---------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------


--------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------

HAKAN DEMİR-RAMAZAN MARTİN RÖPORTAJI

HAKAN DEMİR-RAMAZAN MARTİN RÖPORTAJI

HAKAN DEMİR-RAMAZAN MARTİN RÖPORTAJI
Martin’den Olay Açıklamalar
Ramazan Martin’le Dobra Dobra

Bakır Belediye Başkanı Ramazan Martin ile yaptığımız röportaj inanıyoruz ki büyük yankı uyandıracak, büyük ses getirecek. Martin’in olay açıklamaları, kiminin alkışını, kiminin ise tepkisini çekecek cinstendi. Biz sorduk, Martin cevapladı. Bakır Belediye Başkanı Ramazan Martin öyle şeyler söyledi ki, dobra dobra bir röportaj çıktı ortaya. Martin, AKP’li Belediye Başkanı Osman Gevrek’ten devraldığı 700 Bin Türk Lirası borçtan, bugüne kadar yaptığı icraatlara, Demokrat Parti’den AKP’ye geçen Belediye Başkanlarına, Kavun Satış Merkezi Projesinden, Referanduma kadar bir çok soruyu açık yüreklilikle cevaplandırırken, gündemi yerinden sarsacak bir röportaja imza attı. Martin, özellikle Demokrat Parti’den ayrılarak AKP’ye katılan Belediye Başkanlarını yerden yere vururken, “Şahsiyetli insanlar seçildikleri yerde kalır ve hizmetlerine orada devam eder. Birilerine yalakalık yapmanın anlamı yok. Siyaset, düzgünce, şahsiyetli yapılmalı, karakterli olmak lazım, menfaat uğruna bir yerlere geçerek siyaset yapılmamalı ” diye konuştu. Martin, Referandumla ilgili sorumuza ise AKP’nin her yaptığına HAYIR diyorum” diye cevap verdi. İşte kirkagac.net farkıyla, site sahibimiz Hakan Demir ile Bakır Belediye Başkanı Ramazan Martin’in olay röportajından görüntüler.

