Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net


banner55Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


banner36

DEVLET HASTANESİ EK HİZMET BİNASI TÖRENLE AÇILDI(VİDEO)

27 Aralık 2014 Cumartesi 08:16
Bu haber 2671 kez okundu

28 yataklı Kırkağaç Devlet Hastanesi ek hizmet binası gerçekleştirilen törenle açıldı. İşte video görüntüleri.

DEVLET HASTANESİ EK HİZMET BİNASI TÖRENLE AÇILDI(VİDEO)


DEVLET HASTANESİ EK HİZMET BİNASI TÖRENLE AÇILDI(VİDEO)

1,5 yıl önce temeli atılan 28 yataklı Kırkağaç Devlet Hastanesi ek hizmet binası gerçekleştirilen törenle açıldı.

Yapılan törene Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı Ak Parti Manisa Milletvekili Recai Berber, Kırkağaç Kaymakamı Ali Sırmalı, Soma Kaymakamı Bahattin Atçı, Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz, Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, CBÜ Kırkağaç MYO Müdürü Yrd.Doç Dr. Hakan Aracı, Manisa İli Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Murat Türkyılmaz, Kırkağaç Devlet Hastanesi Başhekimi Ali Münger, İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Yalçınkaya, İlçe Emniyet Müdürü Mithat Uysal, siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda açılış konuşmasını Kırkağaç Devlet Hastanesi Başhekimi Ali Münger yaptı.

Münger “Yeni yapılan ek binamızın kaliteli sağlık hizmeti sunumundaki gösterdiğiniz çabalara ayrı bir heyecan katacağı inancıyla ek binamızın yapımında emeği geçen bütün kişi ve kurumlara teşekkürlerimi arz ediyorum” dedi.

Münger’in ardından Kırkağaç Kaymakamı Ali Sırmalı kürsüye geldi. Yaklaşık 3 milyon TL’ye malolan Kırkağaç Devlet Hastanesi ek hizmet binası ile ilgili bilgiler veren Sırmalı “Yaklaşık 1,5 yıl önce temeli attığımız ek hizmet binamızın bugün açılışını yapmaktan dolayı büyük memnuniyet duymaktayız. Bu hizmet binamızın ilçemiz kazandırılmasında valimize, milletvekilimize ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

Yeni yapılan bu binamız üç katlı olup toplam 2 bin m2’lik bir alana sahiptir. Binamızın maliyeti KDV hariç 2 milyon 600 bin TL’dir. Ayrıca binamızın içerisi içinde 400 bin TL para harcanmıştır. Böylece eski binamızla birlikte toplam 4500 m2’lik bir alanda hizmet veren hastanemiz 60 kişilik yatak kapasitesine ulaşmıştır. Bu yapılan binayla birlikte Kırkağaç’ımızın uzun yıllar hastane binasına ihtiyacı olmayacaktır” diye konuştu.


Sırmalı’nın konuşmasının ardından kürsüye Manisa İli Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr.Murat Türkyılmaz geldi. Türkyılmaz, Manisa bölgesinde yapılan hizmetleri anlatarak bilgi verdi.


TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı Ak Parti Manisa Milletvekili Recai Berber “Bir yaz gününde temelini atmıştık, bir kış gününde de açılışını yapıyoruz. Soma Kırkağaç’ın hemen yanındadır. Biz Kırkağaç olarak Soma ile artık entegre olmuş bulunmaktayız. Dolayısıyla Kırkağaç’ta yapılan bir hizmet Soma’yı, Soma’da yapılan bir tesiste Kırkağaç’a hizmet veriyor. Bugün Kırkağaç’a açtığımız bu hastanemizde Soma’ya da hizmet verecek.


6-7 ay önce Soma’da büyük bir facia yaşadık. O zaman gördük ki sadece bir merkez yetmiyor. Kırkağaç Devlet Hastanesi o zaman Türkiye’nin gündemine geldi. Soma Devlet Hastanesinin yetişmediği yerde Kırkağaç Devlet Hastanesi devreye girdi, Soma Belediyesinin yetişemediği yerde Kırkağaç Belediyesi devreye girdi. 1957 yılında yapılan binanın yerine artık yepyeni bir hastanemiz var. Ben tüm emeğe geçenlere teşekkür ediyorum Allah razı olsun “ dedi.


Kürsüye son olarak Manisa Valisi Erdoğan Bektaş geldi.
Bektaş “Kırkağaç Devlet Hastanemizde 15 tane uzman hekim var. Şükretmek istiyorum. Ben 30 yıldır bu işin içindeyim. 15 tane uzman hekimin ne anlama geldiğini bende çok iyi biliyorum. Gün oldu bir pratisyen hekim için ne gayretler ne çabalar gösterdiğimizi biliyorum.

Türk Cumhuriyet Devleti bütün sağlık sistemini tepeden tırnağa değiştirmeye heves etti ve bunu da başarıyor. Eskiden sağlık ocağı yapacağız derdik, Devletten üç beş kuruş bulurduk, hayırseverlere yalvarırdık, esnaftan para toplardık, makbuz keserdik. Artık çok güzel işler oldu. Ben burada emeği geçenlere teşekkür ediyorum, hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.


Açılış töreni Kırkağaç Devlet Hastanesi Kan Merkezi Sorumlusu Laborant Gülay Erden’in “Bir Hastam Vardı” şiiriyle son buldu.

Daha sonra protokol hep birlikte yeni yapılan Kırkağaç Devlet Hastanesi ek hizmet binası gezdi. Protokol ve vatandaşlar ek hizmet binasına hayran kaldılar.

İşte Kirkagac.NET farkıyla açılış töreninden video görüntüleri.

HABER-FOTOĞRAFLAR-KAMERA: HAKAN DEMİR(İHA)
DESTEK: AKIN YAKIT(Kirkagac.NET)    

Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

kırkağaç 4 yıl önce yorumlandı

havayla açılan ek yeni bina su ile patladı. hayırdır.

0 Kişi beğendi.