Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net--------------------------------

banner55Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net


www.Kirkagac.Net


Kirkagac. Net
Kirkagac.Net

Kirkagac.Net
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


banner36

ÖZÇETİN “ATTIĞIM HER ADIMDA YETİM HAKKINI DÜŞÜNDÜM”

22 Şubat 2018 Perşembe 07:33
Bu haber 2471 kez okundu

Kırkağaç Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimlerine kısa bir süre kala heyecan artıyor.

ÖZÇETİN 'ATTIĞIM HER ADIMDA YETİM HAKKINI DÜŞÜNDÜM”


ÖZÇETİN “ATTIĞIM HER ADIMDA YETİM HAKKINI DÜŞÜNDÜM

11 Mart Pazar günü yapılacak olan Kırkağaç Esnaf ve Sanatkarlar Odası kongresine sayılı günler kala heyecan artıyor.

8 yıldır Kırkağaç Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı olarak hizmet veren Mehmet Özçetin, Kirkagac.Net’e önemli açıklamalarda bulundu.

Özçetin, görev yaparken sadece yetim hakkını ve esnafların çıkarlarını düşünerek hizmet verdiğini söylerken, makam aracı kullanmayan nadir oda başkanlarından biri olduğunu ve 8 yıl boyunca ilçe dışında katıldığı yaklaşık 280 toplantıdan bir kez bile harcırah ve yolluk almadığını belirtti.

Özçetin “8 yıldır gururla sürdürdüğüm Kırkağaç Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı görevine bir kez daha talibim.
Değerli Kırkağaçlı esnafımızın çıkarları doğrultusunda 8 yılda önemli hizmetlere imza attık.
Tüm yapacağımız çalışmalarda Kırkağaçlı esnafımızın çıkarını düşündük.

Dürüstçe çalıştık. Ben 8 yıllık görevim süresince Manisa’ya yaklaşık 280 kez ilçemi temsil etmek için toplantıya gittim.
Hakkım olmasına rağmen ne yolluk ne harcırah aldım. Kendi özel aracımla katıldım. Odamın parasını harcamadım.
Yine hakkım olmasına rağmen odamızın verdiği cep telefonunu kullanmadım, faturasını odamın parasıyla ödemedim. Kendi cep telefonumu kullandım, faturasını da ben ödedim.

Türkiye’de ki tüm oda başkanlarının yaklaşık % 70’inde makam aracı var. Benimde alma hakkım olmasına rağmen istemedim. Benim gözüm makam aracında değil esnafıma hizmette.
Makam aracına para harcamadım harcamam. Benim kendi aracım var o bana yetiyor. Yıllardır fiyatını yükseltmeden sadece 12 TL’ye esnaflarımızın basit usul defterlerini tutuyoruz.

Üyelerimizin odamızdan istemiş oldukları her türlü belgeleri bekletmeden verdik. Esnaflarımız için KOSGEB uygulamalı girişimcilik eğitimi ile Adaptesk projesi kapsamında iş sağlığı ve güvenliği eğitimi düzenledik.
KOSGEB kredisi almak isteyen üyelerimizin internet ortamında kayıtları yapılıp, başvuru için gerekli evraklarını hazırlayarak KOSGEB’e biz teslim ettik, işlerini kolaylaştırdık.
Manisa Büyükşehir Belediyesinden 3 adet araç temin ederek 81 esnafımızı Çanakkale’ye götürdük.
Esnaf ve Sanatkarlar Sicil kayıt işlemlerinde esnaflarımızın Manisa’ya gitmelerine gerek kalmadan internet ortamında sicil kayıtları işlemlerini hallettik.
Odamıza ait binayı kiraya verdik odamıza ek gelir kazandırdık.

Kızılay ile işbirliği yaptık ve düzenli olarak kan bağışı kampanyaları düzenledik.
Üyelerimizin daha düşük faizle, daha iyi şartlarda kredi alabilmesi için bazı bankalarla protokol imzaladık.
İŞKUR ile ortaklaşa defalarca toplantılar düzenleyip esnaflarımızı güncel olarak bilgilendirdik.

