---------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------


--------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------

BÜYÜKŞEHİR KIRKAĞAÇ'TA HAFRİYAT TEMİZLİĞİ YAPTI

Büyükşehir Belediyesi Kırkağaç'ın Karaali Mahallesi’nde yaptığı temizlik çalışması ile hafriyat ve moloz dökülmesinin yasak olduğunun belirtildiği alana yapılan kaçak dökümlerin temizliğini yaptı.

BÜYÜKŞEHİR KIRKAĞAÇ'TA HAFRİYAT TEMİZLİĞİ YAPTI
BÜYÜKŞEHİR KIRKAĞAÇ'TA HAFRİYAT TEMİZLİĞİ YAPTI

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırkağaç'ın Karaali Mahallesi’nde yaptığı temizlik çalışması ile hafriyat ve moloz dökülmesinin yasak olduğunun belirtildiği alana yapılan kaçak dökümlerin temizliğini yaptı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri, yapılan temizlik çalışması sonrasında görüntü ve çevre kirliliğinin önüne geçti.

Manisa Büyükşehir Belediyesi il genelinde yaptığı yol temizlik çalışmalarına Kırkağaç ilçesi ile devam etti. Manisa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri Kırkağaç’ın Karaali Mahallesi’nde yol kenarlarına kaçak dökülen moloz ve hafriyat atıklarını temizledi. Yol kenarındaki alana yapılan kaçak dökümler nedeniyle gerek yol güvenliği tehlikeye düşerken gerekse de yol kenarında yaşanan görüntü kirliliği ekipler tarafından temizlendi.

Yapılan çalışmalar ile çevre kirliliği tespit edilen diğer mahallelerde de temizlik çalışmalarının devam edeceği bilgisi verildi.

Manisa merkez ve ilçelerinin daha temiz ve düzenli olması için çevre denetimlerine devam eden Manisa Büyükşehir Belediyesi, il sınırları içinde faaliyet gösteren 329 hafriyat firmasının 456 hafriyat aracına, hafriyat taşıma belgesi düzenleyerek hafriyat atıklarını kontrol altına aldı.

Araçlarda bulunan uydu takip sistemi ile araçların takibi yapılarak, kaçak dökümleri engelleme yönünde büyük bir adım attı.

Molozları evlerinizden alalım

İl genelindeki hafriyat depolama sahalarında toplam 2 milyon 804 bin 268 metreküp hafriyat toprağını bertaraf eden Manisa Büyükşehir Belediyesi, kaçak dökümlerin temizlenmesi ve kazı dolgu işlemlerinin kontrol altına alınması ile toplam 4 milyon 200 bin metreküplük hafriyat toprağının bertarafını sağlayarak çevre sağlığının korunmasına destek verdi.

Ev ve iş yerlerinde yapılan tadilat sonrasında ortaya çıkan molozların bertarafı konusunda Manisa Büyükşehir Belediyesi’nden vatandaşların destek alabileceğini belirtilirken, vatandaşların 0 236 231 7145 Alo Hafriyat hattını arayarak aldıkları bilgi sonrasında Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne gelerek tahakkuk işlemlerini yaptırdıktan sonra hafriyat ekiplerinin molozları adreslerinden alarak bertarafını sağlayacakları duyuruldu.


HABER-FOTOĞRAF: HAKAN DEMİR(İHA)


Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2019, 08:35

hakan demir

YORUM EKLE


         Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net


Kirkagac.net

Kirkagac.Net --------------------------------

Kirkagac.Net

banner55


Kirkagac.Net
Kirkagac.Net

Kirkagac.Net
Kirkagac.Net

Kirkagac.Net Kirkagac.Net<