--------------------------------------------------------------------


--------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------

BOĞAZ “YA O REKLAM KALKACAK YA DA DAVA AÇAĞIZ”

Boğaz, büyük marketlerin reklamlarında farklı yerlere ait kavunları Kırkağaç Kavunu diye satmalarına isyan etti.

BOĞAZ “YA O REKLAM KALKACAK YA DA DAVA AÇAĞIZ”
BOĞAZ “YA O REKLAM KALKACAK YA DA DAVA AÇAĞIZ

Kırkağaç Ziraat Odası Başkanı Süleyman Boğaz, büyük marketlerin reklamlarında farklı yerlere ait kavunları Kırkağaç Kavunu diye satmalarına isyan etti.

Hepsine teker teker dava açacağız ve bunun hesabını soracağız diyen Boğaz, Kirkagac.Net’e önemli açıklamalarda bulundu.

Boğaz “Değerli hemşerilerim sizlerin de takip ettiği üzere bu günlerde yurdumuzun önemli süpermarket zincirlerinden birisinin TV reklamlarında meşhur Kırkağaç kavunumuzun reklamları yayınlanmaktadır.
Bu reklamlar bir nebze ilçemizi ve meşhur Kırkağaç kavunumuzu tanıtmaya aracı olsa da daha piyasaya çıkmayan Kırkağaç kavunun adını kullanarak, büyük marketlerde sanki Kırkağaç'ta yetişmiş ve Kırkağaç kavunuymuş gibi lanse edilip satılması ve reklamlarda isminin kullanılması Ziraat Odası olarak bizleri Kırkağaç halkımızı ve özellikle kavuna bir ömür vermiş çiftçilerimizi ziyadesiyle üzmektedir.

Bilindiği üzere meşhur Kırkağaç kavunumuza 2008 yılında coğrafi işaretleme yani patent alınmış ve kavunumuzun özellikleri bu patent ile belirlenerek onaylanmıştır.
Bizler de Kırkağaç'ta kavun üreticisi çiftçilerimizin ve Kırkağaç kavunumuzun sahip olduğu namını ve ününü korumak amacıyla 15 Ağustos tarihinden önce TV reklamlarında herhangi bir zincir Süpermarket tarafından ya da başka bir kuruluş tarafından başka yerlerde yetiştirilen ve Kırkağaç kavunu ile şekil benzerliği dışında uzaktan yakından lezzet, aroma, renk ve lif olarak renk olarak hiçbir bir yakınlık ve benzerlik bulunmayan Kırkağaç ta yetişmemiş bu kavunların Kırkağaç kavunumuzun isminin kullanılarak reklam ve satış yapılmasını engellemek amacıyla bu reklamların durdurulmaması halinde coğrafi işaretleme ve patentten almış olduğumuz yetkilerle kavunumuzun ismini kullanan bu firmalara dava açacağımızı belirtmek isterim.

Reklamlara bakıyorsunuz sanki Kırkağaç'ta kavun yetişmiş ve satışa başlanmış gibi Kırkağaç kavunu adı altında kavun satılıyor.

Oysa bizim Kırkağaç’ımız da kavunumuzun yetişip hasat edilmesine neredeyse daha bir buçuk ay gibi bir zaman var lütfen Kırkağaç’ımızın bu değerini yıpratmayalım haksız yere ismini kullanmayalım Kırkağaç'ta yetişmemiş kavunları Kırkağaç kavunu adı altında reklam yapmayalım.
Ayrıca tüketicilerimize şunu da belirtmek isterim ki, bizim kavunlarımızda bu coğrafi işareti taşıyan ve gerçek Kırkağaç kavunu olduğunu gösteren etiketimiz vardır. 

Bu etiketi Kırkağaç Belediyesi bastırmaktadır dağıtımını ise Kırkağaç Ziraat Odası olarak bizler yapmaktayız.

Etiketlerin üzerindeki barkod numaralarından kavunun hangi üreticimiz tarafından üretildiği ne zaman ekilip ne zaman hasat edildiği hangi parselde yetiştirildiği gibi bütün bilgiler bulunmaktadır.
Bu yüzden tüketicilerimizin de üzerinde etiket bulunan Kırkağaç kavunlarımızı tüketmelerini, etiketsiz olanların ise gerçek Kırkağaç kavunu olmadığını hatırlatmak isteriz.
Bu duygularımla, bu konunun takipçisi olacağımızı bildirir hem tüketicilerimize hem de üreticilerimize sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.

HABER-FOTOĞRAF: HAKAN DEMİR(İHA)
Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2018, 09:29

hakan demir

YORUM EKLE


         Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net


Kirkagac.net

Kirkagac.Net --------------------------------

Kirkagac.Net

banner55


Kirkagac.Net
Kirkagac.Net

Kirkagac.Net
Kirkagac.Net

Kirkagac.Net Kirkagac.Net<