--------------------------------------------------------------------


--------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------

DOĞALGAZIN KIRKAĞAÇ’A GELİŞ TARİHİ BELLİ OLDU

Doğalgaz için ilk kazma 15 Ekim 2019 tarihinde vurulacak.

DOĞALGAZIN KIRKAĞAÇ’A GELİŞ TARİHİ BELLİ OLDU

DOĞALGAZIN KIRKAĞAÇ’A GELİŞ TARİHİ BELLİ OLDU

Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz, AKSA Doğalgaz Manisa Bölge Müdürü İbrahim Başaran ve İşletme Müdürü Yasin Korkmaz'ı makamında ağırladı.


Yapılan görüşmenin ardından ilçeye gelmesi planlanan doğalgaz hakkında mutlu haber verildi.

Doğalgazın Kırkağaç’a geliş tarihi belli oldu.

Doğalgaz için ilk kazma 15 Ekim 2019 tarihinde vurulacak. Yaklaşık 11 ay sürecek olan çalışmalar sonunda 15 Eylül 2020 yılına kadar Kırkağaç’ta tüm evler doğalgaza kavuşacak.

Kirkagac.Net kameralarına konuşan Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz, önümüzde ki ay başlayacak çalışmaların 2020 Ekim ayına kadar devam edeceğini ve bu tarihte Kırkağaç’ta doğalgazsız ev kalmayacağını söyledi.


Gedüz “Vermiş olduğumuz sözü yerine getirmenin gururu ve mutluluğunu yaşıyorum. Bu mutlulukta emeği geçen başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere milletvekillerimize AKSA Doğalgaz Bölge Müdürümüz İbrahim Bey ve ekibine çok teşekkür ediyorum.

Hepimizin bildiği gibi Bakanlar Kurulu kararıyla 2016 yılında 222 tane ilçeye doğalgaz getirilmesi konusunda 2017- 2018-2019 yılında planlanmıştı.

Bu planlama içinde 2018 yılı içinde Kırkağaç’a doğal gaz gelmesi planlanmış ancak daha Soma’nın doğal gazı istememesi sebebiyle de bu çalışma ertelenmişti. Bu çalışma esnasında Akhisar’daki Süleymanlı’daki boru hattının 9 kilometre altında olması münasebetiyle bu borunun kimin döşemesiyle ilgili yaşanan bir sıkıntı vardı. Bu konuda bölge müdürümüz İbrahim Bey bize çok büyük destek gösterdiler, yine vekillerimiz ile beraber BTK ile de gerekli görüşmeleri yaparak bu sorunu çözdük” dedi.
 

ÇALIŞMALAR EKİM AYINDA BAŞLIYOR
 

Gerekli izinlerin ardından çalışmaların en kısa sürede başlayacağını ifade eden Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz, “Cumhurbaşkanımız da seçim öncesi Manisa programında 2019 yılı içinde Kırkağaç’a da doğal gaz verilecek sözleri üzerine firma da gerekli çalışmaları başlattı.

Bugün itibariyle de İbrahim Bey çalışmayı yaparak bizlerin önüne sundu. Kırkağaç’a doğalgaz döşenebilmesi için bütün projelerimiz hazır. İnşallah nasip olursa Ekim ayının 15’inden sonra ilçemizde çalışmalar başlayacak. Bugün itibariyle çalışmaya başlayacağımız sokakları ivedilikle tespit edeceğiz ve tespitten sonra da Büyükşehir Belediyemizden AYKOME’den kazı çalışmaları için gerekli izinler alınacak” şeklinde konuştu.
 

EYLÜL 2020’DE DOĞALGAZ OLMAYAN EV KALMAYACAK
 

2020 yılının Eylül ayından itibaren Kırkağaç’ın bir fiil doğalgaz kullanıcısı olacağını söyleyen Gedüz, “Bu yıl içinde yapılan çalışmalarla doğal gazın verilmesi kış sezonuna yetişmeyecek. Sadece boruların döşenmesiyle süreç bitmiyor. Vatandaşlarımızın evlerine bağlantılar, abonelik işlemleri gibi işlemlerle bu döneme yetişmesi biraz zor görünüyor. Kayadibi Mahallesi dahil olmak üzere TOKİ evleri, 6 sokak ve 2 sokağa kadar bir çalışma yapılmış. Sadece şehir merkezinde kentsel koruma amaçlı imar planı olan bölgeye girilmemiş, ancak girilmemiş demek bu bölgelere doğalgaz gelmeyeceği anlamına gelmiyor.

Bu alanlar için ayrıca bir çalışma yapılarak bütün ilçemize doğal gaz verilmesi sağlanmış olacak. Ancak bu etapta Kayadibi Mahallesi dahil olmak üzere şehrimizin 56 sokağın alt bölgesi komple olmak üzere yine TOKİ binalarının olduğu yerler Sarıağa Mahallesindeki adalar bunları en kısa sürede bu yıl içerisinde borular döşenmiş olacak. Bu vesileyle bölge müdürümüz İbrahim Beye teşriflerinden dolayı ve bu çalışmaların en kısa zamanda başlanarak vatandaşımızın hizmetine sunulması konusunda gösterdikleri gayretlerden dolayı kendisine çok teşekkür ediyorum. Kırkağaç halkımıza bu çalışmanın hayırlı olmasını diliyorum” dedi.


KIRKAĞAÇ’A HAYIRLI OLSUN


AKSA Doğalgaz Manisa Bölge Müdürü İbrahim Başaran ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Öncelikle ilgi ve alakalarından dolayı Başkanıma teşekkür ediyoruz. Kırkağaç’ta 2019 lisansımıza dahil ettiğimiz ilçelerimizden bir tanesi her ne kadar fiziki olarak sahada gözükmesek bile alt yapı hazırlıklarına hali hazırda devam ediyoruz.

Başkanımızın da ifade ettiği gibi ana dağıtım hatlarıyla ilgili arazi alımları, kamulaştırma ve projelendirme süreçlerini aslında tamamladık. Alt yapının hazırlıklarını tamamladık. İnşallah Ekim ayının ikinci yarısında sahada faal olarak vatandaşlarımız bizi görecek. Yeniden Kırkağaç ilçemize doğalgaz hayırlı olsun” ifadelerine yer verdi.

İşte Kirkagac.Net farkıyla haberin video görüntüleri.

HABER-FOTOĞRAF-KAMERA: HAKAN DEMİR(İHA)

 


 Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2019, 08:27

hakan demir

YORUM EKLE
YORUMLAR
İsmail ŞAHAN
İsmail ŞAHAN - 6 ay Önce

Başkanım, Bakır mahallesi doğalgaz kapsamında mı?


         Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net


Kirkagac.net

Kirkagac.Net --------------------------------

Kirkagac.Net


Kirkagac.Net

Kirkagac.Net
Kirkagac.Net

Kirkagac.Net Kirkagac.Net< ------------------