Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net
banner55Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


banner36

KIZINI YAŞATMAK İÇİN SENDOSTATİN İĞNESİNE İHTİYACI VAR

05 Mayıs 2016 Perşembe 09:54
Bu haber 2510 kez okundu

Ünal Gül isimli vatandaş tanesi bin TL olan Sendostatin isimli iğneler için hayırseverlerden uzanacak yardım elini bekliyor.

KIZINI YAŞATMAK İÇİN  SENDOSTATİN İĞNESİNE İHTİYACI VAR


KIZINI YAŞATMAK İÇİN  SENDOSTATİN İĞNESİNE İHTİYACI VAR

Gölcük Depremi’nde bir kızını, bir oğlunu da trafik kazasında kaybeden Ünal Gül, şimdi de kızı Duygu Gül’ün beynindeki tümörle mücadele ediyor. Çaresiz baba Ünal Gül, kızının tedavisi için ayda 2 kez vurulması gereken ve tanesi bin TL olan Sendostatin isimli iğneler için hayırseverlerden uzanacak yardım elini bekliyor.

Ayağında platin bulunan ve geçimini dağlarda salep toplayarak sağlayan Ünal Gül, 12 yaşındaki kızı Duygu Gül’ün tedavisi için ayda 2 kez vurulması gereken ve  tanesi bin TL olan iğneler için hayırseverlerden yardım beklediğini söyledi.  Ünal Gül, Sendostatin isimli iğneye ihtiyaç duyduklarını ve sağlık kurumlarına bunun için başvuruda bulunduklarını, ancak kimseden bu konuda destek alamadıklarını söyledi.

SENDOSTATİN İĞNESİ DUYGU’NUN HAYATINI KURTARACAK

Kocaeli Gölcük’te 1999’da yaşanan depremde bir kızını, bir oğlunu da trafik kazasında kaybeden Ünal Gül’ün, hayatta kalan  kızı Duygu Gül, beynindeki tümörle mücadele ediyor. Ayağında platin bulunan ve geçimini dağlarda salep toplayarak sağlayan Ünal Gül, kızının tedavisi için ayda 2 kez yapılması gereken ve tanesi 1000 lira olan iğneler için hayırseverlerden yardım beklediğini söyledi.

SENDOSTATİN İSİMLİ İĞNEYE İHTİYACI VAR

 Ardı ardına yaşadıkları acılar nedeniyle eşinin de kansere yakalandığını belirten Ünal Gül, "Şimdi kızım gözümün önünde adeta eriyor. Yakalandığı beyin tümörü hastalığı için önce beyin makinesine ihtiyaç vardı. Ancak kızım tedaviye olumlu cevap verdi. Şimdi bu hastalığı ayda 2 kez kullanacağı iğnelerle atlatacak. Ancak maddi zorluklardan  ve işsizliğim nedeniyle  bu tedavinin maliyetini karşılayamıyorum. Sendostatin isimli iğne kızımı sağlığına kavuşturacak. Ancak tanesi 1000 lira. Benim bu iğneden ayda 2 adet almaya maddi gücüm yok. Tek istediğim bir hayırseverin çıkıp, Allah Rızası için kızıma ayda 2 kez bu iğneleri temin etmesi. Ben para pul istemiyorum. Kızıma bu iğneler alınsa ve tedavisi yapılsa bir babaya dünyalar bağışlanacak. Kızım iyileşsin, hayata tutunsun istiyorum. Ben yine bir şekilde dağda yine salep toplayarak,  aileme bakarım. Yeter ki kızımın tedavisi yapılsın” diye konuştu. 

DAĞDA SALEP TOPLUYOR

Depremde sol bacağından yaralandığını ve platin takıldığını kaydeden Ünal, bu nedenle çalışamadığını söyledi. Dağda salep toplayarak ailesine bakmaya çalıştığını anlatan Ünal Gül, "Sosyal güvencem yok. Şu ana kadar yeşil kart sayesinde kızım Duygu’nun tedavisini yaptırdım. Birkaç devlet kuruluşundan tedavi için yardım aldık. Bunlardan biri de Antalya Valiliği Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfı. Ancak artık Yeşil kart’la karşılanamayacağı tedaviler karşımıza çıktı. İlaçlar Yurt dışından geldiği için  devlet tarafından karşılanmıyor. Şimdiye kadar yaptırmış olduğumuz iğneler ile tedavide olumlu yanıtlar alındığını, kızımın doktorları söyledi. Bu iğneler kızıma yapılması halinde kızımın hayatı kurtulacak.

Yavrumun hayatını kurtarabilmek için Manisa’daki ve Türkiye’deki bütün hayırseverlere sesleniyorum. Lütfen çocuğumun yaşayabilmesi için bu iğnelerin temini için bana yardımcı olun. Daha hayatının baharında olan kızımın yaşayabilmesi için desteğinizi esirgemeyin. Hayırseverlerden  yardım istediğini anlatan Ünal Gül, 0539 630 87 60 numaralı telefondan kendisine ulaşılabileceğini söyledi.

Nurgül YILMAZ

  

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 2

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

en alta baksana@Aykut merve cimbil 2 yıl önce yorumlandı

haberin en altında telefon numarası yazılmış

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Aykut merve cimbil 2 yıl önce yorumlandı

Bu kişiye nasil ulasabilicez.

1 Kişi beğendi.