Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net


banner55Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


banner36

KIRKAĞAÇLI HACET MANİSA’YI KARIŞ KARIŞ GEZİYOR

06 Şubat 2015 Cuma 08:22
Bu haber 1182 kez okundu

Hacet, Turgutlu’da partililer ve vatandaşlarla buluştu.

KIRKAĞAÇLI HACET MANİSA'YI KARIŞ KARIŞ GEZİYOR


KIRKAĞAÇLI HACET MANİSA’YI KARIŞ KARIŞ GEZİYOR

Cumhuriyet Halk Partisi Manisa Milletvekili aday adayı Kırkağaçlı Hayriye Hacet, Turgutlu’da partililer ve vatandaşlarla buluştu.

Ziyaret programına Cumhuriyet Halk Partisi ilçe lokali ile başlayan Hacet, burada partililerin büyük ilgisiyle karşılandı. Parti üyeleri Hayriye Hacet ile uzun uzun görüşerek fikir alışverişinde bulundular. Görüşmede Cumhuriyet Halk Partisi’nin vizyonu, genel politikaları ve yerelde parti üyelerinin seçim çalışmalarında üzerine düşen görevler hakkında konuşuldu. Konuşmada söz alan Hayriye Hacet : “Hepimiz üzerimize düşen görevi iyi anlamak ve çok çalışmak mecburiyetindeyiz.

İster partilimiz olsun, ister partilimizin olmasın, Cumhuriyet Halk Partisi bu ülkenin ortak umudu olmuştur. Bizler ulaştığımız her yere umut götüren insanlarız. Gittiği her yerde konuştuğumuz insanlar pek çok şeyden umudunu kesmiş. Sorunların çözülemeyeceğini, böyle gelip, böyle gideceğini düşünüyorlar. Parti programımızda yer alan konuları bu insanlarla paylaşınca bizleri çok iyi anlıyorlar. Umut yeniden yeşeriyor. Bu noktada Cumhuriyet Halk Partililer olarak şunu bilmeliyiz.

Genel merkezimiz ülke sorunlarını doğru tespit etmiştir. Sorunlara doğru çözümler üretmiştir. Bizlere düşen sadece ve sadece çalışmak, insanlarla parti politikalarını doğru anlatmaktır. Ben ve ekibim sadece bunu yapmaya çalışıyoruz” dedi.

Parti lokali ziyaretinden sonra esnaf ziyaretleri yapan Hacet küçük sanayi sitesini de gezdi. Esnafla sohbet eden Hacet : “Burada bu kadar esnaf var. Bir soralım bakalım borcu olmayan kaç esnaf var? Sıkıntısız, dertsiz kaç esnaf var? Nerede, hangi esnafla konuşsak hep aynı sorunları duyuyoruz. Esnaf bankaya borçlu, Esnaf Kefalet’e borçlu, SGK’ya borçlu, Vergi borçları birikmiş. Ekonominin geldiği nokta budur. Esnaf bu derece sıkıntıdayken kim hangi istikrardan bahsedebilir? Umut Cumhuriyet Halk Partisinde” dedi.

Kırmahalle temsilciliğine de uğrayan Hacet, çoğunluğunu çiftçilerin oluşturduğu partililerle sohbet etti. Hacet’e içini döken partililer : “Ziyaretinizden çok memnun olduk. Çalışmalarınızı takip ediyoruz. Bu enerji ile sizi Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görmek istiyoruz. Bir şeylerin değişmesi için farklı çalışmak gerekir. Biz örgütümüzde daha aktif çalışmalar yapan kişiler görmek istiyoruz. Örgüt, örgüt bilinciyle çalışmalı. Kontenjan istemiyoruz. Demokrasi getirmek için önce partinin tam demokratik olması gerekir. Millete senin vekili bu olsun demek demokrasi değildir. Millet, vekilini kendi aday gösterip kendi seçerse demokrasiden bahsedilebilir. Siz de vekilimiz olun ve bizlerin sorunlarını anlayarak çözümler üretin. Pekiyi bizim sorunlarımız neler? Nasıl çözümler istiyoruz? Buraları kırsal bölgeler ve biz çoğunlukla çiftçilik yapan insanlarız. Mazotun litre fiyatının iki Lira olmasını istiyoruz. Tekel yeniden çalışsın, canlansın istiyoruz. Tariş yeniden güçlensin istiyoruz. Alın terimizin hakkını istiyoruz. Kimseden ne kömür, ne de bedava para istemiyoruz. Bizler çalışkan insanlarız, çalıştığımızda, ürettiğimizde gerçekten hak ettiğimizi alsak bize yeter de artar bile” dediler.

Bu sözler üzerine konuşan Hacet: “İnanın burada söylediklerinizi biz her yerde söylüyoruz. Aklın yolu bir. İnsanları borçlandırarak borç kölesi haline getirmişler, umutlarını bitirmişler, hayata küstürmüşler. Aynı çözüm önerilerini paylaşınca pek çok insan bizlere umut olarak bakıyor, umudu Cumhuriyet Halk Partisinde görüyor. Aday adaylığı sürecine başlarken bir söz verdim.

Son dertli derman bulana kadar, son işsiz evine ekmek götürene kadar, son ağlayan gülene kadar çalışacağım dedim. Bu azim ve kararlılıkla yola çıktım. Sizler gibi kararlı, hakkaniyetli ve çalışkan insanlarla karşılaştıkça ne kadar doğru bir partide, ne kadar doğru bir örgütte, ne kadar güzel bir halka hizmet etmeye yola çıktığımı bir kez daha anladım. Bu toprakların insanlarının güzelliğiyle güzel günler göreceğiz” diye konuştu.

Hayriye Hacet’i Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görmek istediklerini söyleyen Kır mahalleliler Hacet’e çalışmalarında başarılar dilediler.

HABER: HAKAN DEMİR(İHA)


Yorum Gönder

@name x