynEd dil eğitim sistemi kullanılırken bilgisayar ve internet kullanımının yanında mikrofon ve hoparlörün de mevcut olması gerektiğinden toplantı sonunda okullarımızda kullanılmak üzere Kaymakam Ali Sırmalı’nın katkılarıyla okullarımıza 200 adet kulaklık dağıtılmasıyla toplantı sona erdi.

HABER-FOTOĞRAF: HAKAN DEMİR(İHA)
Yorum Gönder

@name x