--------------------------------------------------------------------


--------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------

Manisa İlçeleri Arasında Bir İlki Gerçekleştirdik(VİDEO)

Özellikle son dönemde önemli bir çıkış yakalayan Kırkağaç Devlet Hastanesinde, artık bundan böyle kapalı ameliyat devri başladı.

Manisa İlçeleri Arasında Bir İlki Gerçekleştirdik(VİDEO)

Kırkağaç Devlet Hastanesi,Manisa Bölgesinde Bir İlki Gerçekleştirdi(VİDEO)

 

Özellikle son dönemde önemli bir çıkış yakalayan Kırkağaç Devlet Hastanesinde, artık bundan böyle kapalı ameliyat devri başladı. Manisa Bölgesinde hiçbir ilçe Devlet Hastanesinde bulunmayan kapalı ameliyat sistemini Kırkağaç Devlet Hastanesi devreye soktu. Bu sistemle, her türlü Kadın Hastalıkları kamera sistemiyle tedavi edilirken, normalde 4 gün yatması gereken hastalar, 4 saatte taburcu olup, ameliyat sonrası ise hiçbir kesik ve acıyla da karşılaşmıyorlar. Daha önce ciltler 8 cm kesilirken, bu sistemle ameliyatlar rahimin içerisine kamera sokularak neştersiz yapılıyor. Konuyla ilgili kirkagac.net kameralarına bir açıklama yapan Kırkağaç Devlet Hastanesi Kadın Doğum Uzmanı Murat Özşahin “Artık Kırkağaç Devlet Hastanesinde kapalı ameliyat yapmaya başladık. Daha önce cilt 8 cm kesilerek yapılıyordu. Getirdiğimiz bu sistemle artık böyle bir kesilme olayı olmayacak. 3 delikten girerek kisleri konforlu bir biçimde çıkarıyoruz. Hastada bir cilt kesiği olmayacak, hasta açık ameliyatta 4 gün yatarken Histereskopi ve Laporoskopi denilen bu ameliyatlarla 4 saatte taburcu olacak. Hasta ayrıca daha az ağrı çekmiş olacak. Hastanın karnından kis alındığı zaman yapışıklıklar oluşabiliyor, bu yapışıklıklarda ileride hastanın gebe kalmasında sıkıntılıklar yaşatabiliyor. Biz böylece bunları da engellemiş olacağız. Bu sistemin Kırkağaç Devlet Hastanesinde uygulanmaya başlanması hastalarımız için gerçekten büyük şans. Bu kapalı ameliyatlar genelde tüp bebek merkezlerinde ve özel hastanelerde yapılıyordu. Bizde bu sistemi burada kurduk ve uygulamaya başladık. Hastaları bu sistemle ameliyat ettik ve hastalarımızda hiçbir sıkıntı yaşamadılar. Manisa Bölgesinde Kadın doğum açısından, kapalı ameliyatlar yapan ilçe hastaneleri içerisinde Kırkağaç Devlet Hastanesi olarak tek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. Başhekim Uzman Doktor Korkut Kafesçiler ise “Hayırsever vatandaşlarımızın bizlere verdiği destek sayesinde aldığımız cihazlar ile Manisa Bölgesinde hiçbir hastanenin uygulayamadığı kapalı ameliyatlarımızı yapıyoruz. Başka ilçelerden ve illerden gelen hastalarımız var. Büyük Hastanelerde dahi yapılmayan bu ameliyatın ilçemizde yapılması Gurur duyuyoruz” diye konuştu. İşte Başhekim Uzman Doktor Korkut Kafesçiler ve Kadın Doğum Uzmanı Uzman Doktor Murat Özşahin’in Kirkagac.net kameralarına yaptığı açıklamadan görüntüler.

 

HABER-FOTOĞRAFLAR-KAMERA: HAKAN DEMİRHABER-FOTOĞRAFLAR-KAMERA: HAKAN DEMİR


HABER-FOTOĞRAFLAR-KAMERA: HAKAN DEMİR


 

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2010, 10:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
@nazlı-can@
@nazlı[email protected] - 10 yıl Önce

kırkağaç için gerçekten gurur verici.teşekkürler.

arkadaş
arkadaş - 10 yıl Önce

gerçekten kutluyorum bence büyük bir başarı ilçemiz için.

aynur
aynur - 10 yıl Önce

sizleri yürekten kutluyorum.gurur duyuyoruz hepinizle

@karakurt
@karakurt - 10 yıl Önce

ne güzel sonunda bişeyler yapmaya başlamış hastane

Mustafa Şen
Mustafa Şen - 10 yıl Önce

Sağlık emekçilerinin başarısı kutluyorum.Çalışmalarını takip ediyoruz.Allah hastaneye sadece sağlık emekçilerini ziyaret için düşürsün diyorum...Saygılarımla...


         Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net


Kirkagac.net

Kirkagac.Net --------------------------------

Kirkagac.Net