--------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------------

MASKİ AÇIKLADI...EN UCUZ SUYU KIRKAĞAÇLILAR KULLANIYOR

MASKİ, ilçelerde kullanılan su fiyat listesini açıkladı.

MASKİ AÇIKLADI...EN UCUZ SUYU KIRKAĞAÇLILAR KULLANIYOR

MASKİ, ilçelerde kullanılan su fiyat listesini açıkladı. Açıklanan listeye göre Kırkağaç, Köprübaşı ve Demirci ilçeleriyle birlikte en ucuz suyu kullanan ilçeler.

MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay, ilçe ilçe su ücret tarifleriyle ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Aslay, köylerde suyun 81 kuruştan temin edildiğini çarpıcı bir görsel ile izleyicilerle paylaştı.

Manisa’da 455 bin abonenin suyu indirimli kullandığına dikkat çeken Aslay, Manisa merkezle Demirci’nin Karataş Yöresindeki vatandaşların suya aynı parayı ödediği açıklamalarının gerçeklerle uzaktan yakından ilgisinin olmadığını söyledi.

MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay, siyasi bir partinin temsilcileri tarafından hizmet binaları önünde yapılan açıklamalar ile ilgili gerçekleri Manisalı vatandaşlarla paylaştı.

Aslay’a, Abone İşleri Daire Başkanı Talip Akbaş’ın eşlik ettiği programda, köy ve belde durumundan mahalleye dönüşen yerleşim yerleri ile ilçe merkezleri arasındaki su ücret tarifesi arasındaki farklar anlatıldı. Aslay, su ücret tarifelerini TÜİK’in verileri ışığında sosyoekonomik gelişmişlik sıralamasını baz alarak hazırladıklarını belirtti.

Su ücret tarifeleri TÜİK’in verileri ışığında hazırlandı

Su bedellerini belirlerken TÜİK’in sosyoekonomik gelişmişlik sıralamasını da baz alarak ücret tarifelerini oluşturduklarını belirten Aslay, bu sebeple her ilçede farklı ücret tarifesi olduğunu ifade etti. Aslay örnek olarak Kırkağaç merkezde suyun metreküp fiyatının 3,24 lira olduğunu, kartlı sayaç abonelerinin de suyu 2,92 liradan kullandıklarını belirterek, vatandaşların manisasu.gov.tr adresinden su ücret tarifelerine bakabileceklerini söyledi.
“1 ton su Manisa’da 81 kuruş, yarımlık bir pet şişenin satış fiyatı en az 1lira”

İndirimli suyun detayını bir görselle anlatan Aslay, “Şu an görmüş olduğunuz tank 1 ton. Tankın üzerinde kırmızı okla gösterdiğimiz pet şişe ise 0,5 ml. Bu pet şişedeki suyu en düşük 1-2 liraya marketlerden satın alabiliyorsunuz. Manisa ilimiz, köyden mahalleye dönüşen yerleşim yerlerinde 117.000 abonemiz suyun tonunu 81 kuruştan kullanıyor. Belde durumundan mahalleye dönüşen yerleşim yerlerimizde ise 82.000 abonemiz suyun tonunu 1,62 liradan kullanıyor.

Bu tüm vatandaşlarımızın bilmesi gereken çok önemli bir detay. Yarım litrelik bir pet şişe sudan daha ucuza; köyden ve belde durumundan mahalleye dönüşen yerleşim yerlerimizde 200.000 abonemize içme suyunu bu bedelden temin ediyoruz. Vatandaşlarımız köylerde 81 kuruştan, beldelerde 1,62 liradan suyu kullanıyorlar” dedi.

Su faturaları ile ilgili algı oyunu yapılıyor

Hizmet binaları önünde yapılan açıklamalarda ‘Şehzadeler merkez ile Demirci’nin köyleri niye suya aynı parayı ödüyor gibi’ bir açıklama yapıldığını belirten Aslay, ilk olarak Demirci ilçesi köyden ve belde durumundan mahalleye dönüşen yerleşim yerleri ile ilçe merkezinden fatura örnekleri paylaştı. Aslay, Demirci ilçesinde yerleşim yeri farkına göre bile su ücret tarifesinin değiştiğini belirterek, “Burada özellikle değinmek istediğim bir nokta var.

