Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net


banner55Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


banner36

MHP ADAYI VEDAT TERDİ KİMDİR ?

12 Mart 2014 Çarşamba 22:07
Bu haber 2132 kez okundu

MHP Kırkağaç Belediye Başkan Adayı Vedat Terdi'yi tanımak için tıklayın...

MHP ADAYI VEDAT TERDİ KİMDİR ?


MHP ADAYI VEDAT TERDİ KİMDİR ?

ÖZGEÇMİŞ

16.02.1963 yılında Manisa’nın Kırkağaç ilçesinde doğdum. Kırkağaç Türkbirliği ilköğretim okulunu, Kırkağaç ortaokulunu ve İzmir Atatürk lisesini bitirdim.

9 Eylül İktisadi Ticari İlimler akademisinden 2. sınıftan kendi isteğimle ayrılıp askerliğimi yaptım. 
1986 yılında evlendim. 2 erkek çocuk babasıyım. Büyük oğlum üniversiteyi bitirdi ve Kırkağaç’ta kafeterya işletmeciliği yapmaktadır.

Küçük oğlum Celal Bayar üniversitesi BESYO 1. sınıfta okumaktadır. Eşim ev hanımıdır. Kendim ise 250 dekarlık tarlamda mısır, kavun, domates ve zeytin üretimi yapmaktayım.

Kırkağaç’ta çeşitli kooperatiflerde ve sivil toplum kuruluşlarında yönetim kurulu üyeliği ve başkanlığında bulundum. 1999 yerel seçimlerinde Büyük Birlik Partisinden belediye başkan adayı oldum. 2009 yılından bu yana Kırkağaç MHP İlçe başkanlığı görevini yürütmekteyim.

Yönetim kurulu üyelerimiz ve halkımızın isteğiyle 2014 yılı yerel seçimlerinde partimizin belediye başkan adayı oldum.

PROJELERİM

1. Birinci derecede öncelikli projemiz ilçemizde görev yapan AKP’li belediye başkanımız Sayın İsmail GEDÜZ’ ün başlattığı fakat yarım kalan tüm projeleri acilen tamamlamak, halkımızın uzun zamandır bırakın araçları, yürümekte dahi zorlandığı bozuk yolları düzeltmek olacaktır.
2. İlçemizin ekonomisi tarıma dayalı bir ekonomidir. Çiftçi kazanamayınca esnafımızda bundan olumsuz etkileniyor. Çiftçimizin ve esnafımızın önünü açmak için organize tarımsal sanayi bölgesinin alt yapısını hazırlayıp, bu hizmetleri Kırkağaç’ımıza kazandıracağız.
3. Kırkağaç’ta yaşayan gençlerimizin, hafta tatilinde dışarıya çıktığında Soma’ ya giden askerlerimizin ve ailelerinin Kırkağaç’ımızda kalmasını sağlayacak sinema, tiyatro, oyun salonlarını ve eğitim merkezlerini kapsayan bir kültür merkezi faaliyete geçireceğiz.
4. Halk eğitim merkezi ve meslek yüksekokulu, meslek lisesi ile birlikte meslek edindirme kursları düzenleyerek gençlerimize iş imkanı sağlayacağız.
5. Kırkağaç; havasının temizliği, sakin ve huzurlu ortamı ile, Somada kirli hava şartlarında yaşamak zorunda kalan vatandaşlarımızı çekebilme avantajı olan bir ilçedir. Bu nedenle; şehrimizin ilk yerleşim yeri olan dağ yamacına yakın, zemini sağlam mahallelerinde terk edilerek, atıl vaziyette kalan evlerin kentsel dönüşüm projeleriyle, imara açıp, yeniden kazanılmasını sağlayacağız. Kazanılan alanlara modern mimariye uygun evler, yeşil alanlar, okul alanları kazandırılacak; şehrin deprem duşağında kalan ve aynı zamanda verimli tarım arazileri olan ova kısmına kayması önlenecektir. 
6. 4 yıllık fakülte ve Manisa’ dan kaldırılacak olan (Manisa’nın büyükşehir belediyesi olmasından dolayı merkez dışına taşınacak) Askeri Kışlayı Kırkağaç’ımıza kazandırıp, ilçe esnafına ve halkımıza ek gelir kaynağı sağlayacağız.
7. Belediyenin ihtiyacı olan parke taşlarını üretmek amacı ile bir tesis faaliyete geçirilerek hem iş istihdamı sağlanacak hem de kendi parke taşımızı ucuza mal edeceğiz. Hatta diğer ilçelere satıp, belediyeye ek gelir sağlayacağız.
8. Kırkağaç’ımızın geçmişten geleceğe kültürünün ve tarihi zenginliklerinin sergileneceği bir müze açacağız.
9. Çam mesire alanında bungalov tipi evler, dağ kısmında ve mahallemiz olan köylerde doğa yürüyüş parkurları oluşturarak doğa turizminden ilçemizin de faydalanmasını sağlayacağız.
10. Kırkağaç’ a mevcut halin olduğu yere modern sebze ve meyve hali yapacağız.
11. Hayvan barınakları yaparak başı boş hayvanları koruma altına alacağız.
12. Büyükşehir belediyesi ile birlikte istasyon yoluna alt geçit yapacağız. Kum yol olarak bilinen yerdeki geçidi genişleteceğiz.
13. Kırkağaç’ın mahallelerinde oluşturduğumuz mahalle temsilcilerimizle beraber sorunları süratle tespit edip, çözümünü sağlayacağız.
14. Yardıma muhtaç yaşlılarımızın evlerinde temizlik ve bakımları konusunda yardım amacıyla bir ekip kurulacak. Bu hizmet ayrım gözetmeden yapılacaktır.
15. Çam mesire alanında ticaret yapmak isteyen özürlü kardeşlerimize belediye tarafından ücretsiz yer temin edeceğiz.
16. Çam mesire alanında Kırkağaç esnafına %50 indirimli yer tahsis edeceğiz.
17. Belediye tarafından her türlü spor faaliyetlerine (yağlı güreş, futbol, basketbol, voleybol, halk oyunları, vs.) destek verilecektir.
18. Avcılarımız ve atıcılarımız için kurşun ve trap organizasyonlarının yapılabileceği modern bir atış poligonu inşa edeceğiz.
19. Kırkağaç çevreyolu ve İzmir-İstanbul karayolu üzerinde, çiftçi ve köylünün yöresel ürünlerini satabileceği köylü pazarlarını yapıp, vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız.
20. Gelenbe kasabamızda köylülerimizin hayvanlarını rahatça satacağı hayvan pazaryeri inşa edeceğiz.
21. Süt toplama merkezi ve modern mandıraları inşa edip, hayvancılarımızın ürünlerini daha yüksek fiyatlarla pazarlamasına yardımcı olacağız.
22. Halk eğitim merkezleri ile birlikte, köylerimizde unutulmaya yüz tutmuş halı ve kilim dokumacılığı kursları açacağız.
23. Kırkağaç ve köylerimizde seracılığın yaygınlaşmasını sağlamak amacıyla belediye olarak katkı sağlayacağız.

Manisa’nın Büyükşehir olmasıyla köylere hizmet götürme birliği kalkıyor. Bundan böyle hizmetler Büyükşehir Belediyesi ile mahallemiz olan köylere ulaştırılacak. Bu hizmetler su, kanalizasyon, mezarlık hizmetleri, itfaiye, yolların yapımı, ulaşım hizmetleridir.

1. Mahallemiz olan köylerin kanalizasyon ve içme suyu ile ilgili altyapıları sorunlu veya yok. Büyükşehir belediyesi ile birlikte bu hizmetleri ivedilikle yapacağız.
2. Ova yollarını ve tespit ettiğimiz köylerimizin çevre yollarını acilen yapacağız.
3. Gelenbe-Hacet, Karakurt-Hamitli arasındaki yolu büyükşehir belediyemizle birlikte koordineli olarak yapacağız.
4. Köylerdeki camilerin, çok amaçlı düğün salonlarının, mezarlıkların çevre düzenlemelerini büyükşehir belediyesi ile yapıp, bakımlı hale getireceğiz.
5. Bazı belirlediğimiz mahalle ve köylere, gençlerimizin isteği doğrultusunda halı sahalar yapacağız.
6. Bazı köylerimizde bulunan (köy hayırlarının yapıldığı) alanların çevre düzenlemeleri yapılacaktır.
7. Mahalleler arası futbol turnuvaları düzenleyerek gençlerimizin kaynaşması ve spor yapması sağlanacaktır.
8. Mahallelerimiz olan köylere çocuk oyun grupları ve fitness aletleri kuracağız.
 

Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 9

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

ülkücü 4 yıl önce yorumlandı

yorumlara bakıyorum da 250 dekar tarlaya takan yok sadece neden 250 dekar la çiftçilik yapıyorum dediğini bende anlamadım gedüz çıkpta sarraf dükkanım mı var diyor izmirde 300 milyara ev mi aldım diyor mütevazı olup ta çiftçilik ve esnaflık yapıyorum deseydi millet oy vermiyecekmiydi olmamıs bencede saygılar

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

isimsiz 4 yıl önce yorumlandı

250 dekar arazi zeytinlik le beraber miş ne var bunda ismail beyin dükkanında olan bir sıra bilezik parasına eş deger ki bu adam ekmegini topraktan çıkarıyor yapmayın allah aşkına

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

fikret bacak 4 yıl önce yorumlandı

istanbuldan kucak dolusu sevgıler başarılar senınle olsun vedat başkanım

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

İSİMSİZ@egeli 4 yıl önce yorumlandı

akp paraları çalarken çuvallarla götürürken tüyü bitmemiş yetimin hakkını yerken insanları sömürürken paraları ayakkabı kutularına doldururken bişi yokta vedat başkanın alın teriyle yaptığı 250 dekar ekilişmi battı. anlamış değilim. i̇smail gedüzde geçen yıl izmir mavişehirden 300000 tl ye ev aldı. onu niye konuşmuyon. koskoca sarraf dükkanı var onu niye demiyonda sadece 250 dekar tarlayamı taktın.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

vatandaş 4 yıl önce yorumlandı

yürü başkan 30 martta herkez görecek vetat terdi 30 mart akşamı allahın izniyle başkan

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

30 dekarlık çiftçi 4 yıl önce yorumlandı

250 dekar çiftçilik ha vay be sadece çiftçi deseydin ya başkanım daha iyi olurdu

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

egeli 4 yıl önce yorumlandı

vay be 250 dekar

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

esnaf 4 yıl önce yorumlandı

saat kulesinin yaninda türk bayragi olacak.ve siz bayranizi evinizde asin.belediye bayrak asmak için değil hizmet icindir.doğru sizin gibi bi kadroyla siz herşeyi yaparsiniz geduzdende beter yaparsiniz kirkagaci konusmalariniz onu gösteriyor.yapacaklarimizin vaatlerini vermiyoruz demiş sayin vedat terdi çünkü yapacagi bisey yok olsa da encumun adaylar musade etmez cunku her şekilde degisebilecek insanlar var listesinde

0 Kişi beğendi.