KULA BELEDİYE BAŞKANI GÖZALTINA ALINDI

Belediye Başkanı Dönmez’in koruması ve şoförü ise darp ettikleri iddiasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi.

KULA BELEDİYE BAŞKANI GÖZALTINA ALINDI

Kula Belediye Başkanı Hikmet Dönmez makamında iki kişiyi darp ettirdiği iddiasıyla gözaltına alındı.
Belediye Başkanı Dönmez’in koruması ve şoförü ise darp ettikleri iddiasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Edinilen bilgiye göre CHP’li Kula Belediye Başkanı Hikmet Dönmez, belediyeden ihale alan özel bir firmanın yetkilileri M.U. ve H.D.’yi belediyeye çağırdı. M.U. ve H.D.’nin Kula Belediyesinin adını kullanarak esnaftan para topladığı ve esnafı dolandırdığı iddiasıyla Başkan Dönmez firmayla olan sözleşmesini fes etmek istedi.

Bunun üzerine başlayan tartışmanın ardından firma yetkilileri M.U ve H.D., Başkan Dönmez’in şoförü M.O.A. ve koruması R.G. tarafından darp edilerek belediyeden dışarı çıkarıldı. Darp edilen M.U. ve H.D., Başkan Dönmez’in makam odasında darp edildiklerini iddia ederek polise başvurdu.

Şikayet üzerine Başkan Dönmez ile şoför M.O.A. ve koruma R.G. gözaltına alındı. Kula İlçe Emniyet Müdürlüğündeki ifadelerinin ardından mahkemeye sevk edilen M.O.A. ve R.G. tutuklanarak cezaevine gönderildi.


Öte yandan Başkan Dönmez’in, sözleşmesi fes edilmek istenen firma yetkilileri M.U. ve H.D. ile odada baş başa görüştüğünü ve firma yetkililerinin kendisine saldırması üzerine koruması R.G. ve M.O.A.’nın olaya müdahale ettiğini savunarak önce Kula Devlet Hastanesi’nden darp raporu aldığı ardından da emniyete giderek şikayetçi olduğu öğrenildi.


Başkan Dönmez’in Kula İlçe Emniyet Müdürlüğü’ndeki gözaltı süresi devam ediyor.


 

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2024, 09:16

hakan demir

YORUM EKLE
YORUMLAR
Şerif Ali Şensazlı
Şerif Ali Şensazlı - 3 hafta Önce

Seçimle yapamadıklarını zorbalıkla yapmaya çalışıyorlar

SIRADAKİ HABER