Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net


banner55Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


banner36

KIRKAĞAÇ DARBEYE KARŞI TEK YÜREK OLDU(VİDEO)

20 Temmuz 2016 Çarşamba 08:28
Bu haber 2324 kez okundu

Tüm siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları hep birlikte bir basın açıklaması yaparak bu darbe girişimini kınadılar.

KIRKAĞAÇ DARBEYE KARŞI TEK YÜREK OLDU(VİDEO)


KIRKAĞAÇ DARBEYE KARŞI TEK YÜREK OLDU(VİDEO)

15 Temmuz günü meydana gelen darbe girişimine karşı el ele veren Kırkağaç'ta, tüm siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları hep birlikte bir basın açıklaması yaparak bu darbe girişimini kınadılar.

Kırkağaç Belediyesin de düzenlenen basın toplantısına Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz, Ak Parti İlçe Başkanı Ömer Öztürk, CHP İlçe Başkanı Şerif Ozan İren, MHP İlçe Başkanı Vedat Terdi, BBP İlçe Başkanı Hasan Harman, Kızılay Şube Başkanı Ahmet Akşar, THK Şube Başkanı Mehmet Tavas, Tarım Kredi Koop.Tems. Süleyman Karahan, Esnaf Kef.Koop. Başkanı Mehmet Aytaç, Ziraat Odası Başkanı Süleyman Boğaz, Çiftçi Malları Koruma Derneği Başkanı Mehmet Tekşener, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Özçetin, Şoförler odası Başkanı Mehmet Umu ve Acaridmanspor Kulübü 2.Başkanı Kemal Tekgöz katıldı.

Tüm siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarının birlikte hazırladıkları basın açıklamasını Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz okudu.

Basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi.

"Devletimize ve milletimize karşı girişilen, demokrasiyi sekteye uğratmaya çalışan asker görünümlü terörist bir grubun kalkışmasını nefretle kınıyoruz.
Bu hain kalkışmanın başarısızlığa uğraması, Türk milletinin birlikte duruşu, kararlı tutumu ve demokrasiye sahip çıkma iradesiyle mümkün olmuştur
Darbe girişimi haberleri ortaya çıktığı o gece, tüm Kırkağaç halkı olarak tepkimizi ilk anda ortaya koyduk. Bu hain kalkışmanın başarısızlığa uğraması, Türk milletinin birlikte duruşu, kararlı tutumu ve demokrasiye sahip çıkma iradesiyle mümkün olmuştur. Ülkemizin bütün kurumlarının, siyasi partilerimizin, sivil toplumun, basın yayın kuruluşlarımızın demokrasiyi sahiplenmiş olmasından herkes büyük bir mutluluk duymalıdır.

Milletin iradesinin üstünde herhangi bir güç kabul edilemez. Bu tür girişimler ve kalkışmalar hiçbir zaman başarılı olamayacaktır. Tüm Kırkağaç halkını, ilk andan itibaren olduğu gibi, provokasyonlara meyil etmeden bu kalkışmaya karşı duruşunu sürdürmeye davet ediyoruz.
Bu anti demokratik kalkışma, milli iradenin tecellisine büyük bir saygısızlık ve ihanettir. Seçimle iş başına gelen meşru hükümeti ve parlamentoyu alaşağı etme çabası sonuçsuz kalmıştır.

Namlusunu kendi vatandaşına çevirenlerin hak ettikleri en ağır cezayı almalarını bekliyoruz. Devletin her kademesinde olduğu gibi Türk Silahlı Kuvvetlerinde de terörist unsurların ayıklanacağına olan inancımız tamdır. Gün bu gündür. Ülkemize, devletimize ve hükümetimize sahip çıkma günüdür.

Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere TBMM Başkanı, Başbakan ve Meclis'teki tüm siyasi parti Genel Başkanlarını cunta heveslileri karşısındaki dik duruşlarından dolayı yürekten kutluyoruz. Gözü dönmüş darbecilerin saldırılarına büyük bir sebatla direnen, böylece gazi unvanını bir kez daha hatırlatan Türkiye Büyük Millet Meclisimizle gurur duyuyoruz. Darbe girişimi karşısında direnen, tavır sergileyen herkese, başta kahraman emniyet görevlilerimize ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin şerefli mensuplarına gönül dolusu teşekkür ediyoruz. Onlara minnettarız ama en çok darbecilerin silahları karşısında kahramanca direnen milletimizin azim ve cesaretiyle kıvanç duyuyoruz.

Bizler, Kırkağaç Belediyesi, Kırkağaç’ın tüm siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluşları olarak birlik ve beraberliğimizi muhafaza etmek ve sağduyulu davranmak gerektiğine inanıyoruz.

Türkiye güçlü bir ülkedir. Daha güzel günler bizleri beklemektedir. Bizler Devletimizin her zaman yanındayız. Demokrasi uğruna can veren şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileriz. Allah milletimize ve devletimize zeval vermesin.
Kamuoyuna saygıyla duyururuz".

İşte Kirkagac.NET farkıyla haberin video görüntüleri.

HABER-FOTOĞRAF-KAMERA: HAKAN DEMİR(İHA)
 

 


Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 2

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

hulya 2 yıl önce yorumlandı

Vedat terdiyi gönderin Meral Akşener in yanina.Meral Akşener de fetocu.ama oda bitti

1 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Kırkağaç 2 yıl önce yorumlandı

Vedat terdi katılmasaydı da olurmuş yaa onların Başkanı meral hala bi açıklamada bulunmadı vedat bey nasıl olmuşta ondan emir almadan böle bi toplantıya katılmış vatan haini bunlar evde oturup vekilleriniz çıksın önce demesini iyi bilir bu acı günde siyaset yapar asıl darbeci bunlarda darbe bunların başka bi yerinde patladı. Yaşar ismaik gedüze de helal olsun tebrikler başkanım halk olarak arkandayız

1 Kişi beğendi.