Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net


banner55Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


banner36

TÜRKİYE SOMA'YA AĞLIYOR

14 Mayıs 2014 Çarşamba 07:25
Bu haber 4303 kez okundu

Soma Eynez Maden Ocağında meydana gelen kazada 300'e yakın ölü var.

TÜRKİYE SOMA'YA AĞLIYOR


TÜRKİYE SOMA'YA AĞLIYOR


Soma’da bulunan özel sektöre ait bir kömür madeninde çıkan yangında çok sayıda işçinin dumandan etkilendiği belirtildi..

 

Şehit Sayımız Artıyor


Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün yaptığı açıklamada, “AFAD’dan aldığım rakamlara göre madende çalışan 580 işçiden 157’si hayatını kaybetti, 75’i ise yaralı olarak tedavi ediliyor” dedi. Başkan Ergün, “Aldığımız bilgilere göre madende bir göçük olayı söz konusu değil. Ölen vatandaşlarımızın karbon monoksit gazından zehirlenerek öldüğünü tahmin ediyoruz” diye konuştu.


Soma Devlet Hastanesi yetkililerinden yapılan açıklamada ise saat 00.00 itibariyle ölü sayısının 163 olduğu ifade edildi.


Manisa İtfaiye Daire Başkanı Ali Gül ise galerilerin dörtte üçüne girdiklerini, içeride şu anda yangının tamamen söndüğünü, dumanın da büyük ölçüde tahliye edildiğini bildirdi. Kendisinin de gaz maskesiyle galerilerde dolaştığını anlatan Gül, ölü sayısının artmasından endişe ettiklerini, arama ve kurtarma çalışmalarının sürdüğünü bildirdi.


RAKAM VEREMEM

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’da bölgeye gelerek incelemelerde bulundu. Madendeki olayla ilgili açıklama yapan Bakan Yıldız, “Bölgede 400’den fazla ekiple arama kurtarma çalışması yapıyoruz. Bu tür sıkıntılı durumlarda tek merkezden açıklama yapılmasını doğru bulduğum için madendeki ölü ve yaralı sayısıyla ilgili bilgi vermeyeceğim. Zaman şuan aleyhimize işliyor. Manisa’da takviye olarak Kütahya, Uşak, Balıkesir ve İzmir’den de ekipler bölgede çalışma yapıyor. Kızılay, AFAD ve UMKE’de bölgede. Yangının yerin 150 metre altında çıktığını tahmin ediyoruz” diye konuştu. 

 

AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ Soma’daki özel bir sektöre ait maden ocağında vardiya değişimi sırasında elektrik trafosunun patlaması sonucu meydana gelen yangında dumandan etkilenerek hastaneye kaldırılan 7 işçiden 4’ünün hayatını kaybettiğini, 3 işçinin ise tedavilerinin sürdüğünü belirtti.


Trafo patlaması sonucu meydana gelen yangında dumandan etkilenerek hastaneye kaldırılan 7 işçiden 4’ü hayatını kaybetti. AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ yaptığı açıklamada, “Elektrik trafosunun patlaması sonucu özel sektöre ait bir maden işletmesinde yangın çıktı. Çıkan yangında 7 işçimiz hastaneye kaldırıldı. Burada 4 işçi hayatını kaybetti. 3 işçimizin tedavilerine devam ediliyor. Elektrik trafosundaki patlama tam vardiya zamanına denk geldiği için madende çok sayıda işçi bulunuyordu. Yaklaşık 300 işçinin madende mahsur kaldığı bilgisini aldık. Sayı konusunda bir netlik yok. Madende kalan işçilerimize temiz hava verilmeye başlandı. Yangının söndürülmesine çalışıyoruz. Tahminim 1-2 saat içinde yangını söndürmüş olacağız. Yangını söndürebilirsek madende mahsur kalan işçilerimize ulaşabileceğiz” dedi.


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Manisa’daki maden faciasıyla ilgili, “Şu anda tahliye havası temiz hava verme kısmına çevrildi. Yer altına temiz hava veriliyor. Önceliğimiz işçi kardeşlerimize ulaşmamız. Rakamlarla ilgili yanıltırız tam bilgi veremiyoruz” dedi.


ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANI YILDIZ:“ŞU AN TAHLİYE HAVASI TEMİZ HAVA VERME KISMINA ÇEVRİLDİ VE YER ALTINA İLETİLİYOR”


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Soma’da maden ocağında meydana gelen yangınla ilgili, “Öncelikle yer altındaki işçilerimize hızlıca ulaşmamız lazım. En fazla üzerinde durduğumuz konu bu. Hamd olsun şu an tahliye havası temiz hava verme kısmına çevrildi ve yer altına iletiliyor” dedi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Başbakan Erdoğan ile Resmi Konut’ta gerçekleştirdiği görüşmenin ardından Manisa’daki maden faciasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Yıldız, “Öncelikle yer altındaki işçilerimize hızlıca ulaşmamız lazım. En fazla üzerinde durduğumuz konu bu. Çok fazla rakamsal yönde bazı arkadaşlarımızı zorlamayın. Yanlış bilgiler vermeye zorlamış olursunuz. Oradaki kurtarma ekipleri bu iş üzerinde çok tecrübeli olan ekip. Nerde ne yapacaklarını biliyorlar” dedi.
İlk anda yer altına temiz hava vermenin önemli olduğuna dikkat çeken Yıldız, “Hamd olsun şu an tahliye havası temiz hava verme kısmına çevrildi ve yer altına iletiliyor, yangın olmayan bölgede” ifadesini kullandı.
Bakan Yıldız, Başbakan Erdoğan’ın talimatıyla Soma’ya gideceğini bildirdi.


İÇİŞLERİ BAKANI ALA: “100’DEN FAZLA İŞÇİ GÖÇÜK ALTINDA”

İçişleri Bakanı Efkan Ala, Manisa’daki maden kazasıyla ilgili, “100’den fazla işçimizin göçük altında. Umarım çalışmalarımız sonuç verir ve arzu ettiğimiz sonuca ulaşırız” dedi.


İçişleri Bakanı Efkan Ala, İstanbul’da katıldığı bir toplantıda Manisa’nın Soma ilçesindeki bir maden ocağında meydana gelen göçük olayına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bakan Ala, “Manisa Soma maden ocağında göçük meydana geldi. 100’den fazla işçimizin göçük altında. Umarım çalışmalarımız kısa sürede sonuç verir ve arzu ettiğimiz sonuca ulaşırız” dedi.


Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 4

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

SOMALI 4545 4 yıl önce yorumlandı

basta ölen kardeşleri̇mi̇ze allahtan rahmet ai̇leleri̇ne allahtan sabir di̇leri̇m allahim geri̇de kalanlara yardim etsi̇n dualarimiz madenci̇leri̇mi̇z i̇çi̇n...

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

adsız 4 yıl önce yorumlandı

:( of yaa herkes yasta türkiye ağlıyor başımız sağolsun :(

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

s 4 yıl önce yorumlandı

245 kişi diyorlar ne 245 i be kardeşim 650 kişi desenize

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

erhan demir 4 yıl önce yorumlandı

allah hepimize sabir versin şehitlerimizin mekanini cennet etsin

0 Kişi beğendi.