---------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------


--------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------

VALİ ve KAYMAKAM EŞLERİ KIRKAĞAÇ'I GEZDİLER

Vali Deniz’in eşi Olcay Deniz’in öncülüğünde, Kırkağaç Kaymakamı Murat Büyükköse'nin eşi Süreyya Büyükköse’nin ev sahipliği yaptığı ilçe gezisi gerçekleştirildi.

VALİ ve KAYMAKAM EŞLERİ KIRKAĞAÇ'I GEZDİLER
VALİ ve KAYMAKAM EŞLERİ KIRKAĞAÇ'I GEZDİLER

Manisa Valisi Ahmet Deniz’in eşi Olcay Deniz’in öncülüğünde, Kırkağaç Kaymakamı Murat Büyükköse'nin eşi Süreyya Büyükköse’nin ev sahipliği yaptığı ilçe gezisi gerçekleştirildi.

Kırkağaç programına Olcay Deniz’in yanı sıra Kırkağaç Kaymakamı Murat Büyükköse’nin eşi Süreyya Büyükköse, Vali Yardımcıları ve Kaymakam eşleri katıldı.

Olcay Deniz ve beraberindekiler ilk önce 6. Jandarma Komando Er Eğitim Komutanlığını ziyaret ettiler. Burada Kırkağaç 6’ncı Jandarma Komando Eğitim Alay Komutanı J. Alb. Ahmet Sel’in eşi Züleyha Sel’in ev sahipliğinde Tabur Komutanlığı gezildi.

Daha sonra Olcay Deniz ve beraberindekiler, 1869 yılında Rumlar tarafından yapılan, 1923’teki mübadeleye kadar Rumlar tarafından kullanılan ve mübadele ile gelen Nart ailesine tahsis edilen evi ziyaret etti. Üçüncü kuşak Nart ailesinden Hamdi ve Birol Nart ev hakkında bilgiler verdiler.

Olcay Deniz diğer katılımcılar ile birlikte Kırkağaç’ta faaliyet gösteren Ege Lokman, Bitki Dünyası ve Ege Tarımsal Çiçekçilik İşletmesine ziyarette bulunarak işletme hakkında yetkililerden bilgiler aldılar. Daha sonra Kırkağaç'ın Bakır Mahallesi Emirahmet Mevkii’nde Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından 2013 yılında tescillenerek koruma altına alınan ve daha önce 1657 yıllık olduğu tespit edilen anıt zeytin ağacını ziyaret ettiler.

Ziraat Mühendisleri Süheyla Kırkağaç ve Fatma Keskin, üzerinde Edremit, Gemlik, Uslu ve Aydın Memecik olmak üzere dört çeşit zeytin bulunmakta olduğunu, yıllık gübreleme, budama, rutin bakımları Kırkağaç İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yapıldığını, Anıt ağacın gövde çapı 10.6 metre, tepe çapı 13 metre, boyu 6,84 metre olduğunu belittiler.


HABER-FOTOĞRAF: HAKAN DEMİR(İHA)

 


 

 
Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2019, 10:30

hakan demir

YORUM EKLE


         Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net


Kirkagac.net

Kirkagac.Net --------------------------------

Kirkagac.Net

banner55


Kirkagac.Net
Kirkagac.Net

Kirkagac.Net
Kirkagac.Net

Kirkagac.Net Kirkagac.Net<