Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net


banner55Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


banner36

KIRKAĞAÇLILAR BAŞBAKAN ERDOĞAN'LA BULUŞTU

21 Eylül 2012 Cuma 20:00
Bu haber 1777 kez okundu

Yaklaşık 200 kadar Kırkağaçlı, hastane açılışı için Turgutlu’ya gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’la buluşmak üzere bu ilçeye akın etti.

KIRKAĞAÇLILAR BAŞBAKAN ERDOĞAN'LA BULUŞTU


KIRKAĞAÇLILAR BAŞBAKAN ERDOĞANLA BULUŞTU

Yaklaşık 200 kadar Kırkağaçlı, hastane açılışı için Turgutlu’ya gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’la buluşmak üzere bu ilçeye akın etti. Kırkağaç Cumhuriyet Meydanından ve ilçe garajından kalkan otobüslerle konvoy halinde Turgutlu’ya giden Ak Partililer, Başbakanı yakından görmenin mutluluğunu yaşadılar. Turgutlu’ya giden kafilede Ak Parti İlçe Başkanı Ömer Öztürk, Gençlik Kolları Başkanı Hakkı Bulak ve Kadın Kolları Başkanı Serpil Özmen’in yanı sıra yaklaşık 200 partili yer aldı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan,  Turgutlu’daki Turgutlu Devlet Hastanesi bahçesinde yapılan toplu açılış törenine katıldı. Yapılan toplu açılış töreninde Başbakan Erdoğan, elektriğini kendi üreten ilk Devlet Hastanesi olan 300 Yataklı Turgutlu Devlet Hastanesi, 320 yatak kapasiteli Sedat Özcan Erkek Öğrenci Yurdu ve Orka Üzüm İşletmesi yeni tesislerinin açılışını yaptı.

300 Yataklı Devlet Hastanesi bahçesinde gerçekleştirilen törene Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Vali Halil İbrahim Daşöz İzmir Valisi Cahit Kıraç,  Manisa Milletvekilleri, daire müdürleri, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Helikopterle İzmir’in Kemalpaşa ilçesine gelen ve orada Abalıoğlu Lezita Et Entegre Tesisleri’nin açılışını yaptıktan sonra Manisa’nın Turgutlu ilçesine karayoluyla geçen Başbakan Erdoğan, alanda bekleyen vatandaşlar tarafından coşkuyla karşılandı. Rabia Koleji’nde okuyan Somalili öğrenciler, Başbakan Erdoğan’a çiçek verdi.

Törenin açılış konuşmasını yapan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, “Sayın Başbakanımızın talimatlarıyla 'Sağlıkta Dönüşüm Programı', Türkiye’de insanımızın sağlığa kavuşması için yoluna devam ediyor. Türkiye’nin her köşesinde olduğu gibi Manisa’da da Turgutlu’da da kapıda bekleyen kardeşlerimiz, şimdi sağlık hizmetlerinden kolayca yararlanabiliyor. Bugüne kadar yaptığımız hizmetler daha da gelişerek devam edecektir. Şundan emin olun ki; dün böyle değildi, bugün şükürler olsun bu kalitede, bu hastanelerde hizmetler alıyorsunuz. Yarın daha da iyi olacak inşallah. Bizler için sizlere hizmet etmek en büyük şereftir. Bunu kendimize en büyük nimet olarak buluyoruz” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Açılışını gerçekleştirdiğimiz Turgutlu Devlet Hastanesi’nin, Sedat Özcan öğrenci yurdunun, Orka tarım firmasın tarafından kurulan tesisler Manisa’ya ve Turgutlu’ya hayırlı olsun. Bugün Egemiz için çok önemli yatırımların açılışını gerçekleştirdik. Denizli’de hayırseverler tarafından yapılan okulların açılışını yaptık. İlk olarak Cedide Abalıoğlı İmam Hatip Lisesi’nin açılışını yaptık. 2012-2013 eğitim öğretim yılının açılışını gerçekleştirdik. Denizli’den İzmir’in Kemalpaşa ilçesine geçtik. Orada yine Abalıoğlu ailesine ait 200 milyon bedelle bir tesisin açılışını gerçekleştirdik. Ardından huzurunuzdayız”dedi.

Başbakan Erdoğan, “Hem Turgutlu hem Manisa için 3 önemli projeyi bugün hizmete açıyoruz. Turgutlu Belediyemiz 320 öğrenci kapasiteli bir yurt inşa etti. 5 milyon bedelle inşa edilen bu öğrenci yurdumuzu okulların açıldığı bugünde hizmete alıyoruz. Hayırsever ailemize, Turgutlu Belediye’mize şahsım milletim adına teşekkür ediyorum. Bugün 15 milyon dolarlık hakikaten modern üzüm işletmelerinden birini daha açıyoruz. Orka Tarım Üzüm İşletmelerine de teşekkür ediyorum. Bugün modern bir devlet hastanesinin de açılışını gerçekleştiriyoruz. Turgutlulu kardeşlerimizi sağlık noktasında çok anlamlı bir hizmetle buluşturuyoruz. 1200 günde yapımı planlamışken 800 gün gibi bir sürede tamamlandı ve bugün hizmete açılıyor. 344 yatak kapasiteli son derece modern bu hastanemiz kendi enerjisini kendi üretmek gibi önemli bir özelliğe sahip. Hastanenin ısıtma soğutması tree jeanarasyon denilen bir tesisle sağlanıyor. Bu sistemle hastanemiz enerji giderlerinden yıllık 2 buçuk milyon lira tasarruf sağlayacak. Modern hastane odaları ile Turgutlu’ya hayırlı olmasını diliyorum. Sizlerin desteğiyle ilçelerimizi, köylerimizi yatırımlarla buluşturmaya devam edeceğiz. Bu eserlerin herkese hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmalardan sonra Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Vali Halil İbrahim Daşöz İzmir Valisi Cahit Kıraç,  Manisa Milletvekilleri ile birlikte 300 Yataklı Turgutlu Devlet Hastanesi, 320 yatak kapasiteli Sedat Özcan Erkek Öğrenci Yurdu ve Orka Üzüm İşletmesi yeni tesislerinin açılışını yaptı.

HABER DÜZENLEME: HAKAN DEMİR(HABERTÜRK)

TÜM FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN


TÜM FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN


Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

gerçek ak partı lı 6 yıl önce yorumlandı

ak partılı yönretim ne yapmışki kırkagaca da boy gostermekten başka elın oğlu iş yapıyor bızımkınler el şeyınne gerdeye gırıyor işyapında öyle boy gosterın birde iş yapana engel olmasanız ama ne yazıktırki işyapanı engelemek gıbı bir hastalıgımız var bız kırkagaçlılar olarak

0 Kişi beğendi.