Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net--------------------------------

banner55Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.NetKirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

banner36

KIRKAĞAÇ'A 8 SERA KURULACAK

21 Mayıs 2017 Pazar 07:37
Bu haber 2508 kez okundu

Büyükşehir Belediyesi, ‘Örtü Altı Yetiştiriciliğinin (seracılığın) Geliştirilmesi Projesi’ kapsamında 8'i Kırkağaç'ta olmak üzere toplam 100 üreticiye sera desteğinde bulunacak.

KIRKAĞAÇ'A 8 SERA KURULACAK


KIRKAĞAÇ'A 8 SERA KURULACAK

Manisa Büyükşehir Belediyesi, ‘Örtü Altı Yetiştiriciliğinin (seracılığın) Geliştirilmesi Projesi’ kapsamında 8'i Kırkağaç'ta olmak üzere toplam 100 üreticiye sera desteğinde bulunacak.

2016 yılında Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı koordinasyonuyla başlayan projeden 2 yılda toplamda 200 üretici faydalanacak.
Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nca, 2016 yılında 100 adet sera kuruldu ve üreticilere teslim edilmişti.

Proje kapsamında kurulan seraların tamamında üretimin süreklilik göstermesi ve projenin üreticilerden yoğun ilgi görmesi üzerine devam edilmesine karar verildi.
Bu doğrultuda 2017 yılında sera desteğinden faydalanmaya hak kazanan üreticiler belirlendi.

100 Üretici Belirlendi

2017 yılında 100 adet, 400 metrekare, yüzde 75 hibe destekli sera kurulması amacıyla uygulamaya başlanan "Örtü Altı Yetiştiriciliğinin (seracılığın) Geliştirilmesi Projesi" kapsamında 214 üretici projeden faydalanmak için müracaat ettiğini belirten Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Bircan Gençoğlu, “Müracaat dosyalarında ve arazide yapılan inceleme ve değerlendirme çalışması neticesinde proje başvuru kriterlerini sağlayan 100 üreticinin belirlendi” diye konuştu.

Bu doğrultuda; Alaşehir’de 10, Demirci’de 16, Gördes’te 10, Kırkağaç’ta 8, Köprübaşı’nda 11, Kula’da 16, Sarıgöl’de 10, Selendi’de 12, Soma’da 7 adet sera kurulacak.

Üreticiler, Koordinatörlüklerde Protokol İmzalayacak
Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığınca yapılan bilgilendirmede, ‘Örtü Altı Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi Projesi kapsamında belirlenen isimler 15 Haziran 2017 tarihine kadar İlçe Koordinasyon Şube Müdürlüklerine giderek protokol imzalamaları gerekmektedir.

5 Haziran tarihine kadar Manisa Büyükşehir Belediyesi ile proje uygulama protokolü imzalamayan faydalanıcıların haklarından feragat etmiş sayılacaklarını, haklarından feragat edenlerin yerine yedek listeden üreticiler ile protokol imzalanarak projenin uygulanacağı önemle duyurulur’ denildi.

Yüzde 75’i Hibe Edilecek

Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Bircan Gençoğlu, “Kurulacak olan seralar 8 metrekare x 50 metrekare ölçülerinde (alan 400 m2), 36 ay dayanımlı örtü naylonu, 4,2 metre tepe yüksekliğine sahip ve her iki yanda manuel sarma redüktörlü havalandırma olacak şekilde olacaktır. 2017 yılı Kasım ayında montaj işleminin tamamlanarak seraların üreticilerimize teslim edilmesi ve üretime geçilmesi planlanmıştır.

İhale sonucunda oluşacak sera maliyetin yüzde 75’i üreticilerimize Manisa Büyükşehir Belediyesinin hibe desteği olarak karşılanacaktır.
Üreticilerimizin gelir ve refah düzeylerinin yükseltilmesine, ilimiz ve ülkemiz tarımı ve ekonomisine katkı sağlamasını, hayırlı kazançlar getirmesini diliyoruz” diye konuştu.
Gençoğlu, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün önderliğinde üreticilere yapılan desteklerin devam edeceğini söyledi.

HABER-FOTOĞRAF: HAKAN DEMİR(İHA)Anahtar Kelimeler serakırkağaç

Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Hibe 1 yıl önce yorumlandı

Kırsal kalkınma ama karakurtun neresi kirsal anlamış degilim

0 Kişi beğendi.