Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net
banner55Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


banner36

İREN “TÜRKİYE CUMHURİYETİ PAYİDAR KALACAKTIR“

30 Ağustos 2016 Salı 07:57
Bu haber 1674 kez okundu

İren, 30 Ağustos Zafer Bayramı olması sebebiyle Kirkagac.NET aracılığıyla bir açıklama yayınladı.

İREN 'TÜRKİYE CUMHURİYETİ PAYİDAR KALACAKTIR'


İREN "TÜRKİYE CUMHURİYETİ PAYİDAR KALACAKTIR"

CHP Kırkağaç İlçe Başkanı Şerif Ozan İren, 30 Ağustos Zafer Bayramı olması sebebiyle Kirkagac.NET aracılığıyla bir açıklama yayınladı.

İren "25 Ağustos 2016 günü Türkiyemiz için önemli bir milattır. Ülkemizi kan gölüne çevirerek kaosa sürüklemek, böylelikle kirli emellerini gerçekleştirmek için her gün askerlerimizi, polislerimizi, korucularımızı ve sivil vatandaşlarımızı şehit ederek her türlü kirli tezgâhı sahneye koyan hainler, anamuhalefet partisi lideri olan Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na suikast girişiminde bulunmuşlardır.

Saldırının planlanış şekli, yani roketatar ve ağır makineli silahla yapılmasının planlanmış olması, bu alçak girişimin öldürmek amaçlı olduğunu göstermektedir.
Sayın Genel Başkanımız ve beraberindekiler, güvenlik güçlerimizin dikkati sayesinde bu alçak girişimden kurtulmuşlardır.
Maalesef bu hain girişim sonucunda bir askerimiz şehit olmuş, iki askerimiz de yaralanmıştır. Ben, şahsım ve CHP Kırkağaç İlçe Örgütü adına Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik bu suikast girişimini nefretle lanetliyor; şehidimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve ulusumuza başsağlığı diliyor; Genel Başkanımıza , beraberindekilere, güvenlik güçlerimize ve tüm Türkiye’ye geçmiş olsun diyorum.

Bu hain girişim sonrasında bir yandan şehidimize üzülürken öbür yandan ülkemizin ve demokrasimizin büyük bir kaosun eşiğinden dönmüş olması tesellimiz olmuştur. Yine Şırnak’ın Cizre İlçesinden maalesef ki üzücü bir haber aldık. Bölücü terör örgütüne mensup teröristlerin İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Çevik Kuvvet binasına bomba yüklü araçla yaptıkları saldırı sonucu 11 polisimizin şehit olduğunu ve çok sayıda da yaralının bulunduğunu üzülerek takip ettik.

Ben yine şahsım ve örgütüm adına nereden ve kim tarafından yapılırsa yapılsın tüm terör saldırılarını lanetliyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet ve yakınları ile milletimize başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Bugünün bir diğer özelliği de Kurtuluş Savaşımızın zaferle sonuçlanmasını sağlayan Büyük Taarruzun 94. yıldönümü olması. Bu vesile ile başta Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşı şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden Kurtuluş Savaşı kahramanlarımızı saygı, rahmet ve şükranla anıyorum. Ruhları şâd olsun.

Sayın Genel Başkanımıza yapılan alçak suikast girişimi, CHP Genel Başkanlarına ve CHP’nin misyonuna karşı yapılan ilk girişim değildir. Umarız ki son girişim olur. 14 Haziran 1926’da Ulu Önderimiz, vatanımızın kurtarıcısı ve Cumhuriyetimizin ve partimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e yapılması planlanan başarısız İzmir suikastından bu yana CHP’nin misyonu ve o misyonun temsilcisi CHP Genel Başkanları emperyalizmin ve onun uşağı hainlerin hedefi olmuştur. 2. Genel Başkanımız ve 2. Cumhurbaşkanımız İsmet İnönü 21 Şubat 1964’te suikast girişimine maruz kalmıştır.

