---------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------


--------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------

Arınç,Karakurt'ta Gözyaşlarıyla Okul Açtı(VİDEO)

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç okul açılışı için geldiği Karakurt'ta duygusal anlar yaşadı. İşte video görüntüleri.

Arınç,Karakurt'ta Gözyaşlarıyla Okul Açtı(VİDEO)
Arınç,Karakurt’a Gözyaşlarıyla Okul Açtı(VİDEO)
 
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Kırkağaç Karakurt 75. Yıl İlköğretim Okulu'nun açılışını gerçekleştirdi. Açılışa Arınç'ın yanı sıra, Manisa AKP Milletvekili Recai Berber, Manisa Valisi Celalettin Güvenç, Kırkağaç Kaymakamı Ali Sırmalı, Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz, İl Emniyet Müdürü Adem Aydemir, Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, CBÜ Rektörü Mehmet Pakdemirli, İlçe Emniyet Müdürü Mithat Uysal, İlçe Milli Eğimi Müdürü Ayhan Turgut, İlyaslar Belediye Başkanı Osman Çelikel, Gelenbe Belediye Başkanı Mehmet Ali Uyar, daire amirleri, öğretmenler, okul müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Karşılama için yolun bir süreliğine kapandığı İzmir-İstanbul yolunda yaklaşık 50 araçlık kuyruk oluştu. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının ardından Mehmet Günek Türkbirliği İ.Ö Okulu halk oyunları ekibinin gösterisi sahne aldı. Daha sonra Karakurt Belediye Başkanı Necdi Özkan, bir konuşma yaptı. Özkan, Karakurt kasabasının okul ihtiyacının 2005 yılında meydana gelen depremden sonra ortaya çıktığını belirterek "Bu alanda bulunan 4 binadan 3'ne oturalamaz raporu verilmiştir. Recai Berber ve Bülent Arınç'a iletilen sorun ile okul yapımı çalışmaları başlatıldı" diye konuştu. Daha sonra kürsüye Kırkağaç Kaymakamı Ali Sırmalı geldi. Sırmalı, Kırkağaç'ın Manisa'nın 6. büyük ilçesi olduğunu belirterek şunları söyledi: "Bayındırlık Müdürlüğü'nün almış olduğu kararla 18 derslikli okul ihalesine çıkıldı. 320 öğrenci eğitim öğretim görmektedir. Yakında taşımalı sisteme geçmeyi hedefliyoruz. Kırkağaç ilçesinde eğitim öğretim alanında büyük yatırımlar yapılmıştır. Ortaöğretim ve yükseköğrenim yurdu inşaatlarımız devam ediyor. Yapılan 18 derslikli okulun ilçemize ve beldemize hayırlı olmasını diliyorum"dedi. Söz alan AKP Manisa Milletvekili Recai Berber, Beldeler içinde okul ihtiyacı en yüksek olanın Karakurt beldesi olduğunu belirterek sözlerine şöyle devam etti: "Devlet millet vatandaş işbirliği ile güzel projeler yapıldı. Öğrencilere iyi ortamlarda eğitim verebilirsek, eğitim kalitesini artırırsak, Türkiye lider ülke olmaya devam edecektir. 2023'e kilitlenelim, bundan önce olduğu gibi lider ülkeler içinde de yerimizi alalım diyorum" dedi. 
Vali Celalettin Güvenç ise okul açılışı töreninde yaptığı konuşmada, "Başbakan Erdoğan'ın tercihi, kendisinin de isteğinin ardından Bursa'dan milletvekili aday olmasının ardından bu ilk ziyareti. Bu ilin valisi olarak görev yaptığım 3 yıl içinde başbakan yardımcımızın her türlü ihtiyaçları için valiliğe, idaremize, şahsımıza verdiği destekler için teşekkürlerimi sunuyorum. Bir yıllık süre içinde çevre yolu, Sabuncubeli tüneli, Alaşehir Turgutlu devlet hastanesinde, Köydes'te ödeneklerin artırılmasında, parke taşlar döşenmesinde aklınıza gelen her türlü işler için desteklerini veren başbakan yardımcımıza teşekkür ediyorum" dedi. Manisa'da doğan, Manisa'nın çocuğu olan başbakan yardımcısı Arınç'ın Bursa'ya da yakışacağını, oraya da güzel hizmetler yapacağını düşündüğünü anlatan Güvenç, şöyle konuştu: "onun Manisalı olduğunu unutmayacağını, tüm Manisalıların tüm ihtiyaçları için kapısının açık olduğunu buradan söylüyorum. Köylerimiz ve beldelerimiz daha yaşanabilir haldedir. Bugün Manisa gelecek için daha iddialıdır. Ayın 19'unda 19 büyük fabrikanın açılışını yaptırmanın gururunu taşıyoruz."Son olarak kürsüye Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç geldi.
