Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net


Kirkagac.net

Kirkagac.Net --------------------------------

banner55


Kirkagac.Net

Kirkagac.Net


Kirkagac.Net


*******Kirkagac.Net


Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net
Kirkagac. Net*********


---------------------------------------------------------------------

---------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------


--------------------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------


banner36

KIRKAĞAÇ EĞİTİM BİR SEN’DEN AFRİN AÇIKLAMASI

17 Şubat 2018 Cumartesi 08:08
Bu haber 1424 kez okundu

Eğitim Bir Sen, Türk ordusunun Afrin’de gerçekleştirdiği Zeytin Dalı Harekatına destek verdi.

KIRKAĞAÇ EĞİTİM BİR SEN'DEN AFRİN AÇIKLAMASI
KIRKAĞAÇ EĞİTİM BİR SEN’DEN AFRİN AÇIKLAMASI

Kırkağaç Eğitim Bir Sen, Türk ordusunun Afrin’de gerçekleştirdiği Zeytin Dalı Harekatına destek verdi.
Kırkağaç Eğitim Bir Sen ilçe binasında yapılan basın açıklamasına İlçe Temsilcisi Turgay Akbayrak ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Akbayrak yaptığı açıklamada Türk ordusuna destek verdiklerinin altını çizerlerken, şehit düşen Mehmetçiklere de başsağlığı diledi.

Akbayrak “Tüm Anadolu ayaktayız, emperyalizme karşı savaştayız.
Değerli kardeşlerim
Basınımızın kıymetli temsilcileri
Askerlerimiz, vatanımızın bekası ve selameti için Afrin’de teröre karşı Zeytin Dalı Harekatı’nı gerçekleştiriyor.
Harekatın 26. günündeyiz. “Beklemesinler” diyerek cepheye koşan yiğitlerimizin kimi şehitlik makamına, kimi gazilik mertebesine ulaştı.
Operasyonun başlangıcından bugüne kadar “Düğüne gidiyoruz” diyen 31 yiğidimizi şehadete uğurladık.
Şairin deyişiyle;

Bir ögünç hil'ati gibi giydiler güzelliği
Ufuklara oturup dolunayı sevdiler.
Uzun, siyah kirpiklerinde seyyareler yanardı,
Ağ buluttan atlarla ta Sidre'ye yettiler...

Tam da bu yüzden;
Vatan için şehadet şerbetini içen her yiğidi Süleyman Şah, şehit düştükleri yeri Süleyman Şah türbesi kabul ediyoruz.
Biz, bütün inanmışlığımızla bir kez daha haykırıyoruz; onlar ölümü öldürdüler ve ölümsüzlük otağını mesken tuttular…
Değerli dostlar…

Zeytin Dalı Harekatının gerekçelerini ve hedeflerini, anlamakta zorlananlar, yanlış anlamak için çırpınanlar, çarpıtarak anlatmak için kıvrananlar var.
Türkiye’nin terörle mücadele konseptini, terör örgütlerine yönelik “bitirici darbe” hamlesini, “savaş” olarak göstermeye kalkışanlar var.
Emperyal kulvarda, kapitalist blokta yer alan sözüm ona müttefik ve dost ülkelerin Türkiye’ye yönelik örtülü savaş ilanını, “sivil hassasiyeti” ambalajıyla perdelemeye çalışanlar var.


Afrin’de yaşananlar üzerinden ortaya çıkan iki fotoğraf var. İlki; küresel terörle mücadele konusunda bedenini taşın altına koyan, Türkiye’dir. İkincisi ise terör örgütlerinin sırtını sıvazlayan, silah ve mühimmat yardımlarıyla terör örgütleriyle stratejik ortaklık kuran, bu şekilde Türkiye’nin yoluna taş koymaya çalışan küresel şer şebekesidir.
Bu yüzden, sınırımızın yanı başında cirit atmaya yeltenen terör örgütlerinin kuruluş tarihçesini, Afrin’de yaşananların çerçevesini, Afrin merkezli Zeytin Dalı Harekatının esbabı mucibesini doğru bir içerikle ortaya koymak gerekiyor.

Bunu başardığımızda, tarihin ve coğrafyanın Türkiye’ye yüklediği misyonun gereklerini, cephede verilen mücadelenin anlamını ve değerini doğru kavrayabilir ve bütün çıplaklığıyla bihakkın anlatabiliriz.
Emperyalizmin yerli lejyonerlerinin, kapitalizmin içerideki sinsi işbirlikçilerinin algılarda oluşturmak istedikleri cepheyi de ancak bu şekilde dağıtabiliriz.
Zeytin Dalı, Türkiye’nin emperyalizme direnme iradesinin, emperyalistlerin Suriye’de oluşturmak istediği düzeni reddetme mücadelesinin adıdır.
Afrin, emperyal aklın çöküşünü sağlayacak, sömürgen devletlerin Ortadoğu’dan göçüşünü hızlandıracak iradenin karargahıdır.

