--------------------------------------------------------------------


--------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------

MEHMETÇİK ve AFRİN OPERASYONU

Hepimizce malum olduğu üzere Türk Askerine verilen bir unvandır “Mehmetçik”.  Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (sav)’in “Muhammed” ismine hürmeten bizlerde evlatlarımıza “Mehmet” adını veririz. Bu nedenle askerimize “Mehmetçik” , askeri kışlalara da “Peygamber Ocağı” denilmektedir.

Şu anda Suriye sınırımız Kilis İlimizde  -5 / -10 derece soğuklarda kahraman Mehmetçiklerimiz, evlatlarımız vatan satını korumak ve emperyalist güçlerin Ortadoğu’daki oyununu bozmak adına kahramanca mücadele etmektedirler. “Afrin” demek Hatay demek. Ülkemizin ayrılmaz bir parçası olan Kıbrıs demek. Sınır hattımızda Amerikan askerlerinin terör örgütü mensuplarını hem eğitip hem de silah yardımında bulunmasının amacı ne.

Stratejik açıdan Kuzey Irak’ta kurulmak istenen ve başarısızlıkla sonuçlanan Kürt Devletinin uzantısıdır bu operasyon. Orada emellerine ulaşamayanların,  sonuçları ortada olan stratejik bir çıkar savaşıdır bu. Amerika gibi bir devlet, neden küçücük bir toprak parçası olan Afrin’de dost ve müttefikim dediği Türkiye ile karşı karşıya gelmeyi göze alıyor. İyi analiz etmek lazım.
 
Afrin, Osmanlı döneminde Kilis’e bağlı bir İlçe ya da Kaza konumundaydı.
Haritaya bakıldığında Afrin Türkiye içine bir koç başı gibi uzanan coğrafi bir mevkiye sahip. Afrin bölgesi de teröristlerden temizlendiğinde Türkiye’nin Güney sınırında yaklaşık on bin kilometre karelik bir alan bizim kontrolümüz altında olacaktır F ırat Kalkanı Harekâtı ve İdlib’in ardında Afrin’de yapılan bu operasyonla Doğu Akdeniz’e ulaşmayı hedefleyen terör odaklarının önü kesilecek ve sınır hattımızda kontrol ve güvenlik tamamen Türkiye’nin kontrolü altında olacaktır. Amerika’nın bütün planı Iraktan başlayıp Filistin’e kadar uzanan Doğu Akdeniz hattını terör odakları ile kontrol altına alıp güney sınırımızdan bizi tehdit etmek.

Kan emici gafil güçler tarih boyunca Müslüman toplumların bulunduğu coğrafyada bu tip kirli oyunlarına devam ettiler. Daha dün Kudüs’ü sözüm ona İsrail başkenti ilan ettiler.

Irak devletini bölüp parçaladılar. Suriye üzerinde halen planlarını uydurmaya çalışıyorlar. Bir taraftan dost ve müttefik görünmeye çalışıp, diğer taraftan bölgedeki terör örgütlerine ağır silahlar dâhil tüm askeri yardımlara gözümüzün önünde devam ediyorlar. Bilmiyorlar ki;  kahraman Türk Ordusu ve Mehmetçik Kurtuluş Savaşında, Çanakkale’de Allah’ın izniyle nasıl galip geldiyse, bugün bu mücadeleden de imanı ve cesaretiyle de galip gelecektir. Terör odakları ve onların yardımcısı olanların planlarını ters çevirecektir.
Ne diyor Milli Şairimiz Mehmet Akif İstiklal Marşında “ Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var. Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar.”
Bizler evlatlarımızı dualarla, ellerine kına yakarak gönderiyoruz Peygamber ocağına. Televizyonda hepimiz görüyoruz analarımızın kahraman Mehmetçiklere, yemek yapıp dua ettiklerini. Onun için şu an “dua” zamanı. Vatanımıza, milletimize, devletimize, kahraman ordumuza, devlet büyüklerimize, ülkemizin ve geleceğimizin bekası için “dua” zamanı.

Allah’ım; Peygamberimiz (sav) zamanı ve o zamandan bu tarafa İslam ordularını müşriklere ve kâfirlere karşı ezdirmediğin gibi yine ezdirme. Her daim, her cephede kahraman ordumuzu muzaffer eyle. Bizleri kâfirlere karşı daima galip eyle. Onları “KAHHAR”  ismi azamın yüzü suyu hürmetine kahrı perişan eyle. “ Dua zamanı”.

Selam ve Dua ile Dualarda buluşmak üzere Allah’a emanet olun.

İDRİS TAVŞANCI


YORUM EKLE


         Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net


Kirkagac.net

Kirkagac.Net --------------------------------

Kirkagac.Net

banner55


Kirkagac.Net
Kirkagac.Net

Kirkagac.Net
Kirkagac.Net

Kirkagac.Net Kirkagac.Net< ------------------