3. Genel Başkanımız Bülent Ecevit ise tam 9 defa; 27 Eylül 1973’te Isparta’da, 25 Haziran 1975’te Gerede’de, 4 Eylül 1975’te Elazığ’da, Temmuz 1976’da Newyork Astoria Oteli’nde, 26 Nisan 1977’de Niksar’da, 27 Nisan 1977’de Şiran’da, Mayıs 1977’de İzmir Çiğli Havaalanında, 3 Haziran 1977’de Taksim mitinginde, 17 Haziran 1980’de Nevşehir’de ve son olarak Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu dün, yani 25 Ağustos 2016’da Artvin’de suikast girişimine maruz kalmıştır. Vatanımızı emperyalizmin işgalinden kurtaran kahraman kadrolar, Cumhuriyetin ilanıyla birlikte hayata geçirdikleri devrimlerle tam bağımsız, müreffeh ve demokratik bir devlet ve toplum yapısı oluşturmak için mücadeleye girişmişlerdir.

Gerek dışarıdaki düşmanlar gerekse de onların yurt içindeki işbirlikçileri, dünyanın en verimli ve stratejik coğrafyasında güçlü bir demokratik devletin varlığını hiçbir zaman kabul edemediler. Herkesçe de malumdur ki CHP, tarihi boyunca emperyalizmin ve ona uşaklık edenlerin oyunlarını her defasında bozmuştur. Bunun içindir ki Türkiye’nin birleştirici gücü ve kurucu felsefesinin taşıyıcısı CHP ve Genel Başkanları, emperyalizmin ve uşaklarının hedefi olmuştur, olmaktadır. Bu nedenle dün gerçekleştirilen alçak suikast girişimi, sadece partimize ve Genel Başkanımıza yapılmamıştır. Bu girişim, ülkemizin bütünlüğüne, bağımsızlığımıza, milletimizin birliğine, kardeşliğimize, demokrasimize, Cumhuriyetimize ve onun değerlerine yapılmıştır.

Her şeye rağmen, CHP ve onun kadroları, var oldukları sürece, emperyalizmin oyununu bozmaya devam edecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Sayın Genel Başkanımızın suikast girişiminden sonraki ilk sözü "Allah'ın verdiği bir can var, o da bu ülke için, bu millet için, memleket için feda olsun" olmuştur. Bu alçak girişime rağmen, programını kesmemiş ve devam etmiştir.

Böylelikle terörizme karşı en güzel cevabı da vermiştir. Türk Milletinin 19 Mayıs 1919’dan beri emperyalizme karşı sürdürdüğü bu büyük mücadelede tam bağımsızlık bayrağının bugünkü taşıyıcısı, Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu' nun sonuna kadar yanındayız. Bizler Cumhuriyet Halk Partililer olarak hatta tüm millet olarak Sayın Genel Başkanımızın sözlerini aynen tekrar ediyoruz. "Allah'ın verdiği bir can var, o da bu ülke için, bu millet için, memleket için feda olsun". Bugüne kadar korkmadık, korkmuyoruz, korkmayacağız ve de sinmeyeceğiz.

15 Temmuz’da yaşanan hain darbe girişimi sırasında ve sonrasında sergilediğimiz gibi dün yaşanan menfur olay sonrasında da millet olarak, demokrasiye inanan siyasetçiler olarak birbirimize sımsıkı sarılmalı, ülkemizin hainlerin çekmek istediği kaos ortamına sürüklenmesine izin vermemeliyiz. Gün, birlik günüdür. Gün, kardeşlik günüdür. Gün aziz vatanımızın kuzeyiyle güneyiyle, doğusuyla batısıyla, etnik köken, din, mezhep vs. farklılığı gözetmeksizin kucaklaşma günüdür. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi, kim ne yaparsa yapsın unutulmasın ki “Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.” Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti" dedi.

HABER-FOTOĞRAF: HAKAN DEMİR(İHA)

 


Yorum Gönder

@name x