Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net


Kirkagac.net

Kirkagac.Net --------------------------------

banner55


Kirkagac.Net

Kirkagac.Net


KİRKAGAC.NET
Kirkagac.Net


Kirkagac.Net

Kirkagac.Net
Kirkagac. Net
---------------------------------------------------------------------

---------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------


--------------------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------


SİZ HANGİ TÜRKİYE’DE YAŞIYORSUNUZ ?

SİZ HANGİ TÜRKİYE'DE YAŞIYORSUNUZ ?

ESİLA SUNA İLE KIR(I)K KAPI

01 Haziran 2015, 07:53
Bu röportaj 4976 kez okundu
Siz hangi Türkiye de yaşıyor, ne içip ne yiyorsanız söyleyin bende onu yapacağım.
Benim yaşadığım Türkiye de, komşu ülkeler de iç savaşa destek için tırlarla silah gönderiliyor. Bunu yapanlar değil, bunu haber yapıp ortaya çıkaranlar hakkında soruşturma açılıyor.

Benim yaşadığım Türkiye de, kadına şiddet gün be gün çığ gibi artarken, küçücük kız çocukları okul yerine gerdek odalarına gönderiliyor, kadına, çocuğa taciz, tecavüze ceza verilmeyip ( yerine göre tüm köy seyrediyorken ) bir de iyi hal indirimleri ile teşvik ediliyor, resmi nikâh şartı aranmadan imam nikâhı serbest bırakılıyor.

Benim yaşadığım Türkiye de halkın temsilcisi bin TL lik bardaktan su içerken, onu seçen halk 949 TL ye aile geçindirmeye çalışıyor. Ve halka dini anlatacak, öğretecek olan din adamları Mercedeslere binerken, halk işine yürüyerek gidiyor. Yıllarca bu devlete hizmet etmiş emeklimiz 750 TL ye geçinmeye çalışıyor. Benim seçtiğim vekilim 24 bin TL maaş alıp geçinemediği için yakınırken ve hatta bakanım yaşadığı maddi sıkıntıdan dolayı seçim vaatlerinde partisinden jet sözü alırken, ben halk olarak makarna, kömür ve ekmek fişi ile ödüllendiriliyorum. Devletimin AKsarayına ekilen çiçeklere bile milyonlarca lira harcanırken, çiftçim tarlasını ekmek için traktörüne mazot alamıyor.

Benim yaşadığım Türkiye de, yolsuzluklar, ayakkabı kutularında s/aklanan paralar, dinimizle dalga geçen vekiller, haklının gözünün içine baka baka yalan söyleyen ve bunları alkışlayanlar varken, bunları ortaya çıkaranlar görevlerinden oluyor, itibarları zedeleniyor ve tutuklanıyor.

Benim yaşadığım Türkiye de, tarafsızlığını daha göreve gelirken ettiği yeminle ve anayasanın bağlayıcı hükmü varken, c.b. Seçim için toplu açılış töreni adı altında elinde kuran dinide diline dolayarak iktidar partisinin propagandasını yapıyor. Bunu yaparken devlet kurumlarının bütün imkânlarını kullanmayı da ihmal etmiyor. Cami imamından ümmeti, okul müdürlerinden öğrencileri mitinge getirmesi isteniyor.

Benim yaşadığım Türkiye de, bütün bunları değil dile getirmek aklından geçirmen bile suç addedilip hakkında devlet büyüklerine hakaretten soruşturma açılıyor. 
Sahi, bunları görmeden veya görmezden gelerek mutlu olanlar, sözüm size siz hangi Türkiye de yaşıyorsunuz? Ne yiyor ne içiyorsunuz? Söyleyin bende onu yapacağım. Ben de mutlu olmak istiyorum.

ESİLA SUNA


Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 4

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

serhat@Huseyin 4 yıl önce yorumlandı

çok başarılı ve doğru bir yazı, tebrikler.

Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

garfield 4 yıl önce yorumlandı

harika bir yazı altına imza atıyorum süper anlatmıssınız

Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

yaren@Huseyin 4 yıl önce yorumlandı

vijdanını öne çıkararak düşün ve yorumla hüseyin.evdeki %50 den olduğunu kendin anlatıyorsun kendin zaten ,birde ben söyleyeyim.senin "nimet" dediğin zihniyet bu ülkeyi kaça böldü bilemiyorum.ama eskiden yasalar karşısında devlet imkanlarından eşit yararlanma hakkına sahipti bu ülke , akp li olmayan devlet imkanlarından yararlanamaz hale geldi.türk siyasi tarihinin hiç bir döneminde devlet hiç bu kadar parti devleti ve taraflı devlet haline gelmemişti.sana bir tavsiyem var nacizane. recai berber e sor bakalım onun hafızası geniştir,kırkağaç ve köylerinde en fazla inek kredisini dönemin ziraat bankası müdürünü kullanarak hangi köye verdirmiş.kaç tane kredi çıkarılmış, o köyde kaç inek damı varmış,inek damlarının sayısıyla,çıkarılan kredi sayısıı birbirini tutuyormuymuş.bu günkü son durum neymiş bir öğreniverde "nimet"ne anlama geliyormuş bizde öğrenelim.kardeşimizin yazısına , harfiyyen katılıyorum.eline sağlık diyorum ve senide 8 hazirana kadar bu sayfada yoruma bekliyorum.

Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Huseyin 4 yıl önce yorumlandı

sanki bu dediklerin eski türkiye şartlarinda mevcut degildi degilmi?acliktan sefaletten pislikten köle gibi yasamaktan kurtuldun güzelde maaşin var yalcin babadan gazeller okumak kolay ölen bi yakinimizi 3 5 yil sonra unuttugumuz gibi eski turkiyeyide unuttuk ve rahat hallerimizle haricten gazel okuyoruz nefiscilik ve tahrikcilik yapmayalim once insan olalim insanlarin ve vatanimizin kiymetini bilelim insanlarimizi bölerek dişgüclerden önce kendimiz parcalamayalim bu cennet vatani.syn recep tayyip erdogan bu ulke icin bir nimettir kiymetini bilelim

Kişi beğendi.