İstanbul’da düzenlenen mobilyacılar fuarına araç temin ederek ücretsiz olarak her yıl mobilyacı esnaflarımızı bu fuara götürdük ve yeni çalışmaları görmelerini sağladık.

İlçemizde faaliyet gösteren diğer odalar ve tüm kamu kurum ve kuruluşları ile anlaşarak hizmetlerin en kısa sürede sonuca bağlanması için verimli çalışmalar yaptık.
Bizim tek amacımız Kırkağaçlı esnafımızın çıkarıdır. Bizler attığımı her adımda tüyü bitmemiş yetim hakkını düşündük esnafımızın parasını çarçur etmedik.
Şimdiden seçimlerin memleketimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

11 Mart Pazar günü yapılacak olan seçimler saat 10.00’da başlayacak ve saat 17.00’da sona erecek. Kongrede 945 esnaf oy kullanacak.

ÖZEL HABER-FOTOĞRAF: HAKAN DEMİR(İHA)


Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 18

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Suleyman kavak 10 ay önce yorumlandı

Varsa daha iyi yapabilecek bir kişi anında bırakırız biz bu işi sonuna kadar arkandayız başkanım herdaim yolunuz yolumuzdur arkanda değil yanıbaşındayız başarılarınız daim olsun..

55 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Kapalı çarşı esnafı 10 ay önce yorumlandı

Mehmet bey güler yüzlü oluşuyla bizim işlerimizle daha detaylı daha özenli ilgilenip sonuna kadar yanımızda olan sonuna kadar saygı duyduğumuz hem abimiz hem kardeşimiz oldu her zaman arkasındayız

89 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

esnaf 10 ay önce yorumlandı

değerli başkanım bu işi sizden daha iyi yapabilecek başka biri olduğunu düşünmüyorum. karşınıza rakip diye çıkanları çok dikkate almayın. herşey ordada........

81 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Sanayiden 10 ay önce yorumlandı

Yürü Mehmet başkanım kimse tutamaz seni, daha bunlar dünkü çocuklar , Bence rezil olmadan bir an önce çekilmeliler

3184 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

mahmut 10 ay önce yorumlandı

mehmet bey işleri gayet güzel yürütüyo. ben de bi esnaf olarak mehmet beyin devam etmesini istiyorum. hazır işlerin güzel bi şekilde yürütüldüğü için, bence ikinci bi adaya hiç gerek yok. kazanamazda zaten, yeni aday ne yapacakmış her esnafa aylık maaş mı bağlayacakmış, ya da verdiği hizmetlerden ücretmi almıycakmış, yada kırkağaçın ekonomisini mi düzeltecekmiş. bırakın arkadaş bu işleri yeni aday kimse ki bilmiyorum. bence tamamen koltuk sevgisi. işleri mehmet bey çok güzel yürütüyo. bence mehmet beyle devam, kazanamazlarda zaten. kırkağaç evimiz mehmet babamız

112 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

sanayi esnafı 10 ay önce yorumlandı

ben ve arkadaşlarım sanayi esnafı olarak bütün samimiyetimle söylüyorum sonuna kadar arkandayız Mehmet abi bilmem anlatabildim mi sanırım herkes ne demek istediğimi anlamıştır umarım.

366 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Mektepli 10 ay önce yorumlandı

Iciniz rahat olsun baskanim bizler nelerini gorduk esnaf olarak bugune kadar bu isi layigiyla yapan bulundugu yeri fazlasiya hakeden insansiniz rakip diye karsiniza cikan ilk once bi dusunmeli secilemedikten sonra yine o odaya gelip sizden nasil yardim isteyecegini sonuna kadar yaninizdayiz baskanim bizim icimiz rahat esnaf olarak kime neyi emanet edecegimizi iyi biliriz

30 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

vatandaş 10 ay önce yorumlandı

kırkağaçta beyefendiliği,dürüstlüğü ile tanınan bu samimi kardeşimizi esnaf olmasamda sonuna kadar destekliyorum.değerli esnaflar,mehmet özçetin sizlere yakışan bir başkandır.kıymetini bilin.

34 Kişi beğendi.