565. ÇAĞLAK YAĞLI GÜREŞLERI BÜYÜK İLGI GÖRDÜ

Bu yıl 565.’si düzenlenen Akhisar Çağlak Yağlı Güreşleri, Akhisar Belediyesi tarafından Selçikli Mahallesi güreş sahasında gerçekleşti.

565. ÇAĞLAK YAĞLI GÜREŞLERI BÜYÜK İLGI GÖRDÜ

Türkiye’nin en uzun soluklu güreşlerinden biri olan ve bu yıl 565.’si düzenlenen Akhisar Çağlak Yağlı Güreşleri, Akhisar Belediyesi tarafından Selçikli Mahallesi güreş sahasında gerçekleşti.

Bu yıl, 34 başpehlivan olmak üzere toplamda yaklaşık 600 güreşçi Selçikli er meydanında kıran kırana mücadele etti. Güreşçileri izlemeye Akhisar ve Manisa’nın yanı sıra birçok il ve ilçeden vatandaşlar katıldı.

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, ata sporumuz güreşin Akhisar’da şanına yakışır şekilde yaşatılması için çok çalıştıklarını belirtti ve er meydanında ter döken güreşçileri ve müsabakaları izlemeye gelen halkı selamladı. Vatandaşlar, böyle güzel bir organizasyonla ata sporunu yaşattığı için Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu’ya teşekkürlerini iletti.

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “565 yıldır süren geleneğimiz Akhisar Çağlak Yağlı Güreşleri'ni yoğun bir katılımla coşkulu bir şekilde gerçekleştirdik. Kıran kırana mücadele eden tüm pehlivanlarımızı kutluyorum. Ata sporumuz güreşi Akhisar’ımızda yaşatmaya devam edeceğiz. Emeği geçen ve katılan herkese teşekkürler.”

Güreş severlerin büyük ilgi gösterdiği müsabakalarda, Ali İhsan Batmaz 565. Akhisar Çağlak Güreşleri’nin finalinde rakibi Feyzullah Aktürk’ü yenerek başpehlivan oldu. Başpehlivanlıkta üçüncüler ise Ali Gürbüz ile Nedim Gürel oldu. Bu yılki güreş müsabakalarının ağası yeniden iş insanı Hacı Serdar Sunma seçildi.

Akhisar Çağlak Yağlı Güreşleri’ne Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu’nun yanı sıra Akhisar Kaymakamı Murat Kütük, CHP Manisa Milletvekili A. Vehbi Bakırlıoğlu, Ak Parti Manisa Milletvekili Ahmet Mücahit Arınç, Akhisar Hava Meydan ve Garnizon Komutanı Albay Hüseyin Borazan, Gördes Belediye Başkanı İbrahim Büke, Gölmarmara Belediye Başkanı Cem Aykan, Akhisar Belediyesi eski Belediye Başkanlarından Ahmet Dutlulu, siyasi partilerin ilçe başkanları, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda güreş sever katıldı.


 

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2024, 09:03

hakan demir

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER