--------------------------------------------------------------------


--------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------

Muhteşem Geceye “Kırkağaçlı Damgası“(VİDEO)

İzmir'deki muhteşem konsere bir Kırkağaçlı damga vurdu. İşte video görüntüleri.

Muhteşem Geceye “Kırkağaçlı Damgası“(VİDEO)
Muhteşem Geceye Bir Kırkağaçlı Damga Vurdu(VİDEO)

İzmir Karşıyaka Ziya Gökalp Kültür Merkezinde düzenlenen muhteşem Türk Sanat Müziği konserine Kırkağaçlı Zuhal Efe Günseren damga vurdu. İzmir’de yaşamını sürdüren ve İzmir KARSAV Kadın Kolları Başkanlığı yapan kirkagac.net köşe yazarı Zuhal Efe Günseren, KARSAV’ın düzenlediği gecenin finalinde söylediği "Saçlı Efe" Türküsüyle salonu dolduran yaklaşık 500 kişiden büyük alkış aldı. İzmir’in iki büyük kültür ve sanat vakıflarından birisi olan ve Karşıyaka’nın tek kültür sanat merkezi ünvanını halen koruyan KARSAV’ın Kadın Kolları Başkanlığını yapan Zuhal Efe Günseren, başarılı çalışmalarıylada takdir topluyor. Yönetim Kurulu Üyeliği ve Kadın Kolları Başkanlığını yaptığı KARSAV’ın açtığı folklör, gitar, saz, yabancı dil ve mefruşat kurslarıyla genci yaşlısı, bayanı erkeğiyle her yaştan insana faydalı oluyorlar. KARSAV’ın Türk Sanat Müziği korosunu dinlemek üzere salona gelen davetliler gecenin finalinde Saçlı Efe’nin torunu Kırkağaçlı Zuhal Efe Günseren’in “Saçlı Efe” Türküsüyle büyük coşku yaşadılar.Bu büyük konser sonrası Kirkagac.net’e özel bir açıklama yapan KARSAV Kadın Kolları Başkanı Zuhal Efe Günseren “KARSAV, İzmir’in iki büyük Kültür ve Sanat Vakıflarından birisidir. Ayrıca Karşıyaka’nın tek kültür ve sanat vakfıdır. Ben bu vakfın yönetim kurulu üyesiyim ve aynı zamanda kadın kolları başkanıyım. Vakfımız geniş bir yelpazeye sahip. Türk Sanat Müziği akşam koromuz, gündüz koromuz, Türk Halk Müziği koromuz, folklor, saz, gitar gibi bir çok dalda kursumuz var. Ben ayrıca aşksam korosu öğrenci solisti ve koristiyim. Aynı zamanda bu akşam korosunda başkanlık yapıyorum. Senede KARSAV olarak 20’ye yakın konser veriyoruz. Geçtiğimiz gün yine muhteşem bir konserle Karşıyakalıların karşısına çıktık. Bu konserde özel bir bölümü de dedem Saçlı Efe’ye ayırdık. Gecenin sonunda notasını Soma Musiki Derneğinin Halk Müziği şefi Mustafa Yazıcıoğullarının hazırladığı ve derlediği Saçlı Efe türküsünü büyük bir onurla ben okudum. Ayrıca Yazıcıoğulları’da konserimizi izleten davetliler arasındaydı. Biz KARSAV olarak zaman zaman kimsesiz ve sokak çocukları için konserler veriyoruz. Hatta elde ettiğimiz gelirlerle öğrencilere burs veriyoruz. 1997’de kurulan KARSAV’ın 15.yılını 26 Mayıs’ta büyük bir yemek vererek kutlayacağız. Ben KARSAV Başkanı Ahmet Diker ve Koro şefimiz Turgay Kızıltuğ’a herşey için teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.
İşte kirkagac.net farkıyla KARSAV’ın muhteşem konserinden görüntüler ve Kırkağaçlı Zuhal Efe Günseren’in seslendirdiği “Saçlı Efe" türküsü.
 
HABER-VİDEO DÜZENLEME: HAKAN DEMİR
FOTOĞRAF: CENK ÖZKAN

HABER-VİDEO DÜZENLEME: HAKAN DEMİR
FOTOĞRAF: CENK ÖZKAN


HABER-VİDEO DÜZENLEME: HAKAN DEMİR
FOTOĞRAF: CENK ÖZKAN


***************

****************

***************
Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2011, 00:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
Birgül Eker Sarıoğlu
Birgül Eker Sarıoğlu - 8 yıl Önce

Kırkağaçlı olarak gurur duydum. Bu güzelliği haber yapıp bizlere ulaştırdığı için KIRKAĞAÇ HABER' e teşekkür ederiz...

sadri yaman
sadri yaman - 9 yıl Önce

zuhal efe günseren hanımı tebrik ediyorum...ancak farkedilmesi gereken bir şey daha var bu koroda ...kırkağaç PTT müdürü OĞUZ BELGÜL kendisinide tebrik ediyoruz...

savaştepeli
savaştepeli - 9 yıl Önce

Zuhal hanımı kutluyorumiçalışkan ve aktif bir bayan videoyu sonuna kadar izladim çok güzel ve içten söylemiş dedesi saçlı efenin şarkısını başarılarının devamını diliyorum.

AA
AA - 9 yıl Önce

ERSEN KARDEŞİM HER HABERE YORUM YAZMAK ZORUNDA MISIN

Ömer Osman ÇALIŞKAN
Ömer Osman ÇALIŞKAN - 9 yıl Önce

Zuhal Hanım...Sesinle,görünüşünle,Sosyal çalışmalarda gösterdiğin etkinlikle tam bir EFE TORUNU olduğunu gösterdin.Ailecek izledik.Gurur duyduk.Seni ve bize ulaşmaını sağladığı için Hakan Demir'i tebrik ederiz. Ömer Osman-Hanife ÇALIŞKAN

Barış YILDIRIM
Barış YILDIRIM - 9 yıl Önce

zuhal hanımı tebrık edıyorum...

tarık kuru
tarık kuru - 9 yıl Önce

zuhal hanım tebrikler.köşe yazılarınızı takip ediyoruz başarılarınız bizleri mutlu ediyor

ferit
ferit - 9 yıl Önce

ürperti arkadasıma katılıyorum.kırkağaçın ihtiyacı var bence.         Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net


Kirkagac.net

Kirkagac.Net --------------------------------

Kirkagac.Net

banner55


Kirkagac.Net
Kirkagac.Net

Kirkagac.Net
Kirkagac.Net

Kirkagac.Net Kirkagac.Net< ------------------