--------------------------------------------------------------------


--------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------

CANDAN “DAHA HERŞEY BİTMEDİ“

AK Parti Manisa Milletveikili Aday Adayı Mehmet Candan, temayül yoklamasında 17.sırada yer almasının çok fazla bir önemi olmadığını belirtirken, "daha herşey bitmedi" dedi.

CANDAN “DAHA HERŞEY BİTMEDİ“
 Candan “Temayül Yoklaması 10 Kriterden Sadece Biri,Daha Her şey Bitmedi

AK Parti Manisa Milletvekili Aday Adayı olan ve Pazar günü yapılan temayül yoklamasında 17.sırada kendine yer bulan Avukat Mehmet Candan kirkagac.net’e yaptığı açıklamada, daha her şeyin bitmediğini söyledi. Candan “Partimiz, Milletvekili Adayı olmak için 10 kriter üzerinde duruyor. Bunlardan biride temayüldü.48 kişi arasında 17.oldum. Çok iyi bir sıra olarak görünmese de, kötü bir sırada değil. Önümüzde daha 9 kriterden oluşan bölümler var. Bu dokuz kriter için mülakatlar, anketler ve gerekli araştırmalar yapılacak. Bunda başarılı olanlar Milletvekili Adayı olacaklar. Kesin liste 10 Nisan’da belli olacak. Kimse temayül yoklamasından sonra listede yer alamayacağımızı düşünmesin, sanmasın. Tüm Manisa bölgesi için çalışmalarımı sürdürüyorum, sürdürmeyede devam edeceğim” diye konuştu. Bizde kirkagac.net olarak AK Parti Milletvekilliği Adaylığı için Kırkağaç’ı temsil eden Avukat Mehmet Candan’a bu zorlu yolda başarılar diliyoruz.
 
HABER-FOTOĞRAFLAR: HAKAN DEMİRHABER-FOTOĞRAFLAR: HAKAN DEMİR


*****************

******************

*******************
Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2011, 07:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
kemal çamur
kemal çamur - 8 yıl Önce

kırkağaçtan 1 milletvekili elbette isteriz.ama bu mehmet bey olmamalıdır.hakkı savunan kişilerden olmalıydı.mesleğinde para peşinde koşan parayı da bulunca ben hizmet edeceğim diye öne atılan kişilerin ülkemize değil kırkağaçımıza değil kendine bile bir faydası olacağını düşünmüyorum.

Halkın Avukatı
Halkın Avukatı - 8 yıl Önce

AKP nin AVukATI halkın sansürlenmesine neden oluyor.

mor çiçek
mor çiçek - 8 yıl Önce

ADMİN(SAYIN SEHER YUMUKAÇAN HANIMEFENDİ LÜTFEN KURALLARA UYGUN OLMAYAN YORUM YAPMAYINIZ...)

mor çiçek
mor çiçek - 8 yıl Önce

sayın candan ilk şansınızda 17 sırada yer aldınız birdahakinde 20 de olmak var bence bu kadar zorlamanın anlamı eger ilk 10 girseydiniz bunda girerdiniz ---YORUMUN BU KISMI KURALLARA UYGUN BULUNMAMISTIR

edanur tezgel
edanur tezgel - 8 yıl Önce

YORUMUN BU KISMI UYGUN BULUNMAMIŞTIR....

AK PARTİ OY KAYBEDECEK BENİM DÜŞÜNCEM SİZ NASIL DAVRANIRSINIZ BİLEMEM

@karakurt
@karakurt - 8 yıl Önce

Candan taraftarı olmasakta kırkağaçtan bi milletvekili çıkması iyi olur.. Mehmet Candan kötünün iyisi oluyo bu durumda..

MAY
MAY - 8 yıl Önce

siyasi partilerin hepsinin belli pozitif ayrımcılıkları vardır eğer parti içinde belli seviyelerde hizmet ettiysen onlar sana gereken desteği veriyor emin olabilirsin insan aklına bişeyi koyduysa onun için herşeyi yapacaktır sorun değil çözüm üretmek istesin yeter ki

Vicdan
Vicdan - 8 yıl Önce

“yahu hiç bir kanunda yok fakirler vekil olamaz diye bir madde …” cümlesine atıfla paylaşılan bir yazıdır.