RÖPORTAJ-FOTOĞRAFLAR-KAMERA : HAKAN DEMİR

Hakan Demir: Kendinizi Tanıtırmısınız ?
R.Martin: 1959 Bakır Doğumluyum. Türkiye Elektrik Kurumunda 30 sene çalıştım ve emekli oldum. 1989 yılında politikaya atıldım. O zaman ki adıyla Doğru Yol Partisinden siyasete girdim. 2 Dönem Belediye Meclis Üyeliği yaptıktan sonra 1999-2004 yılları arasında Belediye Başkanlığı görevinde bulundum. Belediye Düğün Salonu, Pazar Yeri, Belediye Garajı, meydan düzenlemesi ve ova yolları gibi güzel hizmetlerimiz oldu. Geçen dönem az farkla seçimi kaybettik. Daha sonra vatandaşlarımız bu işler lafla olmuyor diyerek, 2009 yılında tekrar beni Belediye Başkanı seçti.
Hakan Demir: Göreve Geldiğinizden beri hangi hizmetlerde bulundunuz ?
R.Martin: İlk olarak kasabamıza yakışan bir anıt ve meydan düzenlemesi yaparak vatandaşlarımızın hizmetine soktuk. Ömerlerde 2500 m2 bir döşeme, Peygamber Efendimizin torunlarının yattığı mezarlığımızda restore çalışmasında bulunduk.
Hakan Demir: Önümüzdeki zaman dilimi içerisinde yapmayı düşündüğünüz projeleriniz nelerdir ?
R.Martin: Kasabamızdan yeni çevre yolu geçmekte. Bu aradaki yolda 500 metrelik bir döşeme çalışması başlattık. Ayrıca eski Bakır Ortaokulunun olduğu alana yüzme havuzu, düğün salonu ve halı saha yapmayı düşünüyoruz. Futbol sahamızı çimlendirerek, Bakır Gençlerbirliği spor kulübüne sahip çıkacağız.
Hakan Demir: Göreve 700 Bin TL borç ile gelmiştiniz. Bu borç aradan geçen 1,5 senede ne duruma geldi.
R.Martin: Belediye’yi 700 Bin Lira borç ile devraldık. Bu borcu üç taksite böldük ve her ay 30 Bin Lira AKP’nin bize bıraktığı bu borcu tıkır tıkır ödüyoruz. Bu borcun üzerine 1 Lira borç yapmadık ve hizmetlerimizide yapmaya devam ediyoruz. Borcumuzu da ödüyoruz, hizmetimizi de yapıyoruz.
Hakan Demir: Çevre il ve ilçelerden hatta beldelerimizde Demokrat Parti’den seçilen birçok Belediye Başkanı daha sonra başta AKP olmak üzere başka partilere geçtiler. Sizde AKP’ye yada başka partilere geçmeyi düşündünüz mü ?
R.Martin: Hayır kesinlikle düşünmedim. Ben karakterli bir insanım. Şahsiyetli insanlar seçildikleri yerden devam ederler. İnsanlar sana güvenmiş, ben seçmenime ihanet edemem. Bana millet oy vermiş ben sonuna kadar devam ederim. O günün şartları ne getirir bilemem ama kesinlikle seçildiğim yerde bitiririm. Başka partilere geçerek yalakalık yapmanın anlamı yok. Siyaset düzgünce yapılmalı, şahsiyetli yapılmalı, karakterli yapılmalı, bir taraflardan menfaat sağlamak için siyaset yapılmamalı. Benim anlayışıma ters. Ben 30 yıldır siyaset yapıyorum, hiçbir zaman çizgimden sapmadım sapma niyetinde de değilim. Hele hele AKP’de siyaset yapmayı kesinlikle düşünmüyorum.
Hakan Demir: Peki Demokrat partinin geleceğini nasıl görüyorsunuz?
R.Martin: Partimiz yapılacak genel seçimden sonra tekrar şahlanacak. Partimizde bir hareketlenme olacağına inanıyorum.
Hakan Demir: Ülke gündeminde referandum var. Siz bu referandumda evet mi hayır mı diyeceksiniz?
R.Martin: Kesinlikle Hayır. Ben AKP’nin getirdiği her şeye hayır diyorum.
Hakan Demir: Gündeminizde Bakır’a kavun alım satım merkezi kurma projeniz var. Bununla ilgili bizlere bilgi verirmisiniz ?
R.Martin:
Kavun alım satım merkezini Bakır’ın girişindeki çevre yolunun yanında yapımına başladık. Onun yanında küçük bir mescid, gelen misafirlerin dinlenip duş alabilecekleri bir hizmet alanı yapmayı düşünüyoruz.
Hakan Demir: Başkanım son olarak
www.kirkagac.net ve www.kirkagacradyo.com olarak hizmet vermeye devam ediyoruz. Düşüncelerinizi alabilirmiyiz ?
R.Martin: Ben çok memnun oldum. Daha öncede sizi yakından takip ediyordum. Sizin haberlerinizi her zaman takdir etmişimdir. Yine sabah geldiğimde ilk olarak sitenizi açıyor ve Kırkağaç’ın haberlerini alıyorum. Çok memnunum. Kırkağaç’ta böyle bir kaliteli bir medyanın olması sevindirici. Dertlerimizi rahat anlatabiliyor sesimizi duyurabiliyoruz. Çok teşekkür ediyor başarılarınızın devamını diliyoruz.

RÖPORTAJ-FOTOĞRAFLAR-KAMERA : HAKAN DEMİR

                    
RÖPORTAJ-FOTOĞRAFLAR-KAMERA : HAKAN DEMİR

KHA

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2010, 07:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
TAMER AL
TAMER AL - 8 yıl Önce

DEMOKRAT PARTİ BİRİNCİ OLUR AMA ARKADAN BİRİNCİ OLUR . BU PARTİDE RAMAZAN MARTİN GİBİLER VARKEN DEMOKRAT PARTİ BİTTİ

kurt
kurt - 8 yıl Önce

BAŞKAN AGZINA SAGLIK SENİ M H P SAFLARINDA GÖRMEK İSTİYORUZ YÜREKLİ ADAM


         Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net


Kirkagac.net

Kirkagac.Net --------------------------------

Kirkagac.Net

banner55


Kirkagac.Net
Kirkagac.Net

Kirkagac.Net
Kirkagac.Net

Kirkagac.Net Kirkagac.Net<