Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net


banner55Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


banner36

ÖYKE“TERÖRÜ LANETLİYOR, FÜZEYE HAYIR DİYORUZ“

20 Ekim 2011 Perşembe 00:06
Bu haber 1713 kez okundu

HAS Parti İlçe Başkanı Öyke teröre tepki gösterdi.

ÖYKE'TERÖRÜ LANETLİYOR, FÜZEYE HAYIR DİYORUZ'


ÖYKE “Terörü Lanetliyor, Füze Sistemine Hayır Diyoruz”

Hakkari’de yapılan kalleş terör saldırısında 26 askerimizin şehit olması nedeniyle HAS Parti Kırkağaç İlçe Başkanı Erdal Öyke Kirkagac.NET’e bir açıklamada bulundu.
Öyke “18 Ekim Salı günü Bitlis Güroymak’ta 19 Ekim Çarşamba günü de Hakkari Çukurca’da karşı karşıya kaldığımız saldırıları nefretle kınıyoruz.
Bu saldırılar vahşet boyutundadır. Güroymak’ta şehit düşen polislerimiz ile Çukurca’da şehit olan askerlerimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet temenni ediyoruz.
Yaralılarımıza acil şifalar temenni ederken, kaybettiğimiz polis, asker ve vatandaşlarımızın ailelerine ve milletimize sabırlar diliyoruz.
Çukurca’daki saldırı Dağlıca ve Aktütün saldırılarına benzer bir saldırıdır. Zamanında, Aktütün ve Dağlıca olaylarının üzerine uluslararası boyutta gidilip gerçek failler ortaya çıkarılabilseydi benzeri saldırılarla karşılaşmayacaktık.
Çukurca’da meydana gelen kirli saldırı, uluslararası terör siyasetinin işin içinde olduğunu açıkça göstermektedir. Örgütler bu işin taşeronudur.
Bu vesileyle, hükümet; Heron, Füze Sistemi, Predator ve istihbarat konularını tekrar gözden geçirmelidir.
Türkiye, süreçleri ferasetle yöneterek kirli ilişkileri açığa çıkarmalı ve bunlara son vermelidir. Türkiye, dostunu ve düşmanını ayırt etmeli; dostlarını çoğaltmalıdır.
Biz bir daha yüksek sesle herkese seslenmek istiyoruz: Bu kirli oyunun kimseye faydası yok. Herkes kan çanağından elini çekmelidir. Milletimiz olayları dikkatlice takip etmelidir.
Bu saldırıyı gerçekleştirenlerin elleri kırılsın, ocakları sönsün. Kürt kardeşlerimiz iyi biliyorlar ki; terör, hiç kimsenin dostu olmadığı gibi öncelikle Kürt halkının da düşmanıdır. Zaten eli kanlı teröristler hiç kimsenin, hiçbir bölgenin ve hiçbir milletin temsilcisi olamaz.”
Bilinen adıyla “füze kalkanı” projesi NATO'nun değil ABD'nin projesidir ve Genişletilmiş Ortadoğu Projesinin bir parçasıdır.
Bu sistem, İsrail'i korumak için kurulmaktadır. Sistemin milletimize faydası olmadığı gibi uluslar arası terörün işine yarayacaktır.
“Füze kalkanı projesinde buton bizim elimizde olacak” sözleri aldatmacadan başka bir şey değildir. Parasını verdiğimiz Heronların komutası kimde ise, İncirlikten komşu ülkelere yüz binden fazla sorti yapılırken buton kimin elinde ise, füze kalkanının butonu da onların elinde olacaktır.
İsrail’in güvenliği için NATO kisvesi altında ABD dayatması bizi başta İran olmak üzere komşu ülkelerle karşı karşıya getirecektir. Yarın NATO İsrail'i dost, Türkiye'yi ya da bir başka komşumuzu düşman olarak tanımlarsa füze kalkanı kime hizmet edecektir?
Hükümeti hayati hatadan dönmeye davet ediyoruz. Hükümet, Türkiye'nin ve bölge halklarının bu coğrafyadaki tarihi misyonuna uygun politikaları değil işgalci ve sömürgeci batının politikalarını uygulamak ve savunmaktan vazgeçmelidir.
İmzalanan Füze kalkanı projesi ile Hükümet’in komşularla 'sıfır sorun' politikası da tezat oluşturmaktadır. Açıkça görülmektedir ki, Türkiye'nin komşularıyla sıfır sorun dış politika tezi de “füze kalkanı anlaşması” ile iflas etmiştir.
Zaten anlaşmanın imzalanma şekli de, bütün bu endişelerimizi doğrular niteliktedir. Ortada sessiz sedasız Dışişleri bürokratlarınca imzalanan bir anlaşma vardır.
Türkiye bu projeye hayır demeliydi. Şimdi yapılması gereken, tüm gözlerden kaçırılarak ve tüm tepkilere rağmen imzalanan bu anlaşmanın, referanduma götürülmesidir.
TBMM Başkanını ve Cumhurbaşkanı bu çerçevede göreve davet ediyoruz. Türkiye ne Avrupa'nın sınır karakolu ne de ABD'nin ileri bir karakolu olmamalıdır. Biz, Füze sistemine hayır diyoruz” dedi

