Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net


banner55Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


banner36

ÇELİKEL “HALKIMIZIN EFENDİSİ DEĞİL HİZMETKARI OLMAYI HEDEFLEDİK“

15 Ağustos 2013 Perşembe 11:37
Bu haber 1047 kez okundu

Çelikel, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin kuruluşunun 12’inci yıl dönümü dolayısıyla bir açıklama yaptı.

ÇELİKEL 'HALKIMIZIN EFENDİSİ DEĞİL HİZMETKARI OLMAYI HEDEFLEDİK'


ÇELİKEL "HALKIMIZIN EFENDİSİ DEĞİL HİZMETKARI OLMAYI HEDEFLEDİK"

Kırkağaç'ın İlyaslar Beldesinin AK Partili Belediye Başkanı Osman Çelikel, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin kuruluşunun 12’inci yıl dönümü dolayısıyla bir açıklama yaptı.

Çelikel, “Türkiye’nin siyasi açıdan dibe vurduğu, ülkemizde adeta kaosun hakim olduğu bir dönemde kurulan AK Parti, 12 yıl sonunda Türkiye’nin değişim ve dönüşüm vizyonunu şekillendirdi. AK kadrolar olarak yola çıktığımız ilk günden bu yana halkımızın efendisi değil, hizmetkârı olmayı hedefledik” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde kurulan AK Parti’nin sadece milletin gösterdiği istikamette yürüdüğünü belirten Çelikel, “14 Ağustos 2001, milletin iradesinin ülke yönetimine bir bütün olarak yansımaya başladığı, gücünü milletten alan AK kadroların büyük kalkınma ve dönüşüm hamlesi için görev üstlenmeye hazır olduğunu tüm ülkeye ve dünyaya duyurduğu, Türkiye için milat kabul edilmesi gereken bir tarihtir. AK Parti, kurulduğu ilk günden bu yana Türkiye'ye çağ atlatacak dev kalkınma ve dönüşüm adımlarını birer birer atmaya başlamıştır” dedi.

AK Parti, 12 yıl sonunda Türkiye’nin değişim ve dönüşüm vizyonunu şekillendirdiğinin altını çizen İlyaslar Belediye Başkanı Çelikel, şöyle devam etti:

“Türkiye’nin siyasi açıdan dibe vurduğu, ülkemizde adeta kaosun hakim olduğu bir dönemde kurulan AK Parti, 12 yıl sonunda Türkiye’nin değişim ve dönüşüm vizyonunu şekillendirdi. AK Parti, henüz 15 aylık bir partiyken Türk halkının büyük teveccühüyle tek başına iktidar olarak Türk siyasi tarihinde bir büyük başarıya imza attı. AK kadrolar olarak yola çıktığımız ilk günden bu yana halkımızın efendisi değil, hizmetkârı olmayı hedefledik. 3 Kasım 2002 tarihine kadar görevde olan hükümetlerin görev süresi ortalama 15 ay iken AK Parti 11 yıldır iktidarda olmayı başardı ve halkımızın AK Parti’ye olan ilgisi her geçen gün giderek artmakta. Milletimiz partimizin ve hükümetimizin icraatlarını desteklediğini, AK Parti’ye 2011’de daha fazla oy verip üçüncü kez tek başına iktidar yaparak bir kez daha gösterdi. Türk siyasi tarihinde başka hiçbir partiye nasip olmadı. Partimiz 2 yerel seçim, 2 referandum ve 3 genel seçimde hep milletin tercih ettiği merkez oldu. Önümüzdeki yerel seçimde de farklı bir gelişme olacağını bekleyenler, hayal kırıklığına uğrayacaklar”.

Çelikel, AK Parti’nin göreve geldiği ilk günden itibaren Türk milletinin sırtında bir kambur haline dönüşen tüm meseleleri bir bir yok etmeyi başardığını söyledi. Çelikel, AK Parti’nin ulaşım, sağlık, eğitim, ekonomi ve sosyal hayatın birçok alanında kalkınma hamlelerine imza attığını hatırlatarak, “Ancak AK Parti 12 yılda en önemli değişimi demokratikleşme alanında gerçekleştirdi.

Son olarak yaşadığımız, “Çözüm süreci” bu alandaki en somut örnek kabul edilebilir. 30 yıldır ülkemizin en önemli sorunu olan terör artık bitme aşamasına geldi. 8 aydır yaşanan süreçte hiçbir vatan evladının kanı akmadı. Ülkemiz hiç olmadığı kadar huzurlu bir ortam yaşıyor. 30 yıldır 400 milyar dolarımızı harcadığımız terörün yok edilmesiyle birlikte Türkiye 2023 hedefine emin adımlarla ilerleyecek. Bu sürecin sonunda artık kimse Türkiye’yi tutamayacak” şeklinde konuştu.

HABER-FOTOĞRAF: HAKAN DEMİR(HABERTÜRK)

Yorum Gönder

@name x