Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net


Kirkagac.net

Kirkagac.Net --------------------------------

banner55


Kirkagac.Net

Kirkagac.Net


KİRKAGAC.NET
Kirkagac.Net


Kirkagac.Net

Kirkagac.Net
Kirkagac. Net
---------------------------------------------------------------------

---------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------


--------------------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------


banner36

BOĞAZ “ÇİFTÇİLERİMİZ TOPLULAŞTIRMA ÇALIŞMALARINDAN ENDİŞELİ”

12 Mart 2018 Pazartesi 22:47
Bu haber 1796 kez okundu

Kırkağaç Ziraat odası Başkanı Süleyman Boğaz Kirkagac.Net’e özel bir açıklama yaptı.

BOĞAZ 'ÇİFTÇİLERİMİZ TOPLULAŞTIRMA ÇALIŞMALARINDAN ENDİŞELİ”
BOĞAZ “ÇİFTÇİLERİMİZ TOPLULAŞTIRMA
ÇALIŞMALARINDAN ENDİŞELİ


Özellikle son dönemde Kırkağaçlı çiftçilerin yoğun şikâyetine neden olan arazi toplulaştırmaları konusunda Kırkağaç Ziraat odası Başkanı Süleyman Boğaz Kirkagac.Net’e özel bir açıklama yaptı.

Boğaz “Çiftçilerimiz ilçemiz tarım arazilerin de yapılan toplulaştırma çalışmaları ile ilgili olarak son zamanlarda sık sık Ziraat Odası Başkanlığımıza gelerek toplulaştırma ile ilgili çeşitli şikayetlerde bulunmakta ve duydukları endişeye dile getirerek bu konuda Ziraat Odası Başkanlığımızdan bu endişelerinin dile getirilmesi ve giderilmesi konusunda yardım istiyorlar.

Çiftçilerimiz, içerisinde elektrik aboneliği ve derin kuyusu ve binası bulunan arazilerinin, içerisinde suyu elektriği ve binası olmayan arazilere kaydırıldığı, dip dibe birkaç parselden meydana gelen arazilerinin bazı parsellerinin farklı yerlere kaydığı, daha önce toplulaştırma çalışması yapılarak tapuları verilen arazilerin tekrardan ikinci bir toplulaştırma çalışmasına alınması ve bundan da tekrar yüzde bir oranında arazi eksiltilmesi, daha önceden kullanılan fakat, yapılacak olan toplulaştırma sonrasında çiftçilerimize verilen araziler içerisinde kalan ova yollarının ve akış yönü değiştirilen Karacakaş Deresi gibi derelerin, tarım arazisine çevirmesinin zor olduğu bu konuda da çiftçilerimize bu yolların ve köreltilmiş dere yataklarının tarım arazisine dönüştürülmesinde yardım edilmesi gerektiği, bir de ilçemiz ovasına dökülmekte olan dere dere yataklarının aşırı yağışlarda oluşabilecek taşkınlara karşı toplulaştırma çalışmaları esnasında şimdiden bu taşkınlara engel olunacak şekilde önlem alınması, konularından rahatsızlar.

Çiftçilerimizin haklı olarak duydukları bu endişelerini, Kırkağaç Ziraat Odası Başkanlığımızca İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile İl Tarım Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne dile getirdik.

Ayrıca Ak Parti Manisa Milletvekilimiz Recai Berber ile de bu konuyu bizzat görüştük ve kendilerinden yardım istedik.
Vekilimizde bize verdiği cevapta bu toplulaştırma çalışmalarının halkımızın memnun olması için başlattıklarını ve ileride elektrik, su, yol ve diğer hizmetlerin altyapı si için bu çalışmanın çok önemli olduğunu süreç tamamlandıktan sonra çiftçilerimizin çok rahat edeceklerini söyledi.

Fakat bu geçişte bir takım aksamalar veya yanlışlıklar da olacağını bunlar için de İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne vatandaşlarımızın itiraz dilekçelerini vermelerini söylemiş ve bütün bunlara rağmen çiftçilerimizin şikâyetleri devam ederse toplulaştırma çalışmalarının tekrar gözden geçirilip gerekirse iptal edilebileceğini belirtti.

Bizler de Kırkağaç Ziraat Odası Başkanlığı olarak her zaman olduğu gibi bu konuda da çiftçilerimizden yardımını ve ilgisini eksik etmeyen Milletvekilimiz Recai Berber’e teşekkür ediyor, çiftçilerimize de her zaman yanlarında olduğumuzu ve çiftçilerimizden gelecek her türlü istek ve talepleri de kuruluş kanunumuzdan aldığımız yetki ile çiftçimizin sesi olmaya devam edeceğimizi belirtmek isterim” dedi.

HABER-FOTOĞRAF: HAKAN DEMİR(İHA)


Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 4

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

SE-SE 1 yıl önce yorumlandı

çok sayın recai bey in kendisi de malum büyük çiftçi. bu güne kadar 2 dönemdir kırkağaç a çok faydası oldu da bu gün bu konuda da faydalı oluyor. bir de başkan teşekkür ediyor. yazıklar olsun ovanın altını üstüne getirip çiftçiyi ve tarım ı bitirdiniz.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Uzaktan ama gönülden çiftçi ve Kırkağaç sevdalısı 1 yıl önce yorumlandı

Kırkağaç ovası bize atalarımızın mirası değil torunlarımızın emanetidir, Devlet-Millet elele vermiş bu emanete ihanet etmeye devam ediyor,ovamızın alanı malumdur ki diğer büyük ovalara kıyasla son derece sınırlı, çevre yolu yaptınız ovayı böldünüz yetmedi otoyol yaptınız birkez daha böldünüz, o da yetmedi gelenbe yolunu mevcut güzergahtan alıp yeni kavuna çıkaracağız deyip bir kez daha bölmeyi planlıyorsunuz, şehri tamamen ovaya doğru indirip mutlak tarım arazilerini yok ettiniz, doymadınız galericiler sitesini ovanın daha iç bölgelerine kaydırmayı planlıyorsunuz, elde kalan tarlalara bile göz diktiniz, tarla yollarına o bölgenin toprağıyla uyuşmayacak pekmez toprağı döktünüz, dökerken de milletin borusunu ezdiniz, kablosunu koparttınız pardon bile demediniz, şimdi de toplulaştırma adı altında ovamıza son darbeyi indirmeye çalışıyorsunuz, sözün özü siz ovamıza ve dolayısıyla güzel Kırkağacımıza ihanet ettiniz, Yunan işgal etse, memleketimize bunu yapmazdı vesselam

20 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Seyyid 1 yıl önce yorumlandı

Konu hiçte recai beyin dediği gibi değil kirkagac ovasında yola çıkmayan hiç bir arazi yok.Ama buna rağmen gereksiz yollar icat ediliyor.15 metre cephe 150 metre içeriye doğru parsel yapiliyir. Bunu yapan.mühendisler zerre tarımsal faaliyetten anlamıyor. Orada ramazan denen ukala birisini koymuşlar çiftçilerimize anlatmasi gerekenleri anlatmıyor biz yaptık oldu.derdinizi yukarı anlatın deyip tersliyir. Sizin yediğiniz herşey topraktan sen çiftçi yüzünden para alıyorsun anlatmak zorundasin Anlatamıyorsan çek git

2 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Kirkagacli 1 yıl önce yorumlandı

Toplulastirma sahası içinde olupda odaya kayıtlı olan çiftçiler Toplulastirma yapılsın veya yapılmasın diye oy kullansınlar bu işe seçim karar versin. göreceksiniz % 90 yapılmasın kararı çıkacak.

38 Kişi beğendi.