Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net


banner55Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


banner36

ERDEM “SADAKA DEĞİL ALIN TERİMİZİ İSTİYORUZ”

27 Ocak 2015 Salı 08:58
Bu haber 1069 kez okundu

Soma MHP İlçe binasında Kirkagac.NET’e bir açıklama yapan Erdem, iktidara yüklendi.

ERDEM 'SADAKA DEĞİL ALIN TERİMİZİ İSTİYORUZ”


ERDEM “SADAKA DEĞİL ALIN TERİMİZİ İSTİYORUZ

Soma MHP İlçe Başkanı Vedat Erdem, gündeme dair açıklamalar yaptı. Soma MHP İlçe binasında Kirkagac.NET’e bir açıklama yapan Erdem, iktidara yüklendi.

Erdem “Sayın iktidar, 13 Mayıs Soma faciasından önce Soma’nın malı deniz yemeyen keriz mantığıyla Soma’nın kanını emdi. Batan gemiyi ilk önce fareler terk edermiş derlerdi inanmazdık ama gördük ki bu söz doğruymuş Soma gemisi batmakta ve terk edenler açık, net bir şekilde görülmektedir.

Köleleştirilen işçi seçim döneminde şehir şehir gezdirildi. Maden patronlarına hangi sahalar nasıl verildi daha doğrusu nasıl peşkeş çekildi hepsi bilinmektedir. T.K.İ yetkilileri ile birlikte vekilleriniz ve ilçe teşkilat yöneticileriniz Saltanat kurdular. Genel müdürler Padişah oldu yanlarında bir de kraliçeleri ile körler sağırlar birbirini ağırlar düzeni ile hareket etmekteydiniz. 

Bir milyon ton üretim kapasiteli bir ocağa üç milyon ton kömür ürettirip burada ki üretici ana unsur olan işçiye bir kuruş ek prim vermeden çıkan tüm kömürü ülkenin dört bir yanına siyasi rant düşüncenizle dağıttınız. Adına Fakir Fukara Fonu dediğiniz bu kömürden acaba gerçekten fakir fukara mı faydalandı yoksa lüks otomobilleriyle gelen zenginler ya da bölücü emellere hizmet eden hainler mi faydalandı bunu da iyi biliyoruz.

Bu konunun özünü Yüce Yaradan biliyor ve biz sizi evvel Allah’a sonra da Yüce Türk Milletine havale ediyoruz. Tüm soru işaretleri 17 Aralık’ tan sonra zaten çözüme kavuştu, halk nazarında ki inandırıcılığınızı da bütünüyle yitirdiniz. 

Evet, sayın iktidar kadroları size soruyoruz;

-Facia da kaybettiğimiz kardeşlerimizin aileleri ne durumdadır, bu konuda neler yapılmaktadır?
-Facia sonrası kapanan ocak çalışanı madencilerimiz için nasıl bir çözüm öneriniz var?
-2831 kardeşimiz işten çıkarıldı, bu kardeşlerimizin tazminatları ve iş durumları ne olacak?
-Soma esnafı, kamyoncusu, otobüsçüsü alacağını kimden ve nasıl alacak?

Senelerce kanını emdiğiniz bu şehrin çocukları bu soruların cevaplarını açık bir dille ifade etmenizi bekliyor. Aklınızdan neler geçiyor, Ülkemizde İki yüz Seksen İki Milyon Liralık bir yolsuzluk varken, Kırk (40) Milyon Lira Soma Madencisinin alacağı ve On Beş (15) Milyon Lira Soma Esnaf ve nakliyecilerinin alacağı eğer ödenmiyorsa, Soma halkının karşısına ne yüzle çıkacaksınız merak ediyoruz.

Dört buçuk milyon (4.500.000) Suriyeli’ ye bakan Türkiye Cumhuriyeti Devleti yoksa kendi öz evladı ve Vatandaşı olan üç – beş bin Somalıya mı bakamıyor mu?
Seçim yaklaşırken ocakları açıp işçiyi yine tehditle kendinize malzeme yapmayı düşünüyorsanız şimdiden uyarıyoruz, artık karnımız tok. Bu hesaplarınızı ters çevireceğiz. 

Başbuğumuz Merhum Alparslan TÜRKEŞ Beyin 1978 yılında Tandoğan Meydanın da söylediği ‘’ Gerekirse Kırk Beş milyonu yürüteceğiz’’ sözünü size hatırlatıyoruz ve diyoruz ki; en kısa zaman da Soma için iyi niyetli çözümlerinizi görmezsek biz de gerekirse Yüz Beş Bin (105.000) Soma Halkını yanımıza alır ANKARA’ ya kadar yürürüz. 

Milliyetçi Hareket Partisi, halkının sonuna kadar yanında durmaya devam edecektir. Yaptığınız tüm yanlışların hesabını elbet size soracağız. Ve halkımızın gasp edilen haklarını en kısa zamanda size ödettireceğiz.

Tüm kamuoyuna saygı ve sevgilerimizi sunarız, sizden aldığımız güç ve aşk ile sizin için her zaman her yerde her türlü zorluğa göğüs germeye hazırız.

HABER-FOTOĞRAF: HAKAN DEMİR(İHA)


Anahtar Kelimeler somamhpvedat erdem

Yorum Gönder

@name x