--------------------------------------------------------------------


--------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------

Turgut“Karnedeki Zayıflar Abartılmamalı“

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Turgut, kardenki zayıfların abartılmaması gerektiğini belirtirken, başarılı çocuklara kesinlikle abartılı hediyeler alınmamsı gerektiğini söyledi.

Turgut“Karnedeki Zayıflar Abartılmamalı“
Turgut “Karnedeki Zayıflar Abartılmamalı
 
Bugün tüm Türkiye’de olduğu gibi ilçemizde de okullar yarıyıl tatiline giriyor. 31 Ocak-11 Şubat 2011 tarihleri arasında başlayacak olan yarıyıl tatili, 14 Şubatta başlayacak. Konuyla ilgili bir açıklama yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Turgut “İlçemizde Anasınıfı 546, İlköğretim 4858, Ortaöğretim 1952 olmak üzere toplam 7356 öğrencimiz karne alacak. Çocuklarımız iyi karne yada kötü karnede getirseler onlar bizim çocuklarımız, bunu unutmayalım. Kötü karne getiren çocuğa bağırmayalım, iyi karne getiren çocuğu ise abartılı hediyelere boğmayalım. Başarı ödüllendirilmeli ancak pahalı ve abartılı ödüller yerine “aferin, seninle gurur duyuyorum, tebrik ederim” gibi sözler olmalıdır. Başarısızlık dünyanın sonu değildir. Karnedeki zayıflar çok abartılmamalıdır. Yaşam bir yolculuk bu yolculukta bazen başarısız olunulabilir. Önemli olan çocuklarımıza başarısızlığın başarıya dönüşmesi için güvendiğimizi, moralini bozmaması gerektiğini söyleyerek onu başarıya yönlendirmektir. Çocuklarımızı eleştirmek yerine sık sık övmeliyiz”diye konuştu. Bugün saat 10:30 Mehmet Günek Türk Birliği İlköğretim Okulun karne töreni düzenlenecek.
 
HABER-FOTOĞRAF: HAKAN DEMİRHABER-FOTOĞRAF: HAKAN DEMİR

**********

************
Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2011, 00:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
ibrahim çakmak
ibrahim çakmak - 9 yıl Önce

tüm öğrencilerimize eğitim hayatlarında başarılar diliyoruım.inşallah ayhan hocamızın da dediği gibi hepsi birer önemli fert olurlar ve memleketimize büyük fayda sağlarlar.

aynur
aynur - 9 yıl Önce

teşekkürler ayhan hocam ger.ekten güzel bir degerlendirmede bulunmussunuz.bunları kendimize örnek olarak alıyoruz sağolun

ersen
ersen - 9 yıl Önce

peki nasıl olacak hocam.karnedeki zayıflar basarısızlık değilse.kardeşimize yegenimize ne yönde tavsiyelerde bulunucagız.tamam açıklamanızda var ama basarılı olabilmesi için notunu yükseltmek için ne yapmamız gerek.
ersen-soma

dürüst öğretmen
dürüst öğretmen - 9 yıl Önce

ayhan hocam çok güzel konulara temas etmiş.aynen katılıyorum.evlatlarımıza kesinlikle hangi durumda olursak olalım sevgiyle yaklaşalım.

Mustafa Şen
Mustafa Şen - 9 yıl Önce

Güzel anlatımla yapılan bir öğretmen arkadaşın yazısını bu uyarı haberinin altında paylaşmak istedim. Saygılarımla...
Okullarda karne ve tatil sözcükleri çoğu zaman yakın kullanılan iki sözcüktür.
Karne bizi ara bir tatile götürecek. Tatil dinlenmek demek midir? Öyleyse dinleneceğiz... Tatil mesai saatleri dışında yaşama mıdır? Öyleyse yaşayacağız...
Karnelerini alan öğrenciler yıllardır son günlerini not merakıyla geçirirlerdi. Acaba kırıklar var mıydı? Acaba "Teşekkür", "Takdir" belgeleri alabilecek miyim? Son dakikada öğretmenim olumlu kanaat kullanarak notumu yükseltmiş olabilir mi?
Yıllardır yaşanan bu merak artık "e-okul" sistemi sayesinde yaşanmıyor. Eskisi mi güzeldi bu mu? Tartışacağız belki ama herkes notlarını günler öncesinden öğrendi bile... Sistem tüm notları velilere ve öğrencilere haber vermiş olsa da yine de elde bir belgedir karne... Karne almadan tatil başlamaz bizde...
İşin ruhu böyle...
Karne alınırken de eğitim devam eder. Öğretmen öğrencisiyle göz göze gelir. Eller öpülür... Yaşanacak olan karne ile gelen bir ayrılıktır. Yine de karne bir mutluluktur. Hele notlar iyiyse katlanır bu mutluluk. Çalışkanlara karne yetmez ve teşekkür takdir belgeleriyle süslendirilir başarı. Karne günlerce verilen emeklerin bir ürünüdür ve evlerin başköşelerinde saklanır gelene gidine gösterilir...
Düşük notlu öğrenciler için bir uyarıdır karne...
Ama asla bir son değildir. Hayatın akışında daha çok karneler alınacaktır...
Karne kırıklarının telafisi mümkündür. Ama karne geri dönüşü olmayan sonlara götürmemelidir.
Velilerimiz karne ile sorgulama yaparken önceliği kendilerine ayırmalıdırlar...
Karne değerlendirilirken öğrenci tüm yönleriyle değerlendirilmeli ve ilgi, yetenek, zekâ, hayat şartları dikkate alınmalıdır... Bardağın dolu yeri görülmeli ve boş yeri sonra değerlendirilmelidir.
Her çocuk kendi içinde değerlendirilmelidir. Çocuğun kapasitesine göre karne veliyi mutlu etmelidir. Akranları veya kardeşleriyle kıyaslamalar sorumsuzcadır.
Velisi iyi karne için kıyaslama yapacaksa önceki yıllarına göre yapmalıdır. Çocuğun genel yapısına göre değerlendirme yapılmalıdır. Öğrenci de karneyi tarafsız göze eleştirmelidir.
Karne tatiline duyulan özlemle sona eriyor. Günlerdir yorulan beyinler dinlenmelidir..
İkinci döneme dinç girilmelidir. İkinci dönem sonuna iyi hazırlanılmalıdır.
İdealist kişiler tatilde nasıl daha fazlasını yaparız diye beyinlerini zorlamaya devam edecekler... Mukayese yapacaklar... Nasıl geçti geçen dönem
ve gelecek dönemde neleri başarmalıyız? Diye düşünecekler... düşünecekler...
Karnelerin sevincini sağlıkla yaşayabileceğimiz günler dileklerimle iyi tatiller...


         Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net


Kirkagac.net

Kirkagac.Net --------------------------------

Kirkagac.Net