Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net


banner55Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


banner36

CHP'Lİ KAÇAR'DAN “TÜRK BAYRAĞI“ TEPKİSİ

27 Mart 2013 Çarşamba 09:24
Bu haber 1005 kez okundu

Kaçar, Diyarbakır'da Nevruz kutlamalarında Türk Bayrağı olmamasına büyük tepki gösterirken, AKP'yi de sert bir dille eleştirdi.

CHP'Lİ KAÇAR'DAN 'TÜRK BAYRAĞI' TEPKİSİ


CHP'Lİ KAÇAR'DAN "TÜRK BAYRAĞI" TEPKİSİ

CHP Kırkağaç İlçe Başkanı Özcan Kaçar, Diyarbakır'da Nevruz kutlamalarında Türk Bayrağı olmamasına büyük tepki gösterirken, AKP'yi de sert bir dille eleştirdi. Kirkagac.NET'e bir açıklama yapan "Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır’’ diyerek hem hükümeti hemde Başbakan Erdoğan'a yüklendi.
İşte Kaçar'ın açıklamasından notlar. 

"Vatanın tüm topraklarında dalgalanan Türk bayrağını halkımızın gözbebeği gibi korumaları, subay ve erlerimizin Türk sancağını canından aziz bilerek son erine kadar şehit olmadıkça düşmana bırakmayacağına dair ant içmeleri, bayrak ve sancağın paha biçilmezliğinin kanıtıdır.

Bu vatan için her şeyin bittiğini sandığınız anda, hiçbir şeyin bitmediğini, her şeyin yeni başladığını size varlığıyla anlatan ve gitmeniz gereken en doğru yolu size işaret eden en yüce kılavuzdur.

Düşmanın tankına, topuna göğsünüzden başka siper edecek, hiç bir silahınız kalmadığında, sırtınızı inançla güvenle yaslayabileceğiniz en muhteşem güçtür. Tarihe sığmayan destanların, göğsümüzü kabartan zaferlerin, gönderlerden inmeyecek en canlı ve en sıcak hatırasıdır.Gönlümüze taht kurmuş, yüreğimizde efsaneleşmiş ve dilimizde şiirleşmiş, şanlı Türk tarihini lekesiz, tertemiz ezelden ebede taşıyan en kutsal emanettir.

Güzelliğini Anadolu toprağından, sıcaklığını Anadolu insanından, gururunu Anadolunun özgür ufuklarından almış, asırlardır bu  milletle gülmüş, bu masum ve çilekeş milletle ağlamış, ruhumuza moral veren  hemşehrimiz , bedenimizdeki yaraları iyileştiren hemşiremizdir.Gönderde iken coşku, indiğinde hüzün ile gönlümüzü kaplayan, her sevinci, her kederi al renginde toplayan, hilali iman, yıldızı millet, yekpare fazilettir.

İşte o Türk Bayrağımızdır. Bil diğiniz gibi uzun bir süredir iktidar,  İmralı’daki bebek katiliyle barış süreci adı altında görüşmeler yapmaktadır. Fakat gelinen son noktada hepimizin gördüğü gibi ülkemizdeki birlik, beraberlik ve  kardeşlik duygularımızla oynanmaktadır.

Değerli arkadaşlar, 21.03.2013 tarihin de Diyarbakır’daki nevruz kutlamalarında baktık ki hiç bir tane Türk bayrağı göremedik. Tabiki ülkeyi yöneten Sayın Başbakan Türk milliyetçiliğini ayaklar altına alırsa ,bu ülkenin değerlerine sahip çıkmazsa ,birileri de kalkar kutlamalarında senin en değerli varlığın olan rengini şehitlerin kanından alan bayrağını hiç bir yere asmazsa  sen de astıramazsın.

Sonra da kameraların karşısına geçip bayrak asmadıkları için üzüntülerini dile getirirsin. Zaten sen 10 yıldır bu ülkede mağduru oynaya oynaya iktidarda kalmadın mı?.

İç İşleri Bakanı Sayın Muammer Güler dedi ki "Suçlunun posterleri asılamaz, suça özendirilemez" diye  bir açıklama yaptı. Fakat gördük ki katilin posterlerini asmak kanunlara uygun ; fakat Türk bayrağını açmak suç teşkil eder bir duruma gelmiştir.


Biz buradan Türk bayrağının her ne pahasına olursa olsun sonuna kadar dedelerimizden teslim aldığımız şekilde arkadan gelenlere teslim etmeye and içtik. Çünkü  bu ülke yıllardır bu bayrak ve vatan için çok bedeller ödedi ve çok kanlar döküldü. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu kutsal bayrağın göklerde özgürce dalgalanması için elimizden son nefesimize kadar düşürmeyeceğimize yüce Türk milletine söz veriyoruz.

Bu ülkenin kuruluşunda ve kurtuluşunda savaşarak başta M. Kemal Atatürk olmak üzere  bu bayrağa rengini kanlarıyla ve canlarıyla veren aziz şehitlerimizi, gazilerimizin önünde saygıyla eğiliyoruz" dedi.

HABER-FOTOĞRAF: HAKAN DEMİR(HABERTÜRK)

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 13

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

hayaldi gerçek oldu@ERKAN ÇAY 5 yıl önce yorumlandı

anasol-m zamanında bu bölücübaşıyla devlet görüştü öyle değilmi peki niye şimdi bu çığırtkanlık yoksa artık şehit gelmiycek mhpnin oyları düşücek korkusumu var??

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

ERKAN ÇAY 5 yıl önce yorumlandı

var sen bi̇ze türkücü de önemli̇ deği̇l. ama isallah bu i̇sleri̇n sonunda ülke olarak ağit yakmayiz.

0 Kişi beğendi.