--------------------------------------------------------------------


--------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------

KIRKAĞAÇ’TA TÜBİTAK BİLİM FUARINA BÜYÜK İLGİ

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Kırkağaç İsmail Hakkı Gelenbevi İmam Hatip Ortaokulu’nda düzenlendi.

KIRKAĞAÇ’TA TÜBİTAK BİLİM FUARINA BÜYÜK İLGİ
KIRKAĞAÇ’TA TÜBİTAK BİLİM FUARINA BÜYÜK İLGİ

Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan, TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi tarafından yürütülen, TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları Destekleme Programı kapsamında hazırlanan TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Kırkağaç İsmail Hakkı Gelenbevi İmam Hatip Ortaokulu’nda düzenlendi.

Programa Kırkağaç Kaymakamı Murat Büyükköse, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Ahmet Sel, Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Nurullah Ceylan, Tübitak İzleme yetkilisi Hikmet Çitçi, Ak Parti Kırkağaç İlçe Başkanı Mehmet Emin Güngör ile çok sayıda öğretmen, öğrenci ve vatandaş katıldı.
 
TÜBİTAK Bilim Fuarında 10 tane araştırma, 6 tane inceleme, 4 tane tasarım olmak üzere; 3 matematik, 2 proje Türkçe, 1 Görsel Sanatlar, 1 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, 2 Arapça, 8 Fen Bilimleri, 2 Müzik, 1 Teknoloji Tasarım branşında olmak üzere toplam 20 proje olmak üzere hazırlandı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan açılış töreninde öğrenciler adına Kerem Geniş, yürütücü Fen Bilimleri Sibel Öden ve Okul Müdürü Şaban Muslu konuşmalarını yaparak, fuar ile ilgili detaylı bilgi akışı sağlandı.

Ardından müzik öğretmeni Muazzez Ural eşliğinde keman dinletisi yapıldı.

Tübitak izleme yetkilisi Hikmet Çitçi öğrencilerin hazırlamış oldukları projelerin gayet verimli bir çalışmanın ürünü olduğunu dile getirip emeği geçen idareci öğretmen öğrenci ve velilere teşekkür ettiğini belirtti. İleriki yıllarda öğrencilerin bilime olan meraklarını daha da artıracak çalışmalarda görmek istediklerini söyledi.

Projelerin sunumunu tek tek dinleyen ve stantları ziyaret eden Kaymakam Murat Büyükköse ise “Gayet başarılı bir çalışma olduğunu, dinlemekten ve izlemekten keyif aldığını belirterek, okul adına önemli bir çalışma olduğunu belirtip, katılım sağlayan öğrencilere ve danışman öğretmenlere teşekkürlerini ifade ettiler.”

Törene katılan davetlilere, okulumuz öğrencilerine ve ziyaretçilere lokma ikramında bulunuldu.

HABER-FOTOĞRAF: HAKAN DEMİR(İHA)

 


 

 
Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2019, 08:40

hakan demir

YORUM EKLE


         Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net


Kirkagac.net

Kirkagac.Net --------------------------------

Kirkagac.Net

banner55


Kirkagac.Net
Kirkagac.Net

Kirkagac.Net
Kirkagac.Net

Kirkagac.Net Kirkagac.Net<