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Karakurtluların bu okula yıllar önce Karakurt’ta tren kazasında hayatını kaybeden oğlunun ismini vereceklerini söylediklerini ama kendisinin buna izin vermediğini söylerken göz yaşlarına boğuldu. Arınç, “Bu okul yapılırken, bir arzumuz var dediler. Ya sizin isminizi ya da oğlunuzun ismini verelim dediler. Ben bunu hiçbir zaman istemedim. Biri gelir bu tabelayı kaldırır. Şov yapmaya kalkar. Bu hoş olmaz. Biz ne yaptıysak Manisa için yaptık. Hepsi de helal olsun. Bu okul bu öğrencilerimiz için. Annelerimizin gözü aydın, çocuklar güzel eğitim alacaklar" dedi.
Konuşmasına devam eden Arınç, Türkiye'nin Karakurtu başka bir olayla tanıdığını anlattı "İnancına, kuran kursuna, nasıl sarıldığını, nasıl dövüldüğünü biliyor. Bir darbe oldu. Darbede saldırdılar. Kuran kurslarına saldırdılar. Onları yıkmak istediler. Köylü hocalar, imamlar ayağa kalktı. Kuran kursumuza el süremezsiniz dediler. Karakurt imanına sahip çıktı. O günkü gazeteleri açın bakın, Sıtkı Paşa'nın köyü buldozerle kırın geçirin dediği köy burası." 
Üniversite talebesi olduğu zaman Karakurt'u merak ettiğini belirten Arınç, şöyle konuştu: "Köyün başlangıcı Hamidiye köyüne gittim. Bu köylerin çok güzel bir özelliği var. Ne zaman giderseniz gidin sizi yemekle karşılarlar. Bu gelenek çok yerde yok artık. Manisa'da Yuntdağı köylerinde ve pek çok ilçesinde de bu özellik var. Geldiğimde tanıdığım güzel insanlardan biri burada. O günlerden bu yana 3-4 nesil geldi. Vatanını milletini seven insanlar bu bayrağın altında." 
Karakurt için her şeyin yapıldığını anlatan Bülent Arınç, şunları söyledi: "Vacid ile Vecdi ne gerekiyorsa buraya yaptı. Hiç kimse inkar etmesin. Buraya her şey yapıldı. Hizmetin her alanında hizmetler yapıldı, yapılıyor, yapılacak. İsteklerini yapmak için kaç defa kapı çaldığını, kavun, zeytin, zeytinyağı getirdiğini ben biliyorum. Dürüst insanlar, çalışkan insanlar. Hepsini biliyorum. En güzeli de anneler. Okulumuz yapıldı daha da yapılacak. Bu hizmetler devam etsin. Birbirimizden kopmadan bu istikrar devam etsin. İstikrar demek, güçlü bir ülkenin yoluna devam etmesi demektir. Ayrımcılığın olmaması demektir. Karakurt'taki seçimi de söylemeye gerek yok, en doğru kararı verdi, anasının ak sütü gibi oylarını verdiler."
Bülent Arınç, milletvekili adaylığını Bursa'dan koymasına açıklık getirerek, Bursa'dan milletvekili adayı olması nedeniyle Manisa'dan kopacağı anlamına gelmeyeceğini belirterek "Biz 40 yıldır birbirimizden kopmadık" dedi. Siyasi hayatının hep Manisa da olduğunu anlatan Bülent Arınç, sözlerine şöyle devam etti: "Hem Türkiye'nin hem de dünyanın her yerine gittim. Herkes Manisa'dan geldiğimi bilir. Manisa'dan milletvekili adayı oldum. Başbakanımız benim Bursa'dan aday olmamı rica etti. Konuştuk anlaştık. Doğru olacağını düşündüm. Bursa'dan aday oldum. Bu bir kopuş ayrılış değildir. Her yerde tanıdığı olan benim gibi bir insan için başka yerden aday olmanın bir önemi yok. Biz farklılık görmüyoruz. Bizim Manisa'dan kopmamız mümkün değil. Her zaman birlikte olacağız. Her zaman sizlerin dualarını alacağız" 
Yapılan okul açılışının ardından Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, sınıfları gezerek öğrencilere kitap hediye etti. İşte Kirkagac.net farkıyla programın tamamı.
 
HABER-FOTOĞRAFLAR-KAMERA: HAKAN DEMİR
FOTOĞRAF DESTEK: DURSUN ÖZÇETİN(Kirkagac.NET)

                              1.BÖLÜM


2.BÖLÜM HABER-FOTOĞRAFLAR-KAMERA: HAKAN DEMİR
FOTOĞRAF DESTEK: DURSUN ÖZÇETİN(Kirkagac.NET)
HABER-FOTOĞRAFLAR-KAMERA: HAKAN DEMİR
FOTOĞRAF DESTEK: DURSUN ÖZÇETİN(Kirkagac.NET)

******

******

******
Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2011, 08:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
duyarlı vatandaş
duyarlı vatandaş - 8 yıl Önce

kasabamıza okul açılışı için bülent arınç geldi geyet iyi biliyorumkihoşlanmıyorsunuz konuşması sinirinizi bozuyorses tonundan bile rahatsız oluyonuz yürüyüşü gülüşü sizde kaşıntı sebebi bu adam beni uyuz ediyor cümlesiiçinizden veya dışınızdanen az bin defasöylemediyseniz şu üç günlük sakalımı keserim dalga geçtiniz olmadı hakaret ettiniz olmadı seviyeyi düşürüp küfretmeye yeltendiniz toplar geri tepti siyasette rakibi öldürecek topraga gömmek degilsandıga gömmektir makbul olan bu..onun için akıl gerekir zeka gerekiren önemlisi iyi niyette çok çalışmak gerekir niyetinizde şüpheli üstelik yeniden abdest almayı gerektirecek kadar ayrıca saga sola hakaretdolu mesajlar gönderirken biraz daha efendice davranabilirsiniz..iki dedik ama üç noktayı işaret etmiş olduk kusura bakmayın.saygılar...

manisa
manisa - 8 yıl Önce

okulumuzun yapımından vede yardımları gecen herkesten ALLAH RAZI OLSUN kımın geldıgı yada gelecegı onemlı degıl onemlı olan hızmete sıyasetı karıstırmamak bu aradada ya kimse yollardan bahsetmemıs uzun zaman oldu gelmeyelı yollar oldu galıba BULENT ARINC GELDI cunku m bızım yollar ya bulent arınc gelınce ya da secım zamanı olyurda

olaylar
olaylar - 8 yıl Önce

--------kararkurt olaylarını hiç bilmiyorsunuz tek taraflı dinlemişsin lütfen birde karşı taraftan dinle ondan sonra adaletli bir yorum.yaparsın tabiki karakurt bu ilçenin güzel bir beldesidir.fakat karakurt sizin oy almak için --------yapaacak kadar size inanna bir belde ama oradaki insanların inançlarını sömürdüğünü anlayamıyorlar ama bir gün ----------eninde sonunda görecekler sen seni sen yapan RAHMETLİ ALİ ATILGANI ne çabuk unuttun -----------

(İŞARETLİ YERLER KURALLARA UYGUN BULUNMAMIŞTIR)

boşwer
boşwer - 8 yıl Önce

bbp li eski başkan derkn ? we neyden bahsetmet istedin anlaşılmıyoda...

@karakurt
@karakurt - 8 yıl Önce

okul eskidi sonra açılış oldu çok tuhaf..

karakurt
karakurt - 8 yıl Önce

kamil adlı arkadaş ben yorumumda oy alınmaz diye birşey yazmışmıyım dikkatli bakın sadece köylüleri pek göremedim onu sordum bunun 13 haziranla ne ilgisi var soruyorum sana ben köylüleri sordum ben başka memlekette oturuyorum kırkagaç haberden takib ediyorum köyden pek insan göremedim onu sordum sen benim hangi partiden oldugumu düşünüyosunki saklanacak yer arayayım allah kim hayırlı ise onu geçirsin başa seçimlerde kaybetmekte vardır kazanmakta çok cabuk alınır olmuşsunuz olmuyo böyle(:)

karakurt
karakurt - 8 yıl Önce

yüzde elliniz ordadı yani eski başkan onu kacırdımı yandınız iyi yağ cekin

hedef 2023
hedef 2023 - 8 yıl Önce

kasabamıza yakışır bi okul olmuş emegi geçen herkese teşekkürler karakurt dahada güzel olcek evet allah biliyo kimimharamzade oldugunu siz önce kendinize bakın aynada insan kendini görür ş.h.n efendi.

         Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net


Kirkagac.net

Kirkagac.Net --------------------------------

Kirkagac.Net

banner55


Kirkagac.Net
Kirkagac.Net

Kirkagac.Net
Kirkagac.Net

Kirkagac.Net Kirkagac.Net<