Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net


banner55Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


banner36

YAŞBUDAK “ÇANAKKALE ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE ANIYORUM“

18 Mart 2017 Cumartesi 08:33
Bu haber 1382 kez okundu

Yaşbudak, 18 Mart Çanakkale Zaferinin yıldönümü olması sebebiyle Kirkagac.NET'e özel bir açıklama yaptı.

YAŞBUDAK 'ÇANAKKALE ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE ANIYORUM'


YAŞBUDAK "ÇANAKKALE ZAFERİ TÜRK MİLLETİNİN
NELER BAŞARABİLECEĞİNİN EN GÜZEL KANITIDIR"


Kırkağaç Ülkü Ocağı Başkanı Çağrı Yaşbudak, 18 Mart Çanakkale Zaferinin yıldönümü olması sebebiyle Kirkagac.NET'e özel bir açıklama yaptı.

Yaşbudak'ın açıklmasında şu ifadelere yer verildi.


"18 Mart büyük Türk Milleti’nin bağımsızlığının sağlanması ve bekası için şehadet mertebesine erişmiş tüm vatan evlatlarının saygı, şükran ve rahmet ile anıldığı gün olmakla birlikte aynı zamanda  kazanılmış Çanakkale Zaferi’nin de kutlandığı gündür.

Çanakkale zaferi, vatanın bütünlüğü ve milletin bağımsızlığı söz konusu olduğunda, Türk milletinin neleri başarabileceğinin en güzel kanıtıdır.
Düşman donanmasının Çanakkale’yi geçebilmek ve akabinde kutsal vatanımızı ele geçirebilmek için yaptığı hamleler; Türk Milleti’nin iman, inanç ve vatan sevgisiyle mücadelesi karşısında çaresiz kalmıştır.

Her yönüyle bir maneviyat hazinesi olan bu harp, hem Türk askerinin cesaretini ve gücünü hem de Türk milletinin fedakârlık ve imanını bir kez daha tüm dünyanın gözleri önüne sermiştir.
Çanakkale Savaşı’nda verilen mücadele, Türklüğü küçümseyen, Türk milliyetçilik gurur ve şuuruna sahip insanların onuruna ve kutsal bildikleri vatanına göz diken, Türk Milleti’nin gücünü imtihan etmeye kalkışan bugünkü ihanet odaklarını da nasıl bir sonucun beklediğini anlamaları açısından, ders almalarını gerektiren tarihi bir dönemeçtir.
Geçmişte oynadıkları oyunun karşılığını alamayıp mağlubiyetin sert tokadını yiyen omurgasız zihniyet şunu iyi bilmeli ve asla unutmamalıdır:

Şanlı Türk Milleti tarihinden aldığı güçle kendisini yok etmeye, ayaklar altına almaya çalışan güçlere karşı her ne pahasına olursa kanından ve canından vazgeçerek Türkiye’nin milli birliğini ve bölünmez bütünlüğünü korumak için göğsünü siper etmekten asla ama asla çekinmeyecektir. Bugün rüzgâr ekenler Çanakkale Savaşı’nda ve diğer destansı mücadelelerimizde olduğu gibi yine fırtına biçecek ve boğazın soğuk sularında yok olacaklardır.

Demokrasi maskesini suratlarına takarak barış çığlıkları atanlar, bedeli kanla ödenen coğrafyamız üzerinde kendilerine yer seçenler, makam ve iktidar hırsından ötürü Batı’nın taşeronluğunu yapanlar da Çanakkale’nin yalnızca bir savaştan veya önemli bir tarihsel olaydan  ibaret olmayıp milli bir ruhu ve bilinci temsil ettiğini iyice kanıksamalıdır.
Bizlerde Çanakkale Savaşı’nın temelini oluşturan Türk Milliyetçiliği fikriyatının temsilcisi Ülkü Ocakları olarak;
Bu ihtişamlı ve inanılmaz zaferi asla unutturmayacak; şehitlerimizin ve gazilerimizin emaneti olan, sınırları kanla çizilen son Anayurdumuz Türkiye’yi ve Cumhuriyetimizi aynı ruh ve anlayışla korumanın hepimizin namus borcu olduğunu bilerek emanetlerine sahip çıkacak ve onları koruyacağız.

Bu vesile ile 102.yıldönümünü heyecanla ve gururla kutluyor, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatan savunması noktasında kanını toprağa akıtıp canlarını vererek şehadet şerbeti içmiş tüm şehitlerimizin önünde saygıyla eğiliyor.,rahmet ve minnetle hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz.
Ruhları şad olsun. Ne Mutlu Türk’üm diyene…


HABER-FOTOĞRAF: HAKAN DEMİR(İHA)

 

Yorum Gönder