Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net






banner55



Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net





Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


banner36

CHP MANİSA MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI HAYRİYE HACET KİMDİR ?

12 Ocak 2015 Pazartesi 09:40
Bu haber 2079 kez okundu

Hayriye Hacet'i tanıyalım..

CHP MANİSA MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI HAYRİYE HACET KİMDİR ?


CHP MANİSA MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI HAYRİYE HACET KİMDİR ? 

1965 yılında Kırkağaç ilçesinin Gelenbe nahiyesinde doğdum. İlk ve orta öğrenimimi Gelenbe’de ,lise öğrenimimi İstanbul Beşiktaş Kız Lisesi ‘nde  tamamladım. 


Üniversiteye gidinceye kadar, yazları tütün tarlasında çalıştım, kışları okudum.  Çalışkan bir işçi ve öğrenciydim, bunu özümden alıyorum. Ailemin mal varlığı iyi olmasına rağmen çalışmamız, pamuğumuzu tütünümüzü zamanında işlememiz ve hasat etmemiz gerekiyordu. Biz beş  kardeşiz ve hepimiz üniversite mezunuyuz ,bunu çalışkanlığımıza , ailemizin çağdaş yaklaşımına ve eğitimde fırsat eşitliğine borçluyuz.


1985 yılında Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümünden mezun oldum. 2 yıl deneyim kazanmak amacıyla Makine Mühendisliği ofisinde çalıştıktan sonra, 1987 yılında Akhisar’da kendi ofisimi açtım. 1988- 1998 yılları arasında Akhisar’da eşimle birlikte serbest mühendislik dalında çalıştım.1998 2008 yılları arasında Gelenbe’de öğretmenlik,müdür yardımcılığı ve okul müdürlüğü yaptım. Ardından görevde yükselme sınavını kazanarak, Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Makina Mühendisi olarak atandım.Makina mühendisi olarak 6 ay çalıştıktan sonra  emekli oldum.
2009 yılından buyana Akhisar’da eşimle birlikte serbest mühendislik ve Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı dalında faaliyet gösteren şirketimizde Makine Mühendisi olarak çalışmaktayım.


Eşim inşaat mühendisi ,kızım mimar , oğlum ise  lise 3. Sınıf öğrencisidir.
Çağdaş bir insanın örgütlü olması gerektiğine inanırım.Yaşamımın her alanında örgütlü olma ve örgütümü yüceltme mücadelesi içerisinde yer aldım.


Mesleğim gereği Makine Mühendisleri Odası üyesiyim. Bir dönem Makine Mühendisleri odası Akhisar Temsilciliğinde Yönetim Kurulu üyeliği yaptım
Öğretmenlik yaşamım süresince KESK’e bağlı Eğitimsen üyesiydim.
Akhisar Halkevlerinde çalıştım ve yönetim kurulu üyeliği yaptım
Akhisar Sağlık Eğitim ve Kültür Vakfı kurucu üyesiyim.
SHP üyesiydim ve  il delegesiydim.


2010 yılında Cumhuriyet Halk Partisine üye oldum ve 2011 genel seçimlerinde saha çalışmalarına katılarak, gittiğimiz her yere genel başkanımızın selamını götürdük,partimizin projelerini anlattık ve  destek istedik. 2011 yılında Akhisar CHP Kadın Kolları Üyeliğine davet edildiğimde, “ benim için onurdur” diyerek görevi kabul ettim ve üstün bir çalışma ve sorumluluk bilinciyle görevimi yapmaya çalıştım.

2014 yerel seçimlerinde herhangi bir görev için aday olmadım. Akhisar Belediyesini partimizin  kazanması için daha etkin görev yapabileceğime inandığım CHP İlçe Yönetim Kurunda görev aldım ve partimin Bilişim Sorumlusu seçildim. Yerel seçim çalışmalarında genel merkezimizin, Sandık Bazında Örgütlenme modelini hayata geçirebilmek için mahalle mahalle, sokak sokak,apartman apartman ve daire daire çalışmalar yaptık. Bu çalışmalarda başarıya ulaştık ancak çeşitli nedenlerden dolayı seçimi kazanamadık.

29 mart 2014 günü sabah saat 6 ya kadar parti lokalimizde ıslak imzalı tutanakları sisteme girdik ve seçimi nasıl avcumuzdan kaçırmış olduğumuzu gördük.İşte o gün “Bu daha başlangıç mücadeleye devam” dedik.

NEDEN ADAY OLDUM ?


