Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net


banner55Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


banner36

ERDEM “CENGİZ BAŞKANIMIZI KARALAMA KAMPANYASINA İZİN VERMEYİZ”

02 Ekim 2014 Perşembe 08:01
Bu haber 1424 kez okundu

Ergün'ü eleştiren Türk Kızılay’ı Soma Şube Başkanı Aziz Günal’a MHP İlçe Teşkilatı Başkanı Vedat Erdem’den sert cevap geldi.

ERDEM 'CENGİZ BAŞKANIMIZI KARALAMA KAMPANYASINA İZİN VERMEYİZ”


ERDEM “CENGİZ BAŞKANIMIZI KARALAMA KAMPANYASINA İZİN VERMEYİZ

Soma maden faciasında gönüllü olarak görev alan gençlere yönelik Çanakkale gezisi için Manisa Büyükşehir Belediyesinden araç isteklerinin olumsuz yanıtlanması nedeniyle tepki gösteren Türk Kızılay’ı Soma Şube Başkanı Aziz Günal’a MHP İlçe Teşkilatı Başkanı Vedat Erdem’den sert cevap geldi.
 
MHP’li Erdem, “Kızılay ülkemizin çok nadide bir kurumudur. Türk Milleti’nin ve tüm dünya üzerindeki yardıma muhtaç olan insanların yaşama tutunma adresidir. Böyle hassas bir kurumun isminin böyle olumsuz meselelerde gündeme gelmesinden dolayı büyük üzüntü içersinde olduğumuzu kamuoyunun bilmesi gerektiğine inanmaktayız. Sayın Aziz Günal duyguları ile hareket etmiş sanki siyasi bir kurumun temsilciliğini üstlenmiş olayları farklı mecralara taşımıştır. MHP olarak Kızılay üstünden Manisa MHP Büyükşehir Belediye Başkanlığını karalama kampanyası yaratılmasına izin vermemiz mümkün değildir. Genel seçimlere aylar kala bu denli basiretsiz açıklamalar ancak böyle başkanlara has bir söylemdir. Öncelikle Kızılay Soma Şube Başkanı’na sormak istediğimiz sorular vardır. Bağımsız olması gereken Kızılay’ın şube başkanı AKP meclis üyesi olur ise tarafsızlığı ne kadar adil olur, bunu kamuoyunun taktirine bırakıyoruz.” dedi.
 
Erdem açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi, “DP Parti çatısı altında bir başarı sağlayamamış hazır kurulu AKP saflarına geçerek kendini bir yerlere hazırladığı ve bu sayede MHP Büyükşehir Belediye Başkanlığını suçlayıcı açıklamalar yaparak ne elde etmek istediği bellidir. Maden faciası sonrası Kızılay’a ait yardım malzemelerini AKP kadın kolları vasıtasıyla dağıttırdığı, dağıtım esnasında Kızılay yeleklerinin giyilmediği, ayrıca Kızılay yazılı kutularla değil de kutulardan çıkarılıp içindeki malzemenin verildiği söylemlerine bir açıklık getirmesi gerekmektedir. Sayın Başkanın Kızılay üzerinden yapmış olduğu Büyükşehirle ilgili açıklama tamamı ile siyasi bir nitelik kazandığı ortadadır. Soma Büyükşehir koordinasyon irtibat bürosundan Ramazan ayı içersinde yine Kızılay tarafından araç istenmiş ve talepleri anında yerine getirilmiştir.

Aynı başkan yine araç talebini Soma Büyükşehir irtibat bürosuna yapmamış, direk Manisa Büyükşehir’e yapmıştır. Niyet ortadadır isteklerinin Soma’da karşılanmasına rağmen Manisa’yı seçmeleri siyasi bir olgudur. Nasıl ki AKP meclis üyeliği fazlasını kullanarak ilçelere yapılacak hizmetlerin önünü kesiyorsa bu yapılan aynı zihniyetin devamıdır. Sayın Başkan yerel seçimler öncesi binlerce maden işçisini miting alanlarına taşıdınız binlerce kumanyalar yaptırdınız milyonlarca paralar harcadınız. Bunu Meclis üyesi olduğun AKP teşkilatı yapmıştır. Bu kadar bütçe şan şöhretin içersin de 40-50 Kızılay gönüllüsünü Çanakkale’ye götürememeniz utanç vericidir.


Sayın Cengiz Ergün beyin büyükşehir belediye başkanlığını kazanmasını halen daha sindiremediğiniz ortadadır. Manisa’daki yaptığı hizmetler karşılığında vatandaştan teveccüh görmüş ve kazanmıştır. Baskılara halk boyun eğmemiş görevi gerçek ehline yani Sayın Cengiz Ergün beye vermiştir. Sayın Kızılay şube başkanı önce şapkayı önüne koyup nereye hizmet ettiğini sorgulaman gerekmektedir. AKP’ye mi Kızılay’a mı Bağımsız güzide kurumumuz olan Kızılay’ımızı siyasi çıkarlarına alet etmek etik değildir.

Halkımız neyin ne olduğunu gayet iyi bilmektedir. Duygu sömürüsü ile kimseyi kandıramazsınız. Sizin Çanakkale gezisini acıtasyona çevirme çabasında olduğunuz  görülmektedir. Sayın Cengiz Ergün Çanakkale’ye gidemeyen vatandaşlarımız için Manisa’nın göbeğine temsili Çanakkale şehitliği yapmıştır. Bu çok insanda bulunmayan vatan bayrak millet sevgisinin kanıtı olmuştur.” dedi.
Yorum Gönder