HABER-FOTOĞRAFLAR: HAKAN DEMİR(HABERTÜRK)

*******

*****

HABER-FOTOĞRAFLAR: HAKAN DEMİR(HABERTÜRK)

*********

**********

*******

******

Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 4

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

@karakurt 7 yıl önce yorumlandı

Allah belasını versin pkknın ve yandaşlarının

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Selda ADIGÜZEL Eğitim-Sen Kadın Sekreteri 7 yıl önce yorumlandı

Bir kadın,bir anne ve bir öğretmen olarak tüm şehitlerimize Allah!tan rahmet,yakınlarına sabırlar diliyorum.Bir gün gelecek annelrin göz yaşları dinecek.Umudum o günün çok uzakta olmamasıdır.Terör her kimden gelirse gelsin kabul edilemez bir insanlık suçudur.Hiç kimsenin yaşam hakkı elinden alınmamalıdır.Gencecik fidanlarımızın toprağa verilmesi canımızı fena halde yakmaktadır.Tüm annelerin acısını paylaşıyorum.Has Parti İlçe Başkanını yaptığı açıklamadan dolayı tebrik ediyorum.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Özgür Kadın 7 yıl önce yorumlandı

Öncelikle hayatını kaybeden tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet,yakınlarına da sabırlar diliyorum.Tüm bu yaşananların oynanan büyük oyunun bir parçası olduğunu görüyor ve bu oyuna katılanları,destekleyenleri,göz yumanları esefle ve lanetle kınıyorum.Bu ülke nice oyunları,nice işgalleri bertaraf etmiştir.Bazıları bizlerin kürt kardeşlerimizle çarpışacağını,birbirimizi kıracağımızı umuyor olabilir.Geçmişte de bizi bize kırdırmak isteyen pek çok tezgahlar kuruldu.Bizler tarihimizi biliyoruz ve ondan dersler çıkarıyoruz.Bu güzelim ülkede kimlerin hangi hesapları yaptıklarını çok iyi biliyoruz.Artık bu oyunlara karnımız tok.Hep beraber (Tıpkı Milli Mücadele'de olduğu gibi )Bütün tezgahları bozup ülkemize sahip çıkacağız.Unutmayalım ki"Söz konusu vatansa gerisi teferruattır."Büyük resmi gösterdiği için de Has Parti İlçe Başkanı Erdal Öyke beyefendiye katılıyorum.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Mustafa Şen 7 yıl önce yorumlandı

Bütünü gören açıklamanız dan dolayı sizleri tebrik ediyorum.Saygım, Ülkemi ve İnsanımı Seven Düşünceye...

0 Kişi beğendi.