---------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------


--------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------

Turgut“Eğitimde Büyük Aşama Kaydettik“

Turgut son 5 yılda Kırkağaç eğitiminin büyük aşama kaydettiğini söyledi.

Turgut“Eğitimde Büyük Aşama Kaydettik“
Turgut “Kırkağaç’ın Eğitim Öğretimdeki Kalitesi Arttı”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Turgut Kirkagac.net’e çok önemli açıklamalar yaparken, Kırkağaç’ın son 5 yılda Eğitim Öğretimde çok büyük mesafe kaydettiğini belirtti. Turgut, ilçemize son yıllarda yapılan eğitim alanındaki yatırımlardan bahsederken, Kırkağaç’ın iki okula daha ihtiyacı olduğunu söyledi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Turgut “Kırkağaç son yıllarda eğitim alanında çok büyük atılım gerçekleştirdi. 100'e yakın derslik yapımı, birleştirilmiş sınıflı İlköğretim Okulları hariç, tüm okulların kalorifer yapımı, tüm okullarımıza teknoloji sınıfı yapımı, küçük okullarımıza her sınıfa bir bilgisayar ve projeksiyon cihazı verilmesi, tüm okul ve kurumlarımızın internet ağına alınması gibi. Ayrıca ilçemize iki Anadolu Lisesi ve Anadolu Öğretmen Lisesi kazandırılmıştır. Son 5-6 yıl içinde gerçekleştirilen işlere gelince;

1-Yağmurlu Recai Berber İ.Ö.Okulu(Devlet Vatandaş işbirliğiyle yapılan 8 derslikli okul 2005 yılında hizmete girmiştir)
2-Eczacı Engin Ümmetoğlu Anadolu Lisesi(Hayırsever Engin Ümmetoğlu tarafından yapılan 18 derslikli okul 2005 yılında hizmete girmiştir)
3-Hatice Ümmetoğlu Anaokulu(Devlet- Vatandaş işbirliğiyle yapılan 100 öğrencilik okul 2007 yılında hizmete girmiştir)
4-Hacı İsmail Dereköy Anadolu Lisesi(Hayırsever Nusret Dereköy tarafından yapılan 18 derslikli okul 2008 yılında hizmete girmiştir)
5-Bakır Atatürk H.B.İ.Ö.Okulu(Devlet-Vatandaş işbirliğiyle yapılan 18 derslikli okul 2008 yılında hizmete girmiştir)
6-Gelenbe Şair Eşref İ.Ö.Okulu(80'li yıllarda yapılan eski okul depreme dayanıklı olmadığı için yıkılarak, yerine 24 derslikli yeni okul yapılmış olup 2008 yılında hizmete girmiştir)
7-Alifakı İ.Ö.Okulu(Devlet - Vatandaş işbirliğiyle yapılan 4 derslikli okul 2007 yılında hizmete girmiştir)
8-Karakurt 75.yıl İ.Ö.Okulu(Eski binalar depreme dayanıklı olmadığı için yıkılarak, yerine 18 derslikli yeni okul yapılmıştır.Okul 2011 yılbaşında hizmete girecektir.
9-Anadolu İmam Hatip Lisesi Pansiyonu(Pansiyon binası depreme dayanıklı olmadığı için boşaltılmıştır.300 öğrencilik pansiyon binası için protokol yapıldı ve ihalesi gerçekleştirildi. 2011-2012 Öğretim yılında hizmete girecektir) Not: (Kırkağaç Belediyesi bina için 400.000 TL yardımda bulundu)
10-Orta öğretim Kız Yurdu(Kırkağaç Sosyal Yardımlaşma Vakfı ve Kırkağaç belediyesi işbirliğiyle yapılmıştır.2006 yılında hizmete girmiştir)
11-Gençlik ve İzcilik Eğitim Tesisi Salonu(Devlet bütçesinden yapılmıştır.2011 yılında hizmete girecektir. İlçemizin düğün ve tören salonu ihtiyacını büyük oranda giderecektir)
12-Yemek Salonları (Gelenbe Ş.E.İ.Ö.Okulu, Kocaiskan İ.Ö.Okulu ve Yağmurlu İ.Ö. Okuluna Özel idare tarafından 160 kişilik yemek salonu yapılmıştır)

İlçemizin iki okula ihtiyacı vardır. Bunlardan birincisi Anadolu Öğretmen Lisesi, ikincisi ise Tevfikiye Mahallesine yapılacak olan İlköğretim okulu. Bu okulların arsa işlemleri bitirildiğinde yapım için teklifleri yapılacaktır. Tüm bu saydıklarımızın yanında bunlara paralel olarak eğitim öğretimdeki kalitemiz artmış, önümüzdeki yıllarda daha da artacaktır” diye konuştu.
HABER-FOTOĞRAFLAR: HAKAN DEMİRHABER-FOTOĞRAFLAR: HAKAN DEMİR

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2010, 00:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
anadolu
anadolu - 9 yıl Önce

.....
Verir zavallı memleket, verir ne varsa, malını
Vücudunu, hayatını, ümidini, hayalini
Bütün ferağ-ı halini, olanca şevk-i balini.
Hemen yutun düşünmeyin haramını, helalini...

Yiyin efendiler yiyin, bu han-ı iştiha sizin,
Doyunca, tıksırınca, çatlayıncaya kadar yiyin!

Bu harmanın gelir sonu, kapıştırın giderayak!
Yarın bakarsınız söner bugün çıtırdayan ocak!
Bugünkü mideler kavi, bugünkü çorbalar sıcak,
Atıştırın, tıkıştırın, kapış kapış, çanak çanak...

Yiyin efendiler yiyin, bu han-ı iştiha sizin,
Doyunca, tıksırınca, çatlayıncaya kadar yiyin!

anadolu
anadolu - 9 yıl Önce

senin gözlerin mi kör arkadas, hz. ömer zihniyetinde insanlarmış şu an iktidarda olanlar. soruyorum sana o zaman nerden geldi bu kadar mal varlığı. hazine mi buldu başbakan yoksa yatır mı çıkardı bi yerlerden...

anadolu
anadolu - 9 yıl Önce

diyarbakırlı tam sana yakışır bir yorum yapmışsın bravo beni doğrulamışsın. sizin gibiler yüzünden bu ülke bu halde zaten. yeriz kıskananlar çatlasın diyosun. o yediğiniz paralarda tüyü bitmemiş yetimin hakkı var o kıskanıyodur sizi. yetimhanedeki öksüzün, sokaktaki aç sefil gezen dolaşan insanların hakkı var onlar kıskanıyodur sizi. siz yeyin yemeye devam edin ondan sonra da çıkın seçim meydanlarına güzel dinimizi kullanıp oy isteyin bu milletten... haram yemeyi kabullenmiş bi insansın demekki sen, öbürleri haram yedi ben de haram yemeliyim zihniyetinde bir insansın demekki...

...
... - 9 yıl Önce

gazete küpürleriyle kapanan parti olmadı ancak nemalanan oldu yeşil adın gibi herşeye yeşillenmenin anlamı yok. kafanı kumdan çıkar artık ülke elden gitti gider.evet diğerleri hata yaptılar yediler belki ama böyle bunların yanında devede kıl kalır. hiç olmazsa erbakan bile bunlardan daha millici idi bunlar ülkeyide bölecekler uyan uyan artık....

--------
-------- - 9 yıl Önce

hangi ergenekon yeşil başbakanda söyledi duymadın mı? başbakana laf atanlar ergenekonda yargılanıyor sen hala ergenekon'a mı bel bağladın? vay senin acizliğine...

mahmut yeşil
mahmut yeşil - 9 yıl Önce

Siz gazete kürüleriyle konuşuyorsunuz gazete küpürleriyle parti kapatılmasını çok gördük yaşadık iftira niteliği taşıyan belgeler bugün ergenekon savcılarında bbırakın gazete küpürlerini.gerçeği göremeyecek kadar gözünüz bağlanmasın.hepsi ga

.......
....... - 9 yıl Önce

Diyarbakırlı kardeşim yanlış düşünüyorsun .İftira atıyorlar Çamur at İzi kalsın mantığını uyguluyarlar Sana bir şey söyleyim Hz. Ömer DEvlet başkanı iken makamında kendi özel işleri için kendi mumunu Devlet işleri içinde DEvletin Mumunu yakarmış arkadaşın iftira attıkları kişilerde bu düşünce hasıldır.yemezler ve yedirmezler.boğazlarından haram lokma geçmez.biz yiyeceğiz demeni yadırgadım yanlış olanı savunacaksın.

diyarbakırlı
diyarbakırlı - 9 yıl Önce

bugüne kadar hep başkaları yedi bundan sonra biz yiyeceğiz helali hoş olsun kıskananlar çatlasın         Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net


Kirkagac.net

Kirkagac.Net --------------------------------

Kirkagac.Net

banner55


Kirkagac.Net
Kirkagac.Net

Kirkagac.Net
Kirkagac.Net

Kirkagac.Net Kirkagac.Net<