Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net


Kirkagac.net

Kirkagac.Net --------------------------------

banner55


Kirkagac.Net

Kirkagac.Net


KİRKAGAC.NET
Kirkagac.Net


Kirkagac.Net

Kirkagac.Net
Kirkagac. Net
---------------------------------------------------------------------

---------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------


--------------------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------


banner36

KIRKAĞAÇ ZİRAAT ODASI’NDAN MUHTEŞEM PROGRAM

25 Şubat 2018 Pazar 23:22
Bu haber 1452 kez okundu

Ziraat Odası Başkanlığı’nın organize ettiği “İyi Tarım ve Organik Tarım Uygulamaları Sertifika Töreni” hem protokol hem de Kırkağaçlılar büyük ilgi gördü.

KIRKAĞAÇ ZİRAAT ODASI'NDAN MUHTEŞEM PROGRAM
KIRKAĞAÇ ZİRAAT ODASI’NDAN MUHTEŞEM PROGRAM

Kırkağaç Ziraat Odası Başkanlığı’nın organize ettiği “İyi Tarım ve Organik Tarım Uygulamaları Sertifika Töreni” hem protokol hem de Kırkağaçlılar büyük ilgi gördü.

Kırkağaç Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenen programa Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Ak Parti Manisa Milletvekili Recai Berber, CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay, Kırkağaç Kaymakamı Cengizhan Yılmaz, Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz, İl Tarım Müdürü İsmail Kaya, İl Tarım Müdür Yardımcısı Melikşah Taşkın, Ak Parti İlçe Başkanı Erdoğan Kılınç, CHP İlçe Başkanı Kadriye Öztekin, MHP İlçe Başkanı Halil Boğaz, Ziraat Odası Başkanı Süleyman Boğaz, Ziraat Odası Genel Sekreteri Emin Özarı, İlçe Tarım Müdür Vekili Cihan Doğan ile çok sayıda vatandaş katıldı. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda sırasıyla Kırkağaç Ziraat Odası Başkanı Süleyman Boğaz, Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz, Manisa Milletvekilleri Erkan Akçay, Özgür Özel, Recai Berber ve Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer birer konuşma yaptılar.

Daha sonra sertifika törenine geçildi. Kırkağaç’ta İyi Tarım yapan 85 kişiye sertifikaları törenle takdim edildi.

Kirkagac.Net’e özel bir açıklama yapan Kırkağaç Ziraat Odası Genel Sekreteri Emin Özarı “Türkiye’de 2007 yılında Tarım Bakanlığı tarafından başlatılan İyi Tarım Uygulamalarından Manisa’da 879, Kırkağaç’ta ise 7 kişi faydalanmıştı.
Bu rakam Aydın ve Bursa gibi illerimizin çok gerisinde kalmıştı. Ziraat Odası Başkanlığı olarak bizim çiftçimizin neyi eksik, bizim çiftçimiz neden bunu yapamasın dedik ve 2017 yılı üretim sezonunda toprağa ilk tohumumuzu attık.

Hamdolsun ilk meyvesini de aldık. 9 yılda 7 İyi Tarım yapan çiftçi sayısını şuan ilk yıl olmasına rağmen 12 kat artırdık ve 85 kişiye ulaştık.

Ayrıca sıfır olan organik tarım yapan çiftçi sayımız bu gün 30 kişiye çıkmıştır. Bakanlığımızın bu uygulamalarda iki amacı vardır. Birincisi; halkımızı daha sağlıklı ve güvenilir tarımsal gıdalar ile besleyebilmek, ikincisi çiftçilerimizin daha kaliteli, daha verimli ve daha güvenilir bir ürün elde etmelerini sağlamak. Tabi bunun yanında bakanlığımız, iyi tarım yapan çiftçilerimize dekar başı 40 TL, organik tarım yapan çiftçilerimize de dekar başı 70 TL destekleme vermektedir.

Ziraat Odası olarak bizler de buradan hareketle iyi tarım ve organik tarım yapan çiftçilerimize sertifikalarını odamızda değil de bir törende vermek istedik. Böylelikle hem sertifika alan çiftçilerimiz onurlandırılmış, hem de diğer çiftçilerimiz teşvik edilmiştir” dedi.

Protokolün tüm katılımcılarına Kırkağaç Ziraat Odası Başkanlığı tarafından plaket takdim edildi.

Protokolün programa tam kadro katılması ve
Kırkağaç Ziraat Odası Başkanlığı'nın muhteşem organizasyonu herkesim tarafından takdirle karşılandı.
İşte Kirkagac.Net farkıyla haberin video görüntüleri.

HABER-FOTOĞRAF: HAKAN DEMİR(İHA)
FOTOĞRAF: CEVDET UYAR(Kirkagac.Net)

VİDEO İÇİN TIKLAYIN


Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Buralı 1 yıl önce yorumlandı

Melikşah müdürüm hoş geldiniz birtek sizden hizmet gördü bu çiftçi Allah razı olsun gerisi boş ve yalan yolunuz açık olsun inşAllah

1 Kişi beğendi.