Demokrasi ‘ileri’, adaylık lüks!
Sözde, Türkiye’de herkesin seçme ve seçilme hakkı var. Bu hak anayasal güvence altında. Ancak birçok başka şeyde olduğu gibi bunun da, çok ciddi ‘ama’ları var. Bugünkü düzenlemelere göre, bir işçi ve emekçinin milletvekili adayı olabilmesi için, neredeyse bir yıllık maaşını bağlaması gerekiyor.

2839 sayılı Milletvekili Seçimi Kanunu’nun değişik 21. maddesinin son fıkrasında “Bağımsız adaylık için başvuranların en yüksek derecedeki Devlet memuruna mali haklar kapsamında yapılmakta olan her türlü ödemelerin bir aylık brüt tutarı kadar parayı ilgili mal sandığına emaneten yatırıp, makbuzunu milletvekili seçilebilmek için gerekli belgelerine ekleyecekleri belirtilmiştir. Yatırılacak emanet paranın miktarı 7 bin 734 TL’dir” deniliyor.
Ve bu para madem ki, “emanet” olarak yatırılıyor, o zaman seçimden sonra geri alınırsa sorun yok, diye de düşünebilmek mümkün değil. Çünkü, 2839 sayılı Milletvekili Seçimi Kanunu’nun 41. Maddesi de, bu konuda şu hükmü getiriyor, “Milletvekili seçimi sonucunda bağımsız adayın aldığı oy seçilmesine yetmezse emanete alınan para hazineye gelir yazılır.”
Seçilirsen ‘yırttın’, ama seçilemezsen, o paranın üzerine bir bardak soğuk su içmelisin. Yani seçim sistemi seçilemediğin için bir anlamda, “Madem seçilemeyeceksin, niye bir sürü prosedür ile bizi meşgul ediyorsun” diyerek seni cezalandırmış oluyor.
Bu düzenlemeyi yapanlar, böylelikle “Önüne gelenin aday olmasını” engellemiş olacaklarını düşünmüş olmalılar. Yani bir yüksek bürokrat aday olabilir, zaten ona yakışır! Ama asgari ücretli bir emekçinin milletvekili adaylığı ne haddine!
Siyasi partilerden adaylık bu rakama kıyasla daha düşük olsa da, sermaye partileri de, bunu kendileri açısından bir “gelir kalemi” gibi kullanıyorlar.
Adaylık ücreti AKP’de erkekler için 3 bin, kadınlar için 1500 TL. Adaylık ücreti CHP’de ise 30 yaşını geçmiş erkekler için 3 bin lira, kadınlar ve 30 yaşını altındakiler için 2 bin lira. Özürlüler ise adaylık için 500 lira ödeyecek. Bu ücret, MHP’de ise bin lira olarak açıklandı.
Yani 12 Haziran seçimleri öncesi, tam bir seçim borsası kurulmuş durumda. Ensesi kalın olmayanlar, bu seçimde ancak ‘oy’ kullanabilirler.
Oysa demokratik bir seçimin temel koşulu, ‘Önüne gelenin aday olabilmesidir. Bu değilse nedir? Bunun olamadığı bir ‘demokrasi’, ancak ‘seçkinler demokrasisi’ olabilir.
Başbakan Erdoğan’ın ‘ileri demokrasi’ diye övündüğü, AKP’li yılların Türkiye’yi getirdiği nokta, ‘ayakların baş olmayı’ hayal bile etmemesi gereken bir noktadır. Öyle görünüyor ki, demokrasimiz AKP eliyle ‘ilerletildikçe’, milletvekili adaylığının bir ‘lüks’ haline gelmesinin de ötesine geçilerek, belki ‘seçme’ hakkımız bile zamanla bir maddi bedele bağlanacak.
Belirlediği adaylık ücretlerine bakıldığında, CHP’nin de, AKP’den aşağı kalır yanı olmadığı açık.
Bu tablo karşısında soru açık: Yoksulların sadece oy verebildiği bir ülkede demokrasiden söz edilebilir mi?
Yanıtı da açık olan bu tabloyu gerçek bir halk demokrasisine dönüştürmenin sorumluluğu da işçi ve emekçilere düşüyor. Bu tabloyu ancak, onun mağdurları değiştirebilir.


SIRADAKİ HABER


         Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net


Kirkagac.net

Kirkagac.Net --------------------------------

Kirkagac.Net

banner55


Kirkagac.Net
Kirkagac.Net

Kirkagac.Net
Kirkagac.Net

Kirkagac.Net Kirkagac.Net<