--------------------------------------------------------------------


--------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------

“ÇİLEK“ İçin Görüşmelere Başlandı

İlçe Tarım Müdürlüğü ve Ziraat Odası Başkanlığı "ÇİLEK" İçin görüşmelere başladılar.

“ÇİLEK“ İçin Görüşmelere Başlandı
“Çilek” İçin Görüşmelere Başlandı
İlçemizin bazı kırsal kesimlerinde yürütülecek olan Çilek Yetiştirme ve Geliştirme Projesi için görüşmelere başlandı. İlçe Tarım Müdürlüğünde yapılan toplantıya İlçe Tarım Müdürü Melikşah Taşkın ve Ziraat Odası Başkanı Süleyman Boğaz’da katıldı. Ziraat Odası Başkanlığı ve Kırkağaç İlçe Tarım Müdürlüğünün katlılarıyla yürütülecek olan bu projenin ilgi görmesi bekleniyor. Konuyla ilgili İlçe Tarım Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre “Buradaki asıl amaç çiftçilerimize alternatif tarım ürünlerine dönüş yaptırmaktır. Böylelikle tarım arazisi dar olan bazı kırsal kesimlerde daha fazla kazanç sağlanacaktır. Bu projeyle diğer birçok meyve türünün henüz pazara inmediği baharın ilk aylarında pazarda bulunabilmesi, albenisi ve C vitamini içeriğinin oldukça yüksek olması, bu meyvenin pazarda çok tutulması ve yüksek fiyatlarla satılması gibi sebeplerden dolayı ilçemizde bulunan üreticilere katkı sağlanması amaçlanmaktadır. Ayrıca istihdam yaratılarak aile ve ülke ekonomisine katkı sağlanacaktır.
Bu proje için Kırkağaç İlçe tarım Müdürlüğü Manisa İl Özel İdaresi'nden 50 üreticimiz için destek alacak ve projemiz 1 Ağustos 2011 tarihinden itibaren uygulamaya geçecektir” denildi. Ayrıca toplantıda İlçemizin “Kırkağaç Kavununu Uygun Depolama” projesi onaylanmış olup, bununla beraber Ziraat Odası ile bir istişare yapıldı. Ziraat Odasının da bu projeye destek vereceği ve ilçemiz için önemli bir proje olduğu açıklandı. Ayrıca İlçe Tarım Müdürlüğü ve Ziraat Odası tarımsal alanlarda sorunlarla ilgili çözüm yolları aradığı ve oluşan afetlerle ilgili bilgi alışverişi yaptığı bildirildi”.

HABER-FOTOĞRAFLAR: HAKAN DEMİR(HABERTÜRK)
HABER-FOTOĞRAFLAR: HAKAN DEMİR(HABERTÜRK)


*********

**********

********

********


KIRKAĞAÇLILARIN CESUR SESİ
KİRKAGAC.NET

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2011, 06:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
kavuncu
kavuncu - 8 yıl Önce

kırkağaç kavunu tarih oldu ona destek vernki tekrar tantlsn çilek bizim kırkağaçta yetşrmi bilemm ama yapacak kimse yok eskidenmş o ovada çalşmak şimdi devlet herkese maaş veryo ovada sıcakta çlşmak kolaymı evde herkesn rahatı iyi valla aş sarıhocadan para devlettn kömür gıda kaymkamdan ne gerk var eş... k gibi çalışmaya

@karakurt
@karakurt - 8 yıl Önce

kavunu hallettik sıra çileğemi geldi

Çilek İçin Kırkağaç
Çilek İçin Kırkağaç - 8 yıl Önce

Çilek Ekmek Gerek


         Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net


Kirkagac.net

Kirkagac.Net --------------------------------

Kirkagac.Net

banner55


Kirkagac.Net
Kirkagac.Net

Kirkagac.Net
Kirkagac.Net

Kirkagac.Net Kirkagac.Net<