--------------------------------------------------------------------


--------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------------

BİZ KÜRDÜZ DEDİLER PKK İLE SAVAŞMAK İÇİN DİLEKÇE VERDİLER

Alperen Ocakları üyeleri tekrar askere alınmak için Manisa Askerlik Şubesi’ne dilekçe verdi.

BİZ KÜRDÜZ DEDİLER PKK İLE SAVAŞMAK İÇİN DİLEKÇE VERDİLER
BİZ KÜRDÜZ DEDİLER PKK İLE SAVAŞMAK İÇİN DİLEKÇE VERDİLER

Son günlerde artan terör olaylarına Manisa Alperen Ocakları’ndan tepki geldi. Alperen Ocakları üyeleri tekrar askere alınmak için Manisa Askerlik Şubesi’ne dilekçe verdi.

Ocağın Kürt kökenli Başkanı Ercan Çetinkaya, “PKK terör örgütü beni temsil etmiyor. Benim doğudaki Müslüman Kürt milletimi de temsil etmiyor” dedi.

Alperen Ocakları Manisa Şube Başkanı Ercan Çetinkaya, Ocağın İl Genel Sekreteri Murat Şahin, Başkan Yardımcısı Mehmet Kıvanç ve Eğitim Masası Başkanı İsmail Akdemir, Manisa Askerlik Şubesi’ne giderek tekrar askere alınmaları için dilekçe verdiler. Bir açıklama yapan Alperen Ocakları Manisa Şube Başkanı Çetinkaya, "Alperen Ocakları Eğitim Kültür Derneği Manisa Şubesi olarak ülkemizde son günlerde yaşanan terör olaylarına tepki vermek için bugün saat 11.00’de birkaç devlet kurumunu ziyaret ederek, cuma namazı sonrası şehitlerimiz için Hatuniye Camii’nde gıyabi cenaze namazı kıldık.

Akabinde de Askerlik Şubesi’ne tekrardan askere alınmamız doğrultusunda dilekçemizi sunacağız. Bizler rahmetli şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun inandığı davada, çıktığı yolda yürümeye ant içmişiz. Bizim bu andımız Kalu Bela’da verdiğimiz söz gibidir. Biz candan da, canandan da vazgeçmeye hazırız. Bilindiği gibi geçen sene 2014 yılı Mayıs ayında Lice’de son bayrağımız indiği zaman 81 ilde Alperen Ocakları İl Başkanları temsilcileri olarak Bingöl’de kıldığımız cuma namazı sonrası Lice’ye hareket etmiştik. Oradaki gayemiz şuydu; orada Müslüman Kürt kardeşlerimizle birlikte saf tutmaktı. Orada devletimizin yanında sivil inisiyatif olarak saf tutmaktı. Bugün ülkemizin geldiği son noktada tekrar biz Alperenler olarak Muhsin başkanımızın yolunda yürümeye ant içmiş Alperenler olarak devletimizin yanında sivil inisiyatif olarak saf tutmaya tekrardan geldik ve dilekçelerimizi Askerlik Şubesi’ne vereceğiz” dedi.

Aslen Kars Sarıkamışlı olduğunu kaydeden Çetinkaya, “Doğu kökenli bir vatandaşım, o coğrafyanın çocuğuyum. 21 yaşına kadar o coğrafyanın ekmeğini yedim. Kürt kökenliyim. Bugün PKK terör örgütü beni temsil etmiyor. Benim doğudaki Müslüman Kürt milletimi de temsil etmiyor. Bugün PKK terör örgütünün temsil ettiği kesim 1915 Ermeni dedelerinin intikamını bizlerden alıyorlar ve biz bunları lanetliyoruz. Biz Kürtler olarak bunları lanetliyoruz. Ben bu yolda Muhsin Başkanın çizgisinde gittiğim için kendimle her zaman gurur duydum. Ailemle her zaman gurur duydum ve bu yolda da yürümeye her zaman devam edeceğim. Terör örgütü PKK’yı, DAİŞ’i, IŞİD’i, DHKPC’yi, bunlar gibi vatana, vatanının askerine, polisine kurşun sıkanları lanetliyoruz. Allah bunları Kahhar ismiyle kahreylesin inşallah, amin” diye konuştu.

Alperen Ocağı üyeleri, daha sonra Askerlik Şubesi’ne dilekçelerini verdiler. Dilekçede, “Artan terör olayları ülkemizi kaos ortamına sokmaya çalışan güçlere karşı devletimizin yaptığı operasyonları destekliyorum. Elimden geldiğince kanımın son damlasına kadar bu devlet için her türlü cefaya razıyım. Bu sebeple devletimize destek amacıyla gönüllü askerlik yapmak istiyorum” ifadeleri yer aldı.

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2015, 08:29
YORUM EKLE


         Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net


Kirkagac.net

Kirkagac.Net --------------------------------

Kirkagac.Net


< ------------------