Suriye’de oluşturmak istedikleri düzen öyle kirli bir düzen ki; tarihte eşine pek az rastlanır şekilde milyonlarca insanı katletti, yerlerinden yurdundan etti.
Bu, emperyalizmin “toza dönüştürme stratejisi”dir. 

Toza dönüştürme stratejisi, emperyalizmin masa başında kurguladığı ve bizim medeniyet coğrafyamızda birkaç asırdır uyguladığı bir şiddet stratejisidir.
Bu stratejinin uygulama aparatı, terörizmdir. Kullanışlı aptalları, terör örgütleridir.

Emperyalizm, uluslararası hukukun oluşturduğu sızıntılardan faydalanarak bu hakikati gizlemeye çalışsa da, ortalığa saçılan cüruf, çirkef her şeyi ayan beyan bize göstermektedir.
DEAŞ’ı, PKK/PYD’yi ve FETÖ’yü bu noktadan değerlendirdiğimizde, ülkemizde ve bölgemizde son beş yıldır yaşananları daha net anlamış oluruz.
DEAŞ, PKK/PYD ve FETÖ arasındaki hem gizli hem de kirli ittifak, bütün  çıplaklığıyla ortaya çıkmıştır.

Afrin’de yürütülen operasyona karşı içeride karşıt cephe oluşturmak için ter ve dil dökenler de bizim nazarımızda bu kirli ittifakın, tapınak şövalyeleri hükmündedir.
15 Temmuz’da FETÖ aparatıyla gerçekleştirilen işgal girişimi sırasında, sınırımızın güneyinde PKK’lı teröristlerin tetikte bekletildiği herkesin malumu.
Suriye’nin kuzeyinde DEAŞ ile PKK/PYD arasındaki dönüşümlü strateji de öyle.

DEAŞ’la mücadele ediyor diyerek PYD’nin terör faaliyetlerinin DEAŞ’la üstünün örtüldüğünü de hepimiz biliyoruz. Daha da ötesi, DAEŞ’le mücadele hikayesi abartılarak ile PYD’nin silah sermayesi artırılarak, örgütler arası dayanışmanın derinleştirildiğini de biliyoruz. 
Türkiye, Fırat Kalkanı operasyonuyla bu düzeni bütün çıplaklığıyla ifşa etmiştir.

DEAŞ, şimdi nerede? Bazı ülkelerin Zeytin Dalı Harekatı’na karşı DEAŞ’la mücadeleye akamete uğratmasın söylemlerinin neyi amaçladığını çok iyi biliyoruz artık.

Şimdi güvenli bölgeden bahsediyorlar. Kimin güvenliği? Emperyalizmin aparatı eli kanlı terör örgütü PYD’ye zaman kazandırmak olmasın? Birinci dünya savaşından sonra kabileleri devletleştirenler, bugün de terör örgütlerini devletleştirme peşinde koşuyorlar. Bu kez yakalandılar, Türkiye’nin çelmesine maruz kaldılar.
“15 Temmuz darbe girişimiyle ordusu zayıfladı” dedikleri Türkiye’nin teröre karşı sürdürdüğü başarılı operasyonlar sonrasında, sivil katliam yapmakla mahir bazı ülkelerin “siviller zarar görüyor” kartını devreye sokmaları da gerçekten manidar.

Türkiye, 15 Temmuz darbesinden sonra ordusuna sızmış gladyo artıklarını ve emperyalizmin aparatı FETÖ’cüleri temizleyerek operasyon gücünü artırmıştır. Asıl korkulan budur. Korktukları başına gelecek, emperyalizm ülkemizden olduğu gibi medeniyet coğrafyamızdan da def edilecek…
“Siviller ölüyor”, timsahın söyleminden ibarettir. Dost ve düşman Türkiye’nin bu konuda ne kadar ince eleyip sık dokuduğunu çok iyi bilmektedir. Fakat, 9 askerimizin şehit verildiği saldırıda terör örgütünün sivilleri nasıl kullandığı da herkesin malumu.
Değerli dostlar…

Bizler, MEMUR-SEN ailesi olarak terör ve çatışmadan arındırılmış adil bir dünya istiyoruz. Kimsenin kimseyi sömürmediği, hakça paylaşımın gerçekleştiği bir dünya için mücadele ediyoruz. Ne var ki; emperyalizm, başta bölgemizde olmak üzere sömürü düzenini sürdürmek için şiddeti ve terörü bütün dünya sathına yaymaktan çekinmemektedir.
İçeride kimlerin, sözde savaş karşıtı söylemlerle algılarda cephe açmaya giriştiğini, daha da ötesi her zaman yaptıkları gibi emperyalizmi ve sömürüsünü gizleme niyetlendiğini çok iyi biliyoruz. Sözde barış yanlısı gerçekte emparyal geminin tayfası olanlar, “Savaşa karşı barış”, “savaş halk sağlığı sorunudur”, “barış, hemen şimdi” beyanlarıyla, Türkiye’nin hak ve adalet mücadelesini akamete uğratmak için “barış” gibi mübarek bir kavramı dahi silaha dönüştürmek hesabı içindedirler.

