--------------------------------------------------------------------


--------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------

Osmanlı'yı Unutmadılar,Muhteşem Yüzyıla Tepki Gösterdiler

Soma Ülkü Ocakları, Osmanlı İmparatorluğunun Kuruluşu nedeniyle mevlit okuturlarken, Muhteşem Yüzyıl adlı diziyide tepki gösterdiler.

Osmanlı'yı Unutmadılar,Muhteşem Yüzyıla Tepki Gösterdiler
Soma Ülkü Ocağı Osmanlı'ya Mevlit Okuttu, Muhteşem Yüzyıl Dizisine Tepki Gösterdi
 
Soma Ülkü Ocakları, Osmanlı İmparatorluğunun kuruluşu sebebiyle bir mevlit okuttu. Soma Küçük Laleli Camiinde okutulan Mevlit-i Şerif’e Soma Ülkü Ocağı Başkanı Hakan Coşkun, MHP İlçe Başkanı Süleyman Saran ve çok sayıda partili katıldı. Soma Ülkü Ocağı Başkanı Hakan Coşkun mevlit sonrası yaptığı açıklamada, Osmanlı İmparatorluğunu anlatırken, “Muhteşem Yüzyıl” adlı diziye de tepki gösterdi. Coşkun “ Son günlerde Türk milletinin refleks uçlarına dokunmak suretiyle yürütülen karalama kampanyasının son örneği olan bu dizi, Türk büyüklerinin hepsini rencide etme pahasına girişilen bu oyunda ulu önder Mustafa kemal Atatürk’le başlayan karalama kampanyası cihan komutanı Sultan Süleyman Han’a kadar ulaştı.
Dizide anlatılan haremin tersine, kesinlikle padişahın zevk’i sefa sürdüğü tabir’i caizse alem yaptığı yer değildir.Osmanlının hiçbir döneminde böyle bir rezillik olmamıştır.Sarayda erkek öğrencilerin eğitim gördükleri Enderun ne ise harem de cariyeler açısından benzer bir işlev görmektedir.Haremde yetişen cariyelerden bir çoğu Enderunlarla evlendirilir.Bu saraylı hanımlar gittikleri coğrafyalarda bir saray hanımefendisi olarak kültürlerini geleneklerini halka yansıtırlar. Batılı yazarlar , diplomatlar hiç giremedikleri bu mahremimizi attıkları çamurlarla zihinlere bugünkü şekliyle nakşettiler.Harem batının bildiği değil ; öyle olmasını istediği büyülü, egzotik bir kurum olarak karşınıza çıkarıldı.Bunun böyle olmadığını araştıranlar göreceklerdir.

Eğer böyle olsaydı Süleyman Han 1520 de tahta çıktı, 1521’ de Belgrad’ı, 1522’ de Rodos’u, 1526’ da Mohaç’ı 1534’de Bağdat ve Tebriz’i 1538’de Boğdan’ın tamamını ve Prevezeyi , 1541 de Macaristan’ın tamamını , 1543’te Estegon’u , 1566’ da Zigetvar’ı fethetti .Babası 1. Selimden 6.557.000 kilometre kare olan Osmanlı İmparatorluğu kırk altı yılda 14.893.000 kilometre kareye ulaşmıştır.Sultan Süleyman han haremde zevk’ü sefa yapsaydı bu başarılara ulaşamazdı herhalde.

İnsanların duyguları baskı altına alınmaya çalışılıyor unutmayalım dünyada tüm türk İslam aleminin üzerinde kurulmaya çalışılan baskı eninde sonun da kırılacaktır, Daha dün doğu Türkistan dan gelen çağrıya kulak vermeli  Doğu Türkistan kökenli Abdulhamit Davutoğlu, Ahmet Reşit ve Kemal Ömeroğlu isimli üç vatandaşımız ticaret yapmak için gittikleri Tacikistan'da gözaltına alınıp Çin Halk Cumhuriyeti'ne teslim edilmiştir. Üç vatandaşımızın hayatlarından endişe edilmektedir. Yaradanın tüm Türk İslam aleminin acılarını dindirmesini diliyoruz” dedi.
 
HABER-FOTOĞRAFLAR: HAKAN DEMİR


HABER-FOTOĞRAFLAR: HAKAN DEMİR*********

**********
Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2011, 22:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
sONGÜL 1954
sONGÜL 1954 - 8 yıl Önce

SEVGİLİ DOSTLAR NERESİ YALAN.

mustafa45
mustafa45 - 8 yıl Önce

sonuçta bir dizi bu reyting kaygısı güdüyor...yaprak dökümün den kalan bir pasta var ortada...olucak o kadar entrika..

metin çemişgezeklioğullarındangillerden
metin çemişgezeklioğullarındangillerden - 8 yıl Önce

Arkadaşlar..Bu nihayetinde bir dizi..Bu arkadaşlar,Kanuni'nin Mahidevran'dan olan oğlu Şehzade Mustafa'nın akıbetini biliyorlar mı? Hürrem'in neler yapıp,Şehzade Mustafa'yı ortadan kaldırıp kendi oğlu 3. Selim'i nasıl tahta çıkardığnı biliyorlar mı? Bana onları açıklasınlar sonra da diziyi protesto etsinler

dürüsüt öğretmen
dürüsüt öğretmen - 8 yıl Önce

ülkücüler nihayet varlıklarını göstermişler.tebrik ederim.

g.i
g.i - 8 yıl Önce

şu diziyi bir ülkücüler eleştiriyor.hani osmanlıyı savunan akp.uyusun onlar.kurtlar vadisini yasaklayan zihniyet neden bu diziyi engellemiyor

ersen
ersen - 8 yıl Önce

Allah razı olsun sizlerden..Allah kabul etsin..
ersen-soma


         Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net


Kirkagac.net

Kirkagac.Net --------------------------------

Kirkagac.Net

banner55


Kirkagac.Net
Kirkagac.Net

Kirkagac.Net
Kirkagac.Net

Kirkagac.Net Kirkagac.Net<