Bir siyasi parti grubu tarafından hizmet binalarımız önünde açıklamalar yapıldı. Dendi ki, Şehzadeler’in Doğu Caddesi ile Demirci Karataş Yöresindeki vatandaşlar suya aynı parayı ödüyor. Demirci ilçemizde Karataş Yöresi; Kargınışıklar, Minnetler, Yarbasan, Küpeler, Çamköy, İrişler, Büyükkıran, Küçükkıran gibi mahallelerimizi kapsamaktadır.

Bu mahallelerimiz Demirci ilçemize bile 1 buçuk saatlik mesafededir ve biz bu mahallelerimizin birçoğuna büyük altyapı yatırımları da yaptık. Ben MASKİ Genel Müdür Yardımcısı olduğum döneme daire başkanlarımız ile bu mahallelerimizi birçok kez ziyaret ettim.

Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün bu mahallelerimizi birçok kez ziyaret etti. Neyse biz konumuza dönelim. Köyden mahalleye dönüşen bu yerleşim yerlerimiz programın başında da söyledim suyu 81 kuruştan kullanmakta.

Şehzadeler Doğu Caddemizde ise TÜİK verilerine göre yapmış olduğumuz hesaplamalara göre suyu 4,17 TL’den, kartlı sayaç abonesi ise 3,76 TL’den kullanmaktadır. Açıklamaları hazırlayan kişiler ya Manisa’yı tanımıyorlar ya da algı oyunu yapıyorlar” dedi.


İşte ilçe ilçe fiyat listesi.
 

  
 hakan demir

YORUM EKLE
YORUMLAR
Aewendil
Aewendil - 2 yıl Önce

Zamın yolunu mu yapıyorsunuz

Yusuf
Yusuf - 2 yıl Önce

Maski yetkilisi vatandaşa şunu soykesin 10 ton su yuklersem kaç TL fatura çıkıyor 100 TL şu yüklendiğinde 12 ton yükleme yaptım sayaca açıklanan fiyat ile yüklenen çok farklı açıklanan rakamlar yalan ve dolandan ibarettir halkı kandırmayın lütfen seçmen hakkınızı sandıkta çok güzel vetecektir bir değil bin parti birlessenuz oy yok sizlere hizmet vatandaşını kendinizemi ?

YALAN
YALAN - 2 yıl Önce

HİÇ İNANDIRICI DEĞİL TURKİYE'DE EN PAHALI SUYU SANKİ BİZ KULLANIYORUZ..KAYNAK MASKI SU FATURASI:)

gokhan keci
gokhan keci - 2 yıl Önce

valla ben ucuz bulmuyom bi kirkagacli olarak tonu 15 tl koylerde sayac yok adamin aylik 6 tl den su oduyo biz ayda 50 tl dayanamiyo yani 3 ton su yapiyo millette yok yazik yani

Eleştirmen
Eleştirmen - 2 yıl Önce

Saçma sapan açıklamalardan birtanesi daha. Burak Aslay suyu pet şişe ile kıyaslamış ya aklım almıyor. Arkadaşım suyu faturalı saatler kontrol gününü geçirdiğinizden dönemin faturası 20 tonu aştığında ikinci kademeden giydiriyorsunuz. Sözde bir dönemde 20 tonu geçince giydirme işlemi başlayacak ya bile bile kontrol gününü geçirip abonenin 20 tonu aşmasını bekliyorsunuz öyle giydirmek daha mı iyi oluyor saygı değer MÜDÜRÜM. MÜDÜRÜM MÜDÜRÜMMMM

Kadir küçük
Kadir küçük - 2 yıl Önce

Milleti yalan dolanla kandırmayın 10 metre küp su 63.tl.hesap ortada 10.ton su bir ay dayanmıyor nasıl tonsa.

Ali inceyol
Ali inceyol - 2 yıl Önce

Biz görtes te 8 dön suya 52 dele veriyoruz bitte akılı sahac var usteli bitte bakım batarsi veriyoruz ben suyumu Besin ötüyor Rum benim eve gelen yok ama bakım batarsi veriyoruz

Ali Güven
Ali Güven - 2 yıl Önce

10 ton su 54 tl ne hikmetse hiç bitmeyen borçlarla ödeme alanına gelince 78 tl ödeme yapıyoruz.yok kanalizasyon parası yok bakım parası aylık ekstra 8-10 tl ucuzmuş hadi ordan         Kirkagac.Net