Değerli CHP’li yoldaşlarım;
Sizlerin burada bulunuyor olma nedeninizle benim nedenim aynı:
-Türkiye’nin,Cumhuriyet ilke ve değerlerinin,daha da önemlisi çocuklarımızın geleceği için,
-Cumhuriyet tarihi boyunca hiç olmadığı kadar büyük bir saldırı karşısında olduğumuz bu günlerde direne direne kazanacağız demek için

-Örgütlü toplum bilincini güçlendirmek için
-CHP’nin ürettiği çözümleri ,ilmik-ilmik örerek yığınlara anlatabilmek için,
-Bağımsız ve Ulusal dokumuza uygun politikalar üretebilmek için,
-Emeğin ve Emekçi’nin alınterinin karşılığını ve değerini verebilmek için,
-Özgür ve tarafsız bir Basın için,
-Atatürk İlke ve Devrimlerinin ışığında,bilimsel ve fırsat eşitliği temelli  bir Eğitim için,
-Demokrasi ve Bilimselliği ilke edinmiş bir Üniversite için,
-Ayrımcılığın ve yandaşlığın esas alınmadığı bir bürokrasi için,
-Her bölgesinde tarım ve hayvancılığın olduğu bir ülkede saman ve et ithal ediyor olmanın utancından kurtulmak için,

-Ayakkabı kutularından çıkan paraların hesabını sormak için,
-1000 odalı Saraylarda kimlerin ağırlandığını sormak için,
-Ölen yavrusunu un çuvalında taşımak zorunda kalan babanın acısının hesabını sormak için,
-Engelli bireylerimizin yaşamlarını kolaylaştırmak için,
-Neden Dünyanın en pahalı Doğalgazını,elektriğini,benzinini kullanıyor olduğumuzu sormak için
-İşgüvenliği yasalarını çıkarmanın yanında uygulanabilirliklerini hayata geçirmek için,
-Siyaset ve Siyasetçinin sorun üreten ve sorun konuşan değil, Çözüm odaklı siyaset üretmesi gerektiğini düşündüğüm için,
-Temiz siyaset için,
-Ve Dostlar daha bir çok neden için.

İşte siz neden buradaysanız ben de o nedenle buradayım.
Gördüklerinizi,duyduklarınızı ve hissettiklerinizi inanın ben de görüyor,duyuyor ve hissediyorum.
CHP’ye gönül vermiş yakın çalışma arkadaşlarımla 3 ayı aşkın süredir Manisa Merkezinde ve İlçelerinde gerek partili dostlarla ve gerekse partili olmayan insanlarla birlikte oldum.Onları dinlemeye ve anlamaya çalıştım.Bunları sizlerle paylaşıyor olmak inanın çok güzel.

Üyesi olmaktan her zaman onur duyduğum CHP’li Dostlar;
Aristo der ki.”Herkes kızabilir.Bu kolaydır.Ancak doğru insana,doğru nedenle,doğru zamanda ve doğru ölçüde kızmak.işte bu hiç kolay değildir.


Ve ben diyorum ki Aristo’nun zor dediğini kolay edelim.
Şimdiyi ve Geleceği düşünelim.Geçmişi değiştiremeyiz.Ne var ki geleceği belirlemek bizim elimizde.
Bu bağlamda sizlerin ve Partimin bana duyduğunuz güven ve verdiğiniz destekle yoluma devam etmek istiyorum.

Partimin çatısı altında benim gibi adaylık sürecinde olan diğer aday adaylarını da gösterdikleri cesaret ve çalışmalardan dolayı teşekkür ederim. Ben  bu süreçte hiçbir aday adayı hakkında konuşmayacağım.Sadece kendi,mi ve partimi anlatacağım.

Ve yine bilmenizi istiyorum ki Aday Adaylığı sürecim her ne şekilde sonuçlanırsa sonuçlansın ,CHP ye gönül vermiş bir nefer olarak şimdiye kadar nasıl hizmet ettiysem şimdiden sonra da aynen hizmet etmeye devam edeceğim.
Bana bu şansı verir iseniz, Parlamentoda CHP yi temsil etme onurunu şerefini üstün bir gayret ve sorumluluk bilinciyle yapacağıma inanmanızı istiyorum. 

Ve son olarak;
Bana duyduğunuz  güven ve destek Atatürk İlke ve Devrimlerine, Cumhuriyet’e, Ülkemize ve çocuklarımıza duyduğunuz güven ve destek anlamına gelecektir diyor,sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
Anahtar Kelimeler hayriye hacetchp

Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

kirkagacli2 4 yıl önce yorumlandı

oncelikle hayirli olsun... kirkagacimizin hayirli erkek evladi var neden kiz evladi olmasin dimi. peki o kadar soru isaretli sorular sormus ablamiz neden anamuhalefet partisine bu sorulari sormasi icin bir bildiri vermiyor yada gorsel bir seyler sunmuyor... galiba milletimizi biraz ufkunun geri oldugunumu dusunuyorlar kendileri. kendisini tanimiyorum ilk defa ismini burada duydum.y

0 Kişi beğendi.