Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net


Kirkagac.net

Kirkagac.Net --------------------------------

Kirkagac.Net
Kirkagac.Net
Kirkagac.Net
Kirkagac.Net
Kirkagac.Net
Kirkagac.Net
Kirkagac.Net
Kirkagac.Net
Kirkagac.Net
Kirkagac.Net

banner55


Kirkagac.Net
Kirkagac.Net

Kirkagac.Net
Kirkagac.Net

Kirkagac.Net Kirkagac.Net
Kirkagac.Net


---------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------


--------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------
banner36

MADENCİLER “BİZE SAHİP ÇIKIN“

07 Kasım 2018 Çarşamba 09:04
Bu haber 1316 kez okundu

Çok sayıda Kırkağaçlınında çalıştığı Soma Kömürleri’nin 2 ay sonra kapatılacağı iddiaları üzerine işçiler isyan etti.

MADENCİLER 'BİZE SAHİP ÇIKIN'
MADENCİLER "BİZE SAHİP ÇIKIN"

Çok sayıda Kırkağaçlınında çalıştığı Soma Kömürleri’nin 2 ay sonra kapatılacağı iddiaları üzerine AK Parti Manisa Milletvekili Mehmet Ali Özkan, Belediye Başkanı Ali Tulup, Ak Parti İlçe Başkanı M. Ali Aksoy ve Türkiye Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Nurettin Akçul ile birlikte Işıklar Ocağı’na giderek işçilerle görüştü.

Ak Parti Manisa Milletvekili Mehmet Ali Özkan: ‘İşinize bakın, buradan kendine prim çıkarmak isteyenlerin söylentilere kulak asmayın’ diyerek, işçilerin yüreğine su serpti.

AK Parti Manisa Milletvekili Mehmet Ali Özkan, Belediye Başkanı Ali Tulup, İlçe Başkanı M. Ali Aksoy, İlçe Yöneticisi Adnan Tekin, Danışman Sabır Tuna ile birlikte Soma Kömürleri’ni ziyaret etti.

Türkiye Maden işçileri Sendikası Genel Başkanı Nurettin Akçul, Genel Merkez Yöneticileri Tamer Küçükgençay, Zekeriya Aydın, Yasin Karatay, Ahmet Çümen, Maden İş Sendikası 1 No’lu Şube Başkanı Mehmet Ali Çakır, Şube Yöneticileri Kıyas Çalı, Rıza Sal ve Murat Kalın ile birlikte Soma Kömürleri’ne giden Milletvekilimiz M. Ali Özkan işçilerle görüşüp sorunlarını dinledi.

İŞÇİLER, "BİZE SAHİP ÇIKIN"

ELİ Müdürü İsmail Ceran ve Müdür Yardımcısı Ali Ulu’nun da katıldığı görüşmede işçiler: ‘Biz sadece ekmeğimizin peşindeyiz.
İşyerimizin kapatılacağı ve işsiz kalacağımız söylentileri yüzünden büyük bir stres içindeyiz. İşyerimize, bizlere sahip çıkıp, destek olmanızı bekliyoruz" dediler.
Soma Kömürleri Genel Müdürü Haydar Şahin ve Şirket Müdürleri’nden Celalettin Gökaşan da şirketin durumu ve gelinen nokta hakkında Milletvekili Özkan ve beraberindekilere bir brifing verdiler.

Genel Merkez Genel Sekreteri Tamer Küçükgençay: ‘4.5 Yıldır serum tedavisi ile ayakta durmaya çalışıyoruz ancak, kalıcı bir tedavi ve çözüm istiyoruz" derken,
Genel Başkan Nurettin Akçul: ‘Birleşip, elele verirsek, birlik beraberlik içinde bu sorunları çözebiliriz, her kafadan bir ses çıkarsa bu sorunları aşamayız’dedi.

Şirket yetkililerinden brifing alan Milletvekilimiz Mehmet Ali Özkan da: ‘İşyerinin kapatılması, işçilerimizin işsiz bırakılması diye bir şey söz konusu değil, buna müsaade edemeyiz.
Devletimiz şu ana kadar 400 milyon lira destek verdi. Gerekirse bir o kadar daha destek verilir.
Genel Başkanımızla birlikte TKİ yetkilileri ile bir kez daha görüşüp, neler yapılabileceği üzerinde çalışırız.

Yeter ki buradan kendine prim elde etmeye çalışanlara fırsat vermeyin. Soma’mızın sorunlarını elbirliği içinde çözmek için gayretle çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

 
Anahtar Kelimeler kırkağaçsomamaden

Yorum Gönder