---------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------


--------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------

YALÇINKAYA “15 TEMMUZ TÜRKİYE İÇİN BİR MİLATTIR”

Yalçınkaya, 15 Temmuz Hain Darbe Girişiminin 2.yıldönümünde Kirkagac.Net aracılığıyla bir açıklama yayınladı.

YALÇINKAYA “15 TEMMUZ TÜRKİYE İÇİN BİR MİLATTIR”
YALÇINKAYA “15 TEMMUZ TÜRKİYE İÇİN BİR MİLATTIR

Kırkağaç 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Adem Yalçınkaya, 15 Temmuz Hain Darbe Girişiminin 2.yıldönümünde Kirkagac.Net aracılığıyla bir açıklama yayınladı.

Yalçınkaya’nın açıklamasında şu ifadelere yer verildi.
“Tarihimizin en zor günlerinden biri olan 15 Temmuz'un yıldönümüne giriyoruz. 15 Temmuz'u unutmayacağız ve unutturmayacağız.

15 Temmuz'un Türkiye için bir milat olduğuna inanıyoruz. Çünkü bu alçak saldırı, darbenin ötesinde bir işgal girişimiydi.
15 Temmuz, Kurtuluş Savaşından bu yana ülkemizin karşılaştığı en büyük tehlikelerden biridir. Şanlı Ordumuzun içine sızan teröristler 15 Temmuz 2016 akşamı milli egemenliğimize, demokrasimize, vatanımızın ve milletimizin bölünmez bütünlüğüne kast ederek darbe girişiminde bulunmuşlardır.

FETÖ/PDY terör örgütünün ülkeyi ele geçirme planının millet tarafından bozulduğu gündür.

O gece Fetullahçı terör örgütü devleti ele geçirmeye, milleti tahakküm altına almaya kalkıştı. Darbe girişiminin asıl amacı; ülkemizi tarihimizde görülmemiş bir kaosa sürüklemek, kardeş kavgası başlatmak ve Türkiye'yi iç savaş ortamına sokmaktı. Darbe teşebbüsünün nihai amacı; Türkiye Cumhuriyeti'ni bir daha ayağa kalkamayacak duruma düşürmekti.

Allah'a şükürler olsun milletimiz, cesareti ve ferasetiyle bu belayı, bu fitneyi durdurdu. Milletimiz demokrasimize ve özgürlüğümüze kasteden bu saldırı karşısında dik durdu, canı pahasına değerlerini savundu.

1990'lı yıllarla birlikte kurulmakta olan yeni dünya düzeninde İslam'a ve Müslümanlara yer vermek istetmeyen ve bütün bir İslam coğrafyasını ateş deryasına çevirmek isteyen küresel güçler, hedeflerine ulaşmak için önlerinde en büyük engel olarak gördükleri, yeryüzünün tüm mazlumların umudu olan aziz milletimize karşı cepheyi daha da genişletmişler, yerli işbirlikçileri hainler de dahil olmak üzere bir çok terör örgütünü de harekete geçirmişlerdir.

Parçaladığı, yağmaladığı, derin acılar içinde bıraktığı İslam dünyasının onurlu ve gür sesi olmaya çalışan aziz milletimizin sesini kısmak, mazlumların bu umut ışığını söndürmek için var güçleriyle uğraşan küresel güçler, çağımızın haşhaşileri ile birlikte, 15 Temmuz 2016 gecesi bir kez daha karşımıza çıktılar.

Bu hain darbe ve işgal gecesinde, Anadolu insanı melekleri imrendiren bir kıyam ile sabaha kadar canla başla mücadele ederken, dünyanın tüm mazlum milletlerinin yüreği bu necip millet ile atmış, gözyaşı ile yoğrulmuş dualar, vatanın her bir mabedinden yükselen salalar mazlum milletimizi sarıp sarmalamıştır. Milletimizle birlikte, ezanları susturan darbelerden, darbecileri kahreden ve darbeleri püskürten salalara bizi ulaştıran Rabbimize sonsuz şükürler ediyoruz.

Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde, gazi meclisimiz, Başbakanımız, siyasi partilerimiz, milletimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ve medyamızın kararlı duruşuyla bir destan yazdık.

Bu şanlı direniş sürecinde gazilik mertebesine erişen kahramanlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Adeta Çanakkale'de olduğu gibi yedi düvele göğsünü siper ederek, bu aziz vatanı yeniden vatan kılan necip milletimizi şükranla ve saygıyla selamlıyoruz.

15 Temmuz Destanı yazan Başta Ömer Halis Demir olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, 15 Temmuz Destanının yıldönümünde vatanımıza, milletimize, devletimize, dinimize kast eden hain terör örgütü ve işbirlikçilerini unutmadığımızı, unutmayacağımızı ve unutturmayacağımızı, tüm dünyaya haykırıyoruz.”

HABER-FOTOĞRAF: HAKAN DEMİR(İHA)
Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2018, 07:40

hakan demir

YORUM EKLE


         Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net


Kirkagac.net

Kirkagac.Net --------------------------------

Kirkagac.Net

banner55


Kirkagac.Net
Kirkagac.Net

Kirkagac.Net
Kirkagac.Net

Kirkagac.Net Kirkagac.Net<