Biz sulh istiyoruz. Biz adalet istiyoruz. Fakat emperyalizm bölgemizden kovulmadan, emperyal taşeronu kanlı terör örgütlerinin kökü kazınmadan bunun sağlanamayacağını da çok iyi biliyoruz.
Bu yüzden de çok rahat şunu deklare ediyoruz; “Türkiye, terörle mücadele ediyor, emperyalizme karşı da onurlu bir savaş veriyor”.

Tam da bu yüzden Türkiye’nin Afrin’de gerçekleştirdiği Zeytin Dalı Harekatı’nı bütün benliğimizle destekliyor, cephede vuruşan askerlerimize de “Allah yardımcınız olsun” diyoruz.  Milletin desteğini, ümmetin duasını alan devletimiz ve silahlı kuvvetlerimizin, şanlı ecdadın evlatları olmanın hakkını veren yiğitlerimizin terör örgütlerini yok edeceğine, emperyal akla diz çöktüreceğine de yürekten inanıyoruz” dedi.

HABER-FOTOĞRAF: HAKAN DEMİR(İHA)


Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 10

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Onu bunu birakin 1 yıl önce yorumlandı

Aferin harekatı başlayalı 1 ay olacak. Bu sendika destek açıklaması için geç kaldı.sendika temsilcileri müdür oldugu için başka işleri vardır büyük ihtimalle. Ya yorum yapan arkadaşlar herkes kimin ne olduğunu iyi biliyor. Yadirgamamak gerek. Yav bırakın biraki

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

adil@helezon 1 yıl önce yorumlandı

hayır helezon ben bu sendikanın düşüncelerini ya da iktidarı eleştirmiyorum, yaşamları ve söylemleri tutarsız, bu davaya katkıdan çok yalakalık yaparak kendilerine katkı sağlamayı amaçlayan, ellerindeki makamı kötüye kullanan kişileri eleştiriyorum. şu resme bir bakın neden hepsi müdür? niçin içlerinde idareci olmayan bir kişi yok? çünkü bu sendika birilerinin koltuğunu sağlamlaştırma aracı. fikirmiş davaymış bunlar için bir anlamı yok inanın.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Muhasip 1 yıl önce yorumlandı

Ya yapma Adil efendi. Bir örnek ver kaliteli dediğin giden personele de görelim. Hala lüzumsuz işlerle uğraşıyorsunuz . Önyargılı olmamak lazım kardeş. Hesap var hesap vereceğiz...

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

helezon 1 yıl önce yorumlandı

adil kardeşim sendikaların görevleri arasında bu tür işler de vardır.bu açıklmayı yaptı diye okullarda eğitimmi durdu. eği̇ti̇m demek sadece çocuklara bi̇lgi̇ yüklemek deği̇lki̇. çok i̇yi̇ üni̇versi̇telere yerleşi̇p de bu mi̇lleti̇n değerleri̇ne küfretti̇kten sonra bi̇r kiymeti̇ yok eği̇ti̇mi̇n. sen bu sendikayı eleştirirken faaliyetlerini değil aslında temsi,l ettiği düşünceyi hedef alıyorsun. ama bugün bu düşünce i̇kti̇darda ve ülkemi̇z hi̇ç görmedi̇ği̇ yeni̇li̇kleri̇ gördü eği̇ti̇mde.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

adil 1 yıl önce yorumlandı

muhasip sen hesaplarını da böyle tutuyorsan vay haline tuttuğun defterlerin...kırkağaç ta eğitim tarihindeki en dip seviyelere düşmüş durumda. adamlar koltuk kavgası sebebiyle tüm kaliteli personeli kaçırdılar. üniversite sınavındaki sonuçları takip etmediğin belli. yapılan okullara gelince onu devletimiz yaptırdı. bunlar o okulların hakkını veremiyorlar asıl mesele bu.siyaset yapacaklarına asli görevlerini yapsınlar. atatürk büstünün durumu malum.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Muhasip 1 yıl önce yorumlandı

Eğitim öğretim Vatanını milletini insanını korumakla başlar yorum yazarken biraz daha hassas ve dikkatli olmak lazım başta .Bu eğitimci arkadaşlarla Kırkağacın eğitimi Şu anda gayet başarılı yeni pek çok okul yapıldı her okuldan her türlü çalışmalar yapılıyor Sivil toplum örgütü olan Eğitim Bir Sen bu duyarlı davranışı sergilemek ile takdir edilmeli tabii ki anlayana

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

kırkağaç 1 yıl önce yorumlandı

esnaf ve süleyman adlı kullanıcılar hay ağzınıza sağlık yüreğinize sağlık

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Buralı 1 yıl önce yorumlandı

Teşekkürler esnaf Süleyman

0 Kişi beğendi.