--------------------------------------------------------------------


--------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------

BAKIRLIOĞLU DOĞALGAZI “MECLİS GÜNDEMİNE“ TAŞIDI

Bir türlü ilçemize gelemeyen doğalgaz için nihayet girişimde bulunan bir siyasetçi çıktı.

BAKIRLIOĞLU DOĞALGAZI “MECLİS GÜNDEMİNE“ TAŞIDI
BAKIRLIOĞLU DOĞALGAZI "MECLİS GÜNDEMİNE" TAŞIDI

Ha geldi, ha gelecek derken bir türlü ilçemize gelemeyen doğalgaz için nihayet girişimde bulunan bir siyasetçi çıktı.

Daha önce Belediye Başkanları ve Milletvekillerinin 2018 yılı içerisinde kesin gelecek dediği fakat yıl sonuna gelinmesine rağmen hiç bir çalışmanın yapılmaması vatandaşları sıkıntıya sokarken, CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, Kırkağaç'ın da aralarında bulunduğu 10 ilçeye bir türlü gelemeyen doğalgazı meclis gündemine taşıdı.

CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu TBMM'de ilçelere hala neden doğalgaz gelmediğini sordu.

İlçelere yaptığı ziyaretlerde gündeme getirilen doğalgaz sorununun çözümü için TBMM’nde soru önergesi veren Milletvekili Bakırlıoğlu Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanına Ahmetli, Alaşehir, Demirci, Kırkağaç, Köprübaşı, Kula, Sarıgöl, Saruhanlı, Selendi, Soma ilçelerimize doğalgazın ne zaman geleceği ve doğalgaz kullanılmaya başlanan ve daha önceden abone bağlantı bedeli peşin alınan ilçelerde, doğalgaz verilmeyen abonelere ne zaman doğalgaz verileceğini sorularını yöneltti.

Manisa’nın hala 10 ilçesinde doğalgaz olmadığını belirten Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu önergesinde,  yerel seçimler öncesi ilçelere AKP’li belediye başkanları ve Milletvekilleri tarafından doğalgaz geleceği müjdeleri veriliyor fakat seçimden sonra unutuluyor. İlk kazma vuruldu haberlerinin arkası gelmiyor.

Ahmetli, Alaşehir, Demirci, Kırkağaç, Köprübaşı, Kula, Sarıgöl, Saruhanlı, Selendi, Soma ilçelerinde hala doğalgaz yok.

Bazı ilçelerde ise, doğalgaz kısmen kullanılmasına rağmen, 4-5 yıl öncesinden abone bağlantı bedelini yatıran vatandaşların ev ve işyerlerine doğalgaz bağlanmamış.

Kullanım kolaylığı ve temiz bir enerji kaynağı olması nedeniyle artan döviz kurlarıyla fiyatı yükselen doğalgaz tercih edilmektedir.

Ahmetli, Alaşehir, Demirci, Kırkağaç, Köprübaşı, Kula, Sarıgöl, Saruhanlı, Selendi, Soma ilçelerimizde yaşayan vatandaşlarımız verilen sözlerin tutulmasını istiyor.

CHP olarak ilçelerimize doğalgaz gelmesi için çalışmalara başlanmasını ve vatandaşlarımızın en kısa zamanda doğalgaza kavuşmalarını diliyoruz ifadelerine yer verdi.

İşte Bakırlıoğlu'nun TBMM'ye sunduğu soru önergesi.

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıdaki sorularımın aracılığınızla Sayın Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih DÖNMEZ tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını arz ederim. Saygılarımla                                                                                        

Ahmet Vehbi BAKIRLIOĞLU

Manisa Milletvekili

10 yıldır sık sık ilçelerimize doğalgaz gelecek müjdesi verilmesine rağmen bazı ilçelerimizde hala doğalgaz bunmamaktadır.

Ahmetli, Alaşehir, Demirci, Kırkağaç, Köprübaşı, Kula, Sarıgöl, Saruhanlı, Selendi, Soma ilçelerinde doğalgaz kullanılmamaktadır.

Bazı ilçelerde ise, doğalgaz kısmen kullanılmasına rağmen, 4-5 yıl öncesinden abone bağlantı bedelini yatıran vatandaşların ev ve işyerlerine doğalgaz bağlanmaması şikayetlere neden olmaktadır.

Kullanım kolaylığı ve temiz bir enerji kaynağı olması nedeniyle artan döviz kurlarıyla fiyatı yükselen doğalgaz tercih edilmektedir.

Ahmetli, Alaşehir, Demirci, Kırkağaç, Köprübaşı, Kula, Sarıgöl, Saruhanlı, Selendi, Soma ilçelerimizde yaşayan vatandaşlarımız verilen sözlerin kısa zamanda tutulmasını istemektedirler.

Bazı ilçelerimizde yerel seçim yatırımı olarak birkaç gün önce başlayan kazı ve istimlak çalışmalarının seçimden sonra duracağı endişesi vatandaşlar tarafından ifade edilmektedir.

Bunlara göre;

1- Ahmetli, Alaşehir, Demirci, Kırkağaç, Köprübaşı, Kula, Sarıgöl, Saruhanlı, Selendi, Soma ilçelerimize doğalgaz ne zaman gelecektir?
2- Doğalgaz kullanılmaya başlanan ve daha önceden abone bağlantı bedeli peşin alınan ilçelerde, doğalgaz verilmeyen abone sayısı ne kadardır?
İlçelere göre dağılımı nedir, bu abonelere ne zaman doğalgaz verilecektir?

HABER-FOTOĞRAF: HAKAN DEMİR(İHA) 
Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2018, 09:48

hakan demir

YORUM EKLE


         Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net


Kirkagac.net

Kirkagac.Net --------------------------------

Kirkagac.Net

banner55


Kirkagac.Net
Kirkagac.Net

Kirkagac.Net
Kirkagac.Net

Kirkagac.Net Kirkagac.Net<