--------------------------------------------------------------------


--------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------

Bugün Kırkağaç'ta Tiyatro Şöleni Var

Uğur Böceği Yalçın Özden ve tiyatrosu bugün Kırkağaç'ta sahneye çıkıyor.

Bugün Kırkağaç'ta Tiyatro Şöleni Var
Bu Akşam Tiyatro Şöleni Var

Türkiye’nin yakından tanıdığı ünlü tiyatrocu Yalçın Özden ve ekibi bu akşam Kırkağaç’ta sahneye çıkıyor. Kırkağaç Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen program saat 21:30’da İlçemiz Cumhuriyet Meydanında olacak. Uğur Böceği Yalçın Özden ve tiyatrosu bu akşam Kırkağaç’ta meşhur oyunları “Ortaya Komedi 2 Porsiyon Bir Karışık” adlı tiyatroyu sergileyecekler. Ünlü tiyatrocu Yalçın Özden’in yazdığı ve yönettiği oyunda Yalçın Özden’in yanı sıra Sonay Özden, Ahu Özden, Salih Ünal ve Şehmuz Şan gibi tanınmış tiyatrocularda rol alacaklar.

HABER: HAKAN DEMİR(HABERTÜRK)

YALÇIN ÖZDEN KİMDİR ?

Susuz'da doğdu. İlk tiyatro deneyimini 5 yaşında yaşadı. 5. sınıfta stand up yaptı. Lise 2'de “Dover Yolu” oyununda uşak rolünü oynadı. Lise 3'te Akşam Gazetesi'nin birincisi seçildi. Milli Türk Talebe Birliği'nde oynadı. Çocuk oyunları yazdı.Direklerarası Kabare”de profesyonel oldu, Lale Oraloğlu Tiyatrosu ve Üç Maymun Kabare Tiyatrosu'nda oynadı. Otobüs kazası sonucu turne yarım kalınca komedyen oldu ve 20 yıl “UĞURBÖCEKLERİ” adı altında gazinolarda, İzmir Fuarı'nda sahne aldı.
Televizyonda skeçler yazdı ve oynadı. Figüran Osman tipi ile sevildi. Yedi filmi var; Akıllı Deliler, Eşek Şakası, Şişeli Köy, İşler Tıkırında, Borusunu Öttürenler, Gazinocular Kralı, Ceza.
Yaklaşık 17 yıl TRT'de skeçler yazdı ve oynadı. Şan Müzikholü'nde Uğurböcekleri Kumpanyası adı ile VİDEO KONDU müzikli oyununda oynadı. Halk oyu ile 1983 de yılın KOMEDYENLERİ ödülünü aldı. (Partneri Uğurböceği Zeki Yurtbaşı ile.)
Özel televizyonlarda sunuculuk yaptı. Star TV ile başladı, Kanal 6, TGRT, HBB.. En yoğun özel televizyon çalışmaları 1992-1997 yılları arasındadır. Sonra ciddi bir televizyon çalışması yapmadı. Dizilerde oynamadı. On yıldır kendi adını taşıyan tiyatrosu ile baş başa. Yalçın Özden sanat ile sporu bir arada taşımaya çalıştı. Halter ve güreş yaptı. Samatya Deniz Kulübü'nde başladığı kürek sporuna Fenerbahçe’de devam etti. Aktif sporu, tiyatro nedeni ile Fenerbahçe’de bıraktı. Halen Fenerbahçe Spor Kulübü'nde Yüksek Divan Kurulu üyesidir.
*********
 

*********

*********

**********

*********

**********

********

********

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2011, 08:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
@karakurt
@karakurt - 9 yıl Önce

hayret kırkağaçta böyle şeyler olurmuydu

zeki albay
zeki albay - 9 yıl Önce

inş güzel olur:)

Alicengiz
Alicengiz - 9 yıl Önce

Albirini vur birine.habere bak ünlüymüş...yalaki ağzımız tadlansın.ye ye ye paraları ye.sat sat ünlü sat.ne kadar yaldızlasanda dökülüyor bunlar kardeş.

s
s - 9 yıl Önce

g.i sen kimsin ki sana sorsun paraları harcarken.biraz haddini bil bence.

HARUN
HARUN - 9 yıl Önce

Bundan 10-15 Yıl önce yalnızca Büyükşehirlerde gördüğümüz Sanatçıları şimdilerde Kırkağaç gibi İlçelerde seyretmemiz nereden nereye geldiğimizin göstergesidir.Belediyenin böyle Sosyal faaliyetleride yerine getirmesi halkımız için mutluluk vericidir.Başkana sonsuz Teşekkkürler.

g.i
g.i - 9 yıl Önce

para bol nasılsa dağıtsın gedüz.çık açıklama yap sayın belediye baskanı.lara'ya 35 milyar verdin buna nekadar veriyosun.sen kimin parasını kime dagıtıyosun

şansa bak
şansa bak - 9 yıl Önce

ya 80 yasındaki adamın ünlülüğümü kaldı yapmayın ne olur

diyarbakırlı
diyarbakırlı - 9 yıl Önce

işte AK Belediyecilik farkı budur arkadaslar         Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net


Kirkagac.net

Kirkagac.Net --------------------------------

Kirkagac.Net