--------------------------------------------------------------------


--------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------

ERKAN AKÇAY: “MHP’NİN SÖZÜ SENETTİR”

Akçay “Siyasi rotamız; önce ülkem ve milletim”

ERKAN AKÇAY: “MHP’NİN SÖZÜ SENETTİR”
ERKAN AKÇAY: “MHP’NİN SÖZÜ SENETTİR

2019 yılı bütçe görüşmelerinde MHP grubu adına söz alan Grup Başkanvekili Erkan Akçay “Milliyetçi Hareket Partisi bu anlayışla siyaset yaparken aynı zamanda milletimizin derdiyle, dilekleriyle, talepleriyle ve beklentileriyle hemhâl olmakta, bütün sosyal kesimlerin, işçi, memur, emekli, çiftçi, esnaf, iş dünyası, kadınlarımız, çocuklarımız ve gençlerimizin sorunlarının çözümü için seferber olmuş durumdayız” dedi.

2019 yılı bütçe görüşmeleri meclis genel kurulunda Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın sunumuyla başladı.

Bütçenin tümü üzerinde konuşmaların yapıldığı ilk gün Milliyetçi Hareket Partisi Grubu adına Manisa milletvekili ve Grup Başkanvekili Erkan Akçay söz aldı.

12 gün sürecek görüşmelerde çiftçinin, esnafın, işçinin, memurun, sanayicinin alın teriyle yarattığı kaynağın bütçe kanunu olarak hayata geçirileceğini ifade eden Akçay “Milliyetçi Hareket Partisi olarak da aradığımız dirliktir, düzendir, güvendir, adalettir, refahtır, sağlıktır, eğitimdir, iştir aştır. Atanamayan öğrenmelerimizin, gıda ve ziraat mühendislerimizin, veterinerlerimizin ve sağlıkçılarımızın haklarını bu bütçede arayacağız. Eğitim meselemizi görüşeceğiz.

Asgari ücretlinin, emeklinin, işçinin, memurun geçim sıkıntısını gündeme taşıyacağız. Zor günlerden geçen esnafımızın sesi olacağız, çiftçimizin emeğinin, alın terinin hesabını soracağız.
Bunları yaparken yönümüzü Türk milletinden başka bir yere döndürmeyeceğiz. Öteki beriki demeyeceğiz. Sizin mahalle, bizim mahalle yarışına girmeyeceğiz çünkü bizim başka bir ajandamız ve gündemimiz yoktur” dedi.

Konuşmasında MHP’nin beka hassasiyetine de vurgu yapan Akçay “Devleti yönetirken, siyasetçi kimliğimizle kararlar alırken, adımlar atarken, söz söylerken geçmişte yaşadığımız bin kıssa bize bir hisse vermeyecek mi?

Milliyetçi Hareket Partisinin beka hassasiyetini bu çerçevede anlamak gerekir. Başta devleti yönetenler olmak üzere, bütün siyasetçiler, bilim insanları, medya, sanatçılar, iş adamları, hasılı, bütün millet olarak hepimiz aklımızı başımıza devşirmek durumundayız. İyi bir devlet yönetiminin temel esasları bellidir. Hukuk ve adalet, emanet, ehliyet, meşveret ve maslahat, şahsi menfaatini değil, kamu yararını gözetmek anlamında maslahat.” dedi.

“Siyasi rotamız; önce ülkem ve milletim”

Akçay konuşmasına şöyle devam etti: “Siyaset, her şeyden evvel, çözüm üretme, toplumun taleplerine karşılık verme ve kendi programını gerçekleştirme faaliyetidir. Siyaseti ve muhalefeti sadece iktidar karşıtlığına hatta iktidar düşmanlığına indirgersek, dahası bununla yetinirsek muhalefeti siyaset kısırlığına ve bir çıkmaz sokağa sürüklediğimiz gibi, aklınızı, fikrinizi, dilinizi, uğraşınızı iktidarın markajına mahkûm edersiniz.

İktidara nasıl ki ülkeyi iyi yönetme sorumluluğu yüklenmişse muhalefet de siyasetin en önemli unsurudur; yapıcı eleştirileriyle, aynı zamanda, erken uyarı merkezidir.
Ne iktidar bir iktidar kibriyle davranıp uzlaşmaz bir tutum içinde olmalı ne de muhalefet bir muhalefet kompleksinin dar kalıpları içinde sıkışıp kalmalıdır.

Biz Milliyetçi Hareket Partisiyiz, "Önce ülkem ve milletim." ülküsüyle siyasi rotamız istikametinde tavır ve tutum almaktayız.

Hadiseler karşısında tribünde oturup "Çarşı, her şeye karşı." anlayışında değiliz.
Milletimizin istek ve beklentileri istikametinde kafa yoruyoruz, politika üretiyoruz, tutum alıyoruz çünkü biz Türkiye Cumhuriyeti'ni, Türk milletini bir adanmışlıkla karşılıksız seviyoruz.

“Taahhütlerimizin ve kanun tekliflerimizin arkasındayız”

Milliyetçi Hareket Partisi bu anlayışla siyaset yaparken aynı zamanda milletimizin derdiyle, dilekleriyle, talepleriyle ve beklentileriyle hemhâl olmakta, bütün sosyal kesimlerin, işçi, memur, emekli, çiftçi, esnaf, iş dünyası, kadınlarımız, çocuklarımız ve gençlerimizin sorunlarının çözümü için seferber olmuş durumdayız.

Milliyetçi Hareket Partisinin sözü sözdür, sözü senettir. Seçim beyannamemizdeki taahhütlerimizin ve kanun tekliflerimizin arkasındayız, takipçisiyiz. EYT, ek gösterge, şartlı ceza indirimi ve diğer konularda, her meselenin sahibi, takipçisi ve arkasındayız.

Cumhur ittifakını baltalamak, Milliyetçi Hareket Partisini akılları sıra kendi sorumsuz, popülist, istismar kulvarlarına sıkıştırmak ve aleyhimize yanlış propagandalar yapmak beyhude provokatif gayretlerdir.

Bu ayak oyunları Cumhurbaşkanlığı hükûmet sistemini ve Cumhur İttifakı'nı baltalamaya yönelik boş heveslerdir.
50'nci yılımızı idrak ettiğimiz bugünlerde gururla söyleyebiliriz ki Milliyetçi Hareket Partisi her zaman krizleri gideren, sorunları çözen ve çözüm üreten bir parti olmuştur” dedi.


HABER-FOTOĞRAF: HAKAN DEMİR(İHA)

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2018, 09:19

hakan demir

YORUM EKLE


         Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

/>

--------------------------------

Kirkagac.Net