--------------------------------------------------------------------


--------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------

KIRKAĞAÇ'TAN GİTTİ MARDİN'DE ŞEHİT OLDU

Kırkağaç 6. Jandarma Komando Er Eğitim Alay Komutanlığında acemi birliğini yapan Er Barış Akkabak Mardin'de şehit oldu.

KIRKAĞAÇ'TAN GİTTİ MARDİN'DE ŞEHİT OLDU
KIRKAĞAÇ'TAN GİTTİ MARDİN'DE ŞEHİT OLDU

Kırkağaç 6. Jandarma Komando Er Eğitim Alay Komutanlığında acemi birliğini yapan ve usta birliği için Mardin'in Midyat ilçesine giden Komando Er Barış Akkabak, PKK'lı teröristlerin döşediği mayının patlaması sonucu şehit oldu.

Daha 15 gün önce usta birliğine teslim olan Er Barış Akkabak Mardin’in Midyat ilçesi Gelinkaya beldesinde düzenlenen mayınlı saldırıda şehit düştü.

FMidyat’ın Düzoba köyü mevkisindeki Kerkük-Yumurtalık petrol boru hattı bölgesinde muhtemel saldırıları engelleme görevi için devriye yapan askerlere gece saat 22.00 sıralarında yere döşenmiş el yapımı patlayıcı ile gerçekleştirilen saldırı sonucunda Akkabak şehit düştü. Komando er Barış Akkabak’ın Serik ilçesi Gökveliler mahallesindeki 3 odalı dede evinde acı ve feryatlar yükseliyor.

İZNİNİ DEDE EVİNDE GEÇİRDİ

Şehit komando er Barış Akkabak’ın annesini çocuk yaşta kaybettiği, babasının kendisiyle çok ilgilenmediği kaydedildi. Barış’ın iki kardeşinin ise, çocuk esirgeme yurtlarına verildiği öğrenildi. Dede Ramazan Akkabak ve anneanne Havva Akkabak gelen taziyeleri kabul ediyor. Çok sayıda asker ve subayın evin önünde beklediği görülürken, her ihtimale karşı Barış’ın dede evinin önünde iki ambulans hazır bekliyor. Barış Akkabak’ın dede evinin bulunduğu mahallenin giriş çıkışına Türk bayrakları asıldı.

Anneanne Havva Akkabak ile dede Ramazan Akkabak’ın feryatları taziyeye gelenlerin yüreklerini dağladı. Evin önüne taziye çadırları kurulurken, şehit komando er Barış Akkabak’ın acemi birliğini Manisa Kırkağaç 6. Jandarma Komando Eğitim Alay Komutanlığında tamamladığı ve Ramazan bayramı nedeniyle dağıtım iznini dede evinde geçirdiği öğrenildi. Şehit komando er Akkabak, 15 gün önce usta birliği olan Mardin’in Midyat ilçesinde bulunan 3’üncü Komando Tugayı’na gittiği öğrenildi. “DAYI BİZ OPERASYONA GİDİYORUZ” Komando er Barış Akkabak’ın dün yaptığı konuşmada dayısı Şaban Akkabak’a, ‘Dayı buralar çok karışık. Biz operasyona gidiyoruz’ dediği öğrenildi.

BARIŞ BENİM ELİMDE BÜYÜDÜ

Şehit komando er Barış Akkabak’ın 77 yaşındaki dedesi Ramazan Akkabak, gözyaşları içinde torununu nasıl büyüttüğünü anlattı. Dede Ramazan Akkabak, “Ben büyüttüm torunumu. Babası bakmadı. 20 yaşına kadar getirdim uçakla askere gönderdim. Barış efendi ve saygılıydı. Araba almıştım. Evlenmesi için altın almıştım. Biriktirdiği paraları vardı bankada. Askerden geldiğinde evlenecekti her şeyi hazırdı. Sabah kapının önüne çıktığımda kara haberi aldım. Kapının önünde her yerde asker vardı.

Mayın patlamasında bana torunumun şehit olduğunu söylediler. Torunum şehit oldu ben ne yapayım, nerelere gideyim artık bende bu köyde duramam. Torunumun mekanı cennet olsun” dedi.

“BARIŞ KİMSEYE YÜK OLMUYORDU”

Şehit komando er Akkabak’ın 36 yaşındaki dayısı Şaban Akkabak, Barış’ın yetim büyüdüğünü belirterek şunları söyledi: “Barış yetim büyüdü. Annesi, babası ve kardeşleri yanında yoktu. Teyze, dede ve dayıları vardı yanında. Barış’a 6 aylıkken dedesi ve ninesi bakmaya başladı. Babası terk etti, annesi vefat etti. Biz büyüttük askerlik çağına getirdik. Askere gönderdik. Askere giderken bizim desteklerimizden dolayı bize teşekkür etti. Dayı askerden gelince bana bir de eş bulun dedi.

En son dün telefonla mesajlaştık. Barış bana, ‘Dayı buralar çok karışık. Bu şerefsizler yine kudurdu. Biz operasyona gidiyoruz’ dedi. Sabah bize acı haberi geldi. Barış’ın evlilik için her şeyi hazırdı. Çocukken çobanlık yapıyordu, sonra bu işi bırakarak Antalya merkezde alüminyum doğrama işine başladı. Kimseye yük olmuyordu. Kimsenin kalbini kırmaz efendi biriydi. Herkese elinden gelen yardımı yapmaya çalışırdı. Barış’tan bize geriye sadece altınları ve anıları kaldı.”
Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2015, 07:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
atreides
atreides - 3 yıl Önce

hep garibanlar hep anadolu çocukları, ülkeyi yönetenlerin ve zenginlerin çocukları askerlik yapmıyorlar, ülkemiz kanat takmış uçuyormuş ekonomide o yüzden mi işsizlikten uzman olup sözleşmeli er olup yoksulluktan asker olup ölümü bile göze alıyor bu halkın çocukları yazıklar olsun 3milyon sureyiliyi vatandaşlığa alıp onların bile vatanında bizim çocuklarımız öldü bunun hesabı elbet sorulacak.

efe
efe - 5 yıl Önce

allah'ım rahmet eylesin mekanın cennet olsun inşallah şehidim.


         Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net


Kirkagac.net

Kirkagac.Net --------------------------------

